Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

da. la noi in oras se organizeaza deseara o manifestare dedicata iei - toata lumea cu mic cu mare vine imbracat cu ie si danseaza. anul trecut am fost si eu cu fiica-mea.

uite poze:

 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua.:)

 

Citind ce scrie Rufus despre  faptul ca toate  fetele lui sunt la mare si lui NU PREA:)ii place sa stea singur,mi-am adus aminte  de plecarea mea la mare cu copii de acum 10 ani.

Pentru ca sotul nu putea pleca de la serviciu in vara aceea am hotarat sa ne duca pe noi la mare ,sa stea doar in we cu noi si apoi sa revina in we urmator sa mai stea doua zile si sa plecam toti .

Zis si făcut. Plecam la Costinesti unde  stateam mereu la o pensiune fff aproape de  plaja pentru ca va puteti inchipui cam cum plecam la plaja la 7 dimineata!!!cu galeti,galetuse,colaci ,cearsafuri etc...sta sotul 2 zile cu noi si ma uitam la el ca se abtinea sa nu plece acasa vazand ce desfasurare de trupe(baietii) si de forte(mai mult eu:))) erau acolo si pleaca acasa.Dar înainte  imi spune sa nu las cardul in fundul gol .:))

 

Intr-o  zi pe plaja copiii nu aveau ce face si ii trimit taticului lor o poezea:

 

Afara e cald si soare

Noi suntem cu toti la mare,

Pe cer nu e nici un nor

Cardul tau e-n fundul gol.:)):)):))

 

Si cu asta basta...nici un semn de viata din partea lui.

 

Seara eu eram la dus,telefonul meu in camera si trimite taticutul raspuns la mesajul copiilor.:)):))

 

"Afara e frig si ploua

Si eu sunt in pat cu doua."

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Fleosc!

 

Si in timp ce incercam sa imi scot nisipul de sub unghii [:-)))] aud bubuituri in usa de la baie,racnete si pe Trubadur zicand ceva.Am crezut ca cine stie ce s-a intamplat si am iesit sa vad ce este.Si apare Trubadurul supărat  aratandu-mi mesajul si zicand:

 

"Tati si-a luat doua carduri si doarme cu ele in pat" [:-)))]

 

După ce am adormit copiii i-am trimis eu un mesaj.Nu mai stiu exact cum era dar stiu sigur ca era vorba  despre o unealta ascutita,ceva intentii sângeroase  si ceva ce rima cu "două "... [:-)))]  [:-)))] oricum ceva frumos. [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Si cand a venit la noi a zis ca nu e bine singur acasa.Prea liniste...cand nu sunt eu in casa. [:-)))]

si noi nu avem nici  pisica. [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vara ma imbrac in ie in majoritatea zilelor.Asta de peste 20 de ani.Am colectie de ii,chiar saptamana trecuta mi-am mai luat doua.Si astazi sunt imbracata in ie fara sa stiu ca e ziua internationala.

O sa revin mai tarziu cu poze cand gasesc pe cineva sa imi faca.Eu selfi:))in oglinda de la baie nu-mi fac. [:-)))]

 

Semnul meu de carte este cusut de bunica mea ,pe etamina cu motive populare. [:)] Si tin la el mai mult  decat la alte obiecte pe care am dat bani.

Cana mea de cafea este din lut. Nu beau din alt fel de cani decat cand sunt plecata de acasa.Si la serviciu tot cana de lut am si nu pune nimeni mana pe ea ca stie ca fac urât.  [:-)))]

 

Am revenit.:))

Ia mea de astazi:

post-46334-0-43967000-1435146717_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa vedeti cat de haiosi sunt copiii bilingvi  [:)]

 

Marcia imi spune acum vreo cateva saptamani, in momentul in care am trecut pe langa o scoala din oras : mami, aici sunt multi negroi  [:D] eu bineinteles ca nu am inteles ce vrea sa spuna, pt ca nu se referea la negrii (cuvantul asta oricum nu-l foloseste ref.la oameni, asa au invatat la scoala)...si am intrebat-o ce vrea sa spuna...raspunsul : adica multi baieti cu parul inchis la culoare  [:-)))] 

 

Duminica vine prietenul nostru cu copilul care sta in Canada...el spune : tati, da-ti jos ochelarii, sa vada fetele ca semeni cu mine leit ...pustanul (are 12 ani) face ochii cat cepele si intreaba : cine e mine leit ? taica-su nu a inteles ce vrea sa zica, eu deja eram sub masa de ras  [:-)))] saracul copil a mai repetat o data  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JG, felicitari pentru încheierea examenelor!! si distractie placuta la munte.

 

am stat la olimpic. nu era foarte multa lume, dar mie asa imi place, sa pot respira si sa nu ma deranjeze nimeni. urasc ingramadeala din august. in week-end insa era chiar aglomerat.

mai merg o tura peste 3 saptamani, dar la olimp (majestic).

 

daaa, si mie imi place tare când e asa, semi-liber!

 

Elyda, vezi ce se intampla daca scrii in poezele... :))))

frumoasa ie!

 

si eu port ii vara, mi se pare ca se potrivesc foarte bine cu fustele de blugi :)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...