Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Marcia le poceste rau cateodata, eu rad de ea, dar nu-i place  [soricel] ii zic insa ca e dragalasa rau cand vorbeste asa....ea are accent nemtesc cand vorbeste romaneste...eu nu-mi dau seama, dar imi spun altii...germana sau elvetiana nu vorbeste cu accent...cumnata i-a spus ca vorbeste dialect de Zurich in elvetiana...si prietenii ei nemti se mira cand spune ca e elvetianca, asta pt ca nu are accent cand vorbeste in germana...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Kari, bafta multa!

Mi se pare foarte bine ca o lasati sa faca ce isi doreste, cine stie unde ajunge cu actoria. Iar daca nu razvaeste poate sa faca oricand orice altceva. ;)

Am un prieten foarte bun, fost coleg de scoala cu sotul.  Nu stiu ce visa el sa se faca atunci cand e mare dar in nici un caz doctor.

Ghinion, ca mama lui exact la asta se gandea. Prin urmare a dat la medicina si a intrat.

A ajuns pana in anul 3, a repetat fiecare an cel putin o data, si-a si platit examene printre care sportul :)))) Dar in anul 3 dupa 2 sau 3 repetari a spus ca isi baga picioarele, nu vrea sa se faca medic, nu ii place medicina, i-a explicat mamei sale ca efectiv nu ii place nimic acolo, nici materiile, nici ideea ca va ajunge medic.

Acum e patron de magazin si e foarte fericit. Ma gandesc si eu cati ani din viata si cat stres ar fi evitat daca il lasa sa faca ce vrea el si nu ce vrea ea.

 

 

 

Elyda, e tare sotul tau [:-)))]

 

 

 

Si eu am o ie preferata pe care o port relativ des, inca una traditionala si inca una sau 2, toate vechi, de la mama-mea,  arata superb.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

in alta ordine de idei, perdelele mele sunt inca impachetate. si nu am aproape nici o sansa sa le vad puse vre-odata. peretii sunt foarte prosti, ieri a dat barbatul gauri in perete in sufragerie si au iesit strambe si cam mari   [alcool]

sa nu mai spun ca jaluzelele de la copii le-a dus deja inapoi la magazin. si am ramas cu gauri in pereti. 

mi-e ciuda ca am dat o gramada de banet pe perdele si nu ma pot bucura de ele. 

Kari gaurile din pereti de carton se umple usor fie cu filer, pentru gaurile mici (care e ca o crema mai groasa) fie cu  cu spuma expandabila pentru gaurile mari. Pina si barbatu, care are 2 miini stingi s-a descurcat. Acum a prins curaj ca a vazut ce usor e si tot cauta prin casa cite o gaurica sa o umple. [:)]

 

Uite cu spuma cum e:

 

https://www.youtube.com/watch?v=YoZz1R_Che0

 

 

 

 

Apoi tot pentru peretii astia sint dibluri speciale, fluture, nu stiu cum sa le zic, care se folosesc. Eu zic sa nu te dai batuta si sa incercati inca o data. Si eu tot pereti din astia am, dar nu a fost nici o problema cu draperiile si is grele si ale mele. 

 

uite un alt clip cu cuiele

 

https://www.youtube.com/watch?v=GU8nPkeqjVM

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcia le poceste rau cateodata, eu rad de ea, dar nu-i place  [soricel] ii zic insa ca e dragalasa rau cand vorbeste asa....ea are accent nemtesc cand vorbeste romaneste...eu nu-mi dau seama, dar imi spun altii...germana sau elvetiana nu vorbeste cu accent...cumnata i-a spus ca vorbeste dialect de Zurich in elvetiana...si prietenii ei nemti se mira cand spune ca e elvetianca, asta pt ca nu are accent cand vorbeste in germana...

Ha, ha. Si noi ridem de al meu. Dar nu se ma supara acum, cind era mai mic se supara. Binenteles in revers si el ride de mine cind trintesc cite una in engleza [zirea] . Si al meu are accent in limba romana, noi nu ne-am dat seama pina nu ne-au spus parintii nostri vorbind cu el la telefon. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio eu nu pot sa-mi imaginez prin ce metode poti sa fortezi un tinar de 18 ani sa dea la o anumita facultate sau sa aplice pentru un anumit job. Cum l-o fi convins? Eu nu-l pot convinge pe al meu sa-si stringa chilotii de pe jos, d-apoi sa-l conving sa mearga la nu stiu ce facultate visez eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atata l-a batut la cap si i-a spus ca e cea mai buna alegere...e mai usor sa iti convingi copilul sa faca asa ceva decat sa isi stranga hainele de pe jos sau sa manance mazare :))))))

 

Doar nu e prima oara cand auzi ca cineva a facut o facultate de dragul parintilor.

 

Eu voiam sa dau la psihologie dar mi-a spus mama-mea ca fac ce vreau dar sa ma gandesc bine la ce alternative am odata ce termin facultatea. Daca nu imi spunea nimic, cine stie....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De unde cumparati voi ii-le astea ? Exista vreun magazin in Bucuresti cu ii si preturi ca pentru localnici ???

 

Stiu ca e un site pe net, dar nu vreau sa imi cumpar pe nevazute, neprobate.

Eu am magazin in  orasul meu.Le vand chiar cei care le produc.

O ie cu maneca lunga e 390 lei,una cu maneca scurta (ca cea din fotografia mea)290 lei.

Lucrate manual bineînțeles. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiindca e ziua iei m-am imbracat cu ie. Si in ansamblu, destul de etnic asa ca am si o fusta lunga cu motive mexicane care e fix pe aceleasi culori ca si ia mea ( alba si cu putine culori)

 

my luck, ca am uitat ca azi the the bishop reception si toata lumea e formal, numai eu ethnic.

 

ma gandesc daca sa ma duc. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...