Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Acolo unde traieste kari, copiii sunt incurajati sa-si ia viata in propriile maini, fara sa astepte ajutorul neconditionat al parintelui pentru a trai si a-si alege viitorul.

Noi suntem altfel...si nu este chiar ok nici pentru noi, nici pentru copii.

Rezultatul?

Ieri vorbeam cu o verisoara, se certase de dimineata cu fie-sa, de 23 de ani, terminat facultatea, job bunisor pentru aceasta etapa, sta cu parintii, nu plateste nimic casa/masa, salariul il cheltuieste cum vrea. Si ii zice ma-sii: auzi, dar voi nu-mi mai dati nici un ban? [:)]

Si asta era sa se sufoce.

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mihaela_s, ce frumoasa e copila ta.  [il]  asa scurta vacanta? 

 

 

mianna, pleci in vacanta la greci? zilele trecute povestea o colega care a fost acolo luna asta la inceput, ca viata se desfasoara normal acolo, lumea nu e panicata. poate ca cei care au afaceri cu turism sunt mai relaxati constienti fiind ca din turism traiesc si nu-si permit sa transmita panica turistilor. 

 

 

cum spuneam mai sus, vine iarna la noi. am treburi de facut, dar nu ma trage inima. imi este frig, am mainile aproape permanet reci. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri mi-a spus Marcia ca unul dintre colegi i-a declarat ca o iubeste  [zirea] ea i-a spus insa clar ca sunt prea mici pt iubire, mai au de asteptat vreo cativa ani...el a inteles...a mai fost indragostit de ea in clasa a 3a, i-a adus si cadou din vacanta  [:I] mi-a mai spus ca nu o intereseaza baietii deocamdata si oricum nu poate iubi la 12 ani...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, bafta multa copilei  [flo2] tinem pumnii...

 

Si la noi erau 11° dimineata, acum a iesit soarele si se va incalzi, ajunge la 20°...dar a plouat toata noaptea; al meu cand s-a trezit a tras o injuratura ref.la ploaie  [:I]

 

Mianna parca pleaca in Spania...vacanta placuta de pe acum...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, asa este si aici. Marcia de-abia asteapta sa faca 18 ani si sa plece de-acasa...mai nou vrea sa mearga sa studieze in Germania, dar nu stie daca la Köln, Berlin sau Frankfurt  [:)]  spune ca-i place Germania mai mult decat Elvetia si ca oricum va trai in Köln, orasul ei favorit..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine!

 

Mă înscriu și eu în clubul celor care vor să fugă de acasă :D.

 

Kari, succes copilei la examene!

 

Dark, sper să se rezolve cu mașina... 

 

Mă duc că am un deadline pentru un proiect aiurit, n-am chef de el, dar nici nu se rezolvă singur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning! [cit]

 

Stie cineva o reteta de luptat impotriva somnului  [|)]  [|)]  Am un somn continuu de cand am revenit din vacanta! nu stiu ce sa mai fac cu oboseala asta, as dormi non stop, plus nici vremea nu ma ajuta.. e gri si rece si sta sa ploua, numa` nu ploua ca lumea.. e galbena iarba in parcuri! 

 

Ma lupt cu un munte de rufe de calcat si numai nu il termin. Parca prea s-au adunat dupa tot ce am spalat cand am revenit din vacanta.  [bang]

 

Mihaela_s, vacanta placuta si vreme buna! Eu sa ma platesti nu ma duc sa ma dua in alea prin parcurile de distractii. Nu-s genul asta de aventuros! [:D] 

 

Dark, imi pare rau de pataniile de ieri. Bine ca sunteti voi toti ok! [pup] 

 

Rox, ce fac copiii in vacanta?! Ti-am spus ca mi-a furat inima Patrick? E un frumos! O sa rupa ceva inimi mai incolo! O sa vina fetele la usa la plans si suspinat [:D] 

 

Mariana, eu iti doresc sa ajungi si tu sa vezi cu ochii tai locurile de le-ai vazut in poze, nu numai sa visezi!  [flor]

 

Kariguld, mult succes Luizei!  [flo2]  Tu cum te mai simti cu problema... din dos?! [:I] 

 

Ioana, ai revenit acasa de la bunici? Te-ai saturat de cirese si alte fructe la care visai? [:)] Sotul e back in UK?

 

Buflea, ce-ti mai face musafirul? Inca putin si a trecut luna!!  [pk]

 

Michelle, deci asa e cu pedepsitul..  [fri] o sa aiba grija mai multa de acum inainte? 

 

a_alinta, m-am saturat eu de atata ploaie de cate ori ai scris ca ploua  [:-)))]

 

bella, a terminat domnisoara ta scoala? ce face in vacanta?  [biz]

 

daniela, tu tot pe campiile patriei?  [il]

 

aminna, concediu placut!!!  [pup]

 

aqai, tu cam prea rar vii aici in ultima vreme?! ce fac baietii? cand iau vacanta? sau deja sunt si am ramas eu in urma cu stirile?  [:-@]

 

Nu mai stiu ce am citit, mai am putin si adorm aici cu capul pe tastatura!!! Ma duc sa imi mai fac un dublu espresso!  [nani]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cu alte cuvinte, de ce ne trebuie atatia avocati si puscarii?

 

Ca sa fim cat mai siguri ca se face dreptate (si nici macar asa nu reusim) [:)]

Tu cum ai vrea? Daca vecina spune ca esti vinovata de X lucru, sa fii ucisa imediat? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...