Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, Michelle, asta ti-a povestit ea tie : ))) ce spui tu se numeste luxatie sau subluxatie,  daca era asa avea  dureri imediat, nu dupa x luni. Cravata aia cervicala se da la oricine are dureri dupa un accident. Daca era luxat sau subluxat trebuie si operat. A fost operata?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Michelle, asta ti-a povestit ea tie : ))) ce spui tu se numeste luxatie sau subluxatie,  daca era asa avea  dureri imediat, nu dupa x luni. Cravata aia cervicala se da la oricine are dureri dupa un accident. Daca era luxat sau subluxat trebuie si operat. A fost operata?

nu -mi amintesc stiu ca trecusera luni bune decind spusese ca a avut accidentul, purta chestia la git si mergea la terapie.

 

sutn 5 ani de atuncic si nu-mi amintesc amanuntele, dar asta e ce spuen asi ea, in urma unui accident sa nu spui ca esti Ok, atita timp cat nu esti sigur/ nu ai cum sa fii sigur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolina, e fascinanta lumina. An de an pt mine e ca un spectacol, inca nu m-am obișnuit. :) 

 

La 21.50 am ajuns la hotel in Jönköping. Afara era lumina, soarele apune aici mai in vest, la 22.20. Acum e un crepuscul dar e innorat si e mai întunecos. E foarte frumos. 

 

Hotelul unde stam doua nopți are jacuzzi, sala de sport si sauna, ca si cel don Göteborg. Acolo insa n-am apucat, se închidea la 22 si in prima seara am fost sa vedem, era lume, nu ne-am dus la jacuzzi. In a doua seara am iesit dupa 21 de la Liseberg si am ajuns tarziu la hotel. 

Aici e deschis pana la 23, așa ca direct acolo ne-am dus :). Super fain, numai noi, am stat vreo 40 min in jacuzzi, la sauna n-am vrut ca nu rezist mai mult de 2 min. La sala doar am fost sa o vedem, poate apucam maine. E mare si plina de aparate. 

 

Nu avem plan pe maine, mergem in jurul lacului, e foarte mare, al doilea lac ca suprafața din Suedia. Nici pe azi n-am avut plan, inițial am zis Oslo! :) era la 3 ore de Gtbrg. Dar apoi am vazut o localitate interesantă pe harta, la o ora pe drum. Si mergând, am dat de un castel/cetate. Si am invatat istorie :). Am ajuns in localitate, foarte frumos pe acolo. Cand sa plecam zice sotul sa mergem la Trollhättan, unde e fabrica SAAB, sa vedem cum e. Vreo ora jumate de drum. Pustiu tot, o fabrica imensa, frumoasa, arata foarte bine, sotul zice ca e întreținută, dar atat. Foarte mare păcat, mașini atat de bune, sa se prăbușească așa un imperiu...

De acolo doua ore jumate de drum, peisaje suedeze, câmpuri verzi si case rosii. :) ne-a prins si o ploaie torențiala de vara, sa fie tacâmul complet. 

 

Va las acum, somn usor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fim cat mai siguri ca se face dreptate (si nici macar asa nu reusim) [:)]

Tu cum ai vrea? Daca vecina spune ca esti vinovata de X lucru, sa fii ucisa imediat? [:)]

nu, bineinteles! 

 

ce vroiam sa spun este ca dreptatea asta a ajuns sa aiba mai multe carari. si omul pus in locul respectiv de a face dreptate  e tot un om,  cu cunostinte, relatii, obligatii si asa mai departe.  cine se mai baga in meseriile astea ? 

 

dar in acelasi  timp si avocatii sunt platiti in functie de cat tine procesul. e ban pe ban.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...