Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

a_alinta, daca nu ma insel, in USA exista pedeapsa cu moartea in circa 30 de state.

Cum in Declaratia Drepturilor Omului viata este un drept cu care te nasti, drept garantat si cum sunt multe voci care sustin abolirea pedepsei capitale, un condamnat in state are dreptul la nu stiu cate apeluri la Curtea Suprema. Rolul avocatului este sa nu rateze niciunul si sa intarzie cat mai mult data execuiei.

 

Cum au fost cateva erori judiciare sunt foarte atenti cu vinovatia/nevinovatia.

Si cum mai exista rateuri in acordarea injectiei letale, urmate de scandaluri, avocatii acuzatilor atat asteapta pentru introducerea diverselor motiuni in incercarea lor de a comuta moartea in inchisoare pe viata.

 

In 2014:

"Execuţia a început la ora locală 13.52 şi decesul a fost declarat la ora 15.49 (01.49 ora României), a declarat pentru AFP o purtătoare de cuvânt a procurorului general din Arizona, Tom Horne.

El "a gâfâit", "a gemut", "s-a sufocat şi s-a chinuit să respire timp de aproximativ o oră şi 40 de minute", a declarat avocatul lui, Dale Baich, care a depus chiar o moţiune de urgenţă în faţa Curţii Supreme pentru ca aceasta să oprească execuţia, în timp ce deţinutul era în continuare în viaţă la o oră după injecţie."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Acolo unde traieste kari, copiii sunt incurajati sa-si ia viata in propriile maini, fara sa astepte ajutorul neconditionat al parintelui pentru a trai si a-si alege viitorul.

Noi suntem altfel...si nu este chiar ok nici pentru noi, nici pentru copii.

Rezultatul?

Ieri vorbeam cu o verisoara, se certase de dimineata cu fie-sa, de 23 de ani, terminat facultatea, job bunisor pentru aceasta etapa, sta cu parintii, nu plateste nimic casa/masa, salariul il cheltuieste cum vrea. Si ii zice ma-sii: auzi, dar voi nu-mi mai dati nici un ban? [:)]

Si asta era sa se sufoce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si culminand cu sfarsitul zilei, cand dragul meu sot m-a anuntat ca a busit masina [smulgpar] . Din fericire nu a fost nimeni ranit si sper sa poata fi reparata si rabla -  exact asta ne lipsea acum.

 

Partea buna a zilei e ca am fost cu juniorii la dentist, si amandoi au trecut cu brio controlul. Nici piticoata, nici Mister nu au carii sau vreun alt bucluc in gura. Si deja se incheie si ziua, sper ca maine sa fie mai bine. Oricum, o sa fie amuzant de dimineata, am o programare cu o pacienta la... medicul meu de familie. Care pun pariu ca o sa faca ochi mari cand o sa ma vada pe post de "colega NHS", el ne stie, si pe mine si pe copii, doar ca pacienti.

 

 

of, imi pare rau de necazul vostru. rabdare si putere sa treceti cu bine. 

 

wow, ce copii cuminti, au stat ei de buna voie la dentist? i-ai premiat?  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa? [:)]

 

 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  doamne....  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Ruf, ai uitat sa aprinzi lumina.  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

 

sa stii ca are dreptate Roxana.  [flo2]  depinde de parinti. 

eu pe la 17 ani am inceput sa fiu pe picioarele mele, nu stiu cat a fost influenta parintilor, dar de cand ma stiu mi-a placut sa fiu independenta.  [il]

si sa mai stii ca eu sunt aproape suta la suta romanca, procentele de la mama si bunici sunt de umplutura. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...