Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Viviana [flo2]

deocamdata is la romane fierbinti hot hot cred ca trec prin criza de 40 de ani [:-)))] [:-)))]

 

nu stiu ce carti romanesti sant,stiu cam am vazut si scriitori romani [:)]  fiimea sa inscris ca vrea sa scrie deja a scris 2 articole are un prieten de la scoala care au fost impreuna in clubul scriitorilor si el scrie deja de 2 ani el scrie mai mult reviuri la filme si a incurajat-o si pe Ana sa vina la scris [:)] , eu am descoperit cativa tineri talentati si imi plac stilul lor de scris, jargoul folosit [:)]

http://www.wattpad.com/go/writing-contests/

 

http://www.wattpad.com/stories/poetry

 poti sa te duci pe ce gen iti place [flo2]

Ah, no, Silvi citeste numai in engleza si scrie si ea tot in engleza. E cu Wattpad-ul de vreo 3 ani.

 

Edit: nu vrea sa imi spuna nick-ul ei de acolo. e si ea si vara-sa din America si colege de scoala. Toate scriu in engleza. Are si o colega de clasa care scrie siroparii erotice. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna de dimineatza mea insorita si fierbinte,

 

La noi e vara ...asa a fost si ieri. Numai sambata cand am fost noi la Ocebine a plouat si a fost vreme de geaca.

 

In Grecia, cu cash-ul asta la purtator, s-ar putea sa creasca infactionalitatea ...asta daca devine oficiala incapacitatea bancilor de a furniza cash oricand, sau a platilor cu credit card.

Totusi ...Eu am o fosta colega de liceu in Grecia si am intrebat-o care e situatia ...cica totul e foarte roz si linistit. Adica they don't give a beep ...pe cash se lucreaza de mult timp, cel putin 2-3 ani, grecul de rand nu pare a fi agitat. Astia ori sunt inconstienti, ori lumea de pe langa Grecia face prea multe spume pentru ca pierd ei. Aparent Grecii se bazeaza, ca si pana acum, pe turism ...in fine, ciudat.

 

Aseara mi-a mai cazut o bucata din plomba pe care vreau sa o rezolv in Romania. Mai am 2 luni pana atunci si o gaura in care bagi scobitoarea, intr-o masea care nu are nervul scos ... aveti idee, pot sa imi pun ceva temporar acolo, sa acopar macar gaura. Sa nu ma trimiteti la dentist ca nu o sa accepte sa imi puna ceva acolo ...o sa zica ca trebuie sa imi da jos plomba si apoi nervul si eu vreau sa le fac pe toate astea in Romania.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna

 

 

am frecat podele pana la ora asta. vb vine....  [clo]  copila  aplecat la München. maine si poimaine are examene.  [fri]

 

defapt am fost la servici dimineata, n-am facut nimik special, m-am plimbat de colo colo .... pana mi sa spart puntea aia provizorie. asa ca de la servici, direct la dentist..... am un gust in gura .... pufui .... bleah....

 

acus m-am apucat de facut mancare, ca mi-a ramas copilul cel mofturos acasa. de maine are si el cateva examene, asa ca are nevoie de proteine si vitamine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, no, Silvi citeste numai in engleza si scrie si ea tot in engleza. E cu Wattpad-ul de vreo 3 ani.

 

Edit: nu vrea sa imi spuna nick-ul ei de acolo. e si ea si vara-sa din America si colege de scoala. Toate scriu in engleza. Are si o colega de clasa care scrie siroparii erotice. 

yep in engleza imi place si mie sa citesc foarte mult nu stiu de cand nu am mai citit ceva in romaneste [:)]  deci is norocoasa ca-i stiu IDul [:)] sper sa nu il schimbe, pe mine nu ma deranjeaza ce gen srice [:)]  atat timp cat ii place sa scrie [il]

felicitari pt Silvi nu e usor sa scri in engleza toata adimiratia din partea mea [flo2] sant foarte multe expresii si subtlitati a limbei engleze [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mado, ce te-a apucat maica? odata spui ca te-ai saturat de Romania si-ti vine sa pleci incotro vezi cu ochii, alta data iti pui poalele-n cap. nu-i iau apararea Letitiei, ca es stie foarte bine sa se apere, dar in mesajul ei chiar nu  a fost nimik defaimator. 

 

in fine, am spus ce-am avut de spus.  [flo2]

 

mai am de citit. intre timp invart in cratita. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineatza mea insorita si fierbinte,

 

La noi e vara ...asa a fost si ieri. Numai sambata cand am fost noi la Ocebine a plouat si a fost vreme de geaca.

 

In Grecia, cu cash-ul asta la purtator, s-ar putea sa creasca infactionalitatea ...asta daca devine oficiala incapacitatea bancilor de a furniza cash oricand, sau a platilor cu credit card.

Totusi ...Eu am o fosta colega de liceu in Grecia si am intrebat-o care e situatia ...cica totul e foarte roz si linistit. Adica they don't give a beep ...pe cash se lucreaza de mult timp, cel putin 2-3 ani, grecul de rand nu pare a fi agitat. Astia ori sunt inconstienti, ori lumea de pe langa Grecia face prea multe spume pentru ca pierd ei. Aparent Grecii se bazeaza, ca si pana acum, pe turism ...in fine, ciudat.

 

Aseara mi-a mai cazut o bucata din plomba pe care vreau sa o rezolv in Romania. Mai am 2 luni pana atunci si o gaura in care bagi scobitoarea, intr-o masea care nu are nervul scos ... aveti idee, pot sa imi pun ceva temporar acolo, sa acopar macar gaura. Sa nu ma trimiteti la dentist ca nu o sa accepte sa imi puna ceva acolo ...o sa zica ca trebuie sa imi da jos plomba si apoi nervul si eu vreau sa le fac pe toate astea in Romania.

Buflea

gasesti plombe temporare de cumparat in orce magazin in care au periute etc cred ca si in walmart sau farmacii ca Wallgreens, numai ca trebuie sa o inlocuiesti mai des, ca e temporara [:)] eu m-am chinuit ca era o masea in spate si pana reuseam sa pun se umplea locul cu saliva [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce examene da Kari la scoala de dans ? Parca acolo ziceai ca se duce, nu ? Se da proba de dans, gimnastica ...sau ceva teorie ???

Oricum succes, daca asta isi doreste ...

 

Nu am auzit de wattpad asta pana acum ...ce este, un site sau o aplicatie pe telefon ?

e si una si alta cred ca poti citi si de pe tel ca un ap

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana [flo2]

eu cred ca nu as rezista sa nu o fac pe detectivul, mie imi place foarte mult cum scrie Ana si generatia ei, sant foarte impresionata de ce idei au si cat de creativi sant,  [flo2] dar inteleg si ca au nevoia de intimitate unde nu trebuie sa-si bage nasul parinti, eu profit cat mai pot ca stiu ca o sa se inchida usa si mie cat de curand [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...