Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Foarte, foarte frumoase iile voastre. Si mie imi plac, imi plac femeile imbracate cu ie, cred ca le sta bine in toate combinatiile. Si pot constitui o tinuta eleganta. Din punctul meu de vedere, exista un singur amendament: sutienul la vedere (ca e transparenta). Probabil ca la tara, pe vremuri, femeile purtau ceva dedesubt, o dublura, un furou...

Eu n-am. Si nici nu ma vad imbracat in asa ceva, nu stiu de ce. Adica asa am o idee: ar trebui sa fie foarte mare, ca un sac zdravan. Si nu stiu cum ar arata... [:)]

 

Elyda, deoarece eu te cunosc cu cap cu tot, indraznesc sa-ti spun ca ti-ar sta bine cu o ie cu modele rosii, fusta neagra si pantof rosii. Ai fi foarte eleganta, in viziunea mea...si ai atrage muuuulte priviri [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Foarte, foarte frumoase iile voastre. Si mie imi plac, imi plac femeile imbracate cu ie, cred ca le sta bine in toate combinatiile. Si pot constitui o tinuta eleganta. Din punctul meu de vedere, exista un singur amendament: sutienul la vedere (ca e transparenta). Probabil ca la tara, pe vremuri, femeile purtau ceva dedesubt, o dublura, un furou...

Eu n-am. Si nici nu ma vad imbracat in asa ceva, nu stiu de ce. Adica asa am o idee: ar trebui sa fie foarte mare, ca un sac zdravan. Si nu stiu cum ar arata... [:)]

 

Elyda, deoarece eu te cunosc cu cap cu tot, indraznesc sa-ti spun ca ti-ar sta bine cu o ie cu modele rosii, fusta neagra si pantof rosii. Ai fi foarte eleganta, in viziunea mea...si ai atrage muuuulte priviri [:)]

 

sa stii ca si eu m-am intrebat adeseori ce purtau femeile de pe vremuri, pe sub ie, materialul este cam transparent.

ma refer la vremurile in care sutienul nu exista / nu se inventase. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

morgen de la soare

 

 

tocmai ce-am venit de la dentist si am toata partea de jos amortita bine de tot. cica era o injectie ptr copii.  [:-)))]  nu vreau sa ma gandesc ce-mi mai amortea daca primeam una de adult.  [:-)))] nici nu pot sa beau ca nu-mi simt buza de jos. 

 

 

va multumesc de aprecierile ptr luiza  [flo2]

aseara am avut o revelatie. in timp ce ea ne povestea cum a fost acolo, ma gandeam cate griji inutile ne facem noi parintii de multe ori. nu regret nimik din ce i-am invatat pe copii mei, ce le-am aratat, ce i-am lasat sa experimenteze singuri. nu conteaza ce cred altii, conteaza ce invata ei in anumite momente ale vietii. 

 

 

cand  a ajuns acolo si a intrat in cladire, a luat-o tremuratul si emotiile, simtea ca ii fuge pamantul de sub picioare. normal, sunt simtaminte si trairi pe care si noi adultii le experimentam de multe ori cand stam in fata unei provocari. se gandea 'dumnezeule, stau in fata celei mai mari provocari din viata mea'  

imediat a fost luata in primire de catre studentii de acolo si dupa cateva minute a inceput sa se simta in largul ei. dupa vre-o jumate de ora deja vorbeau unii cu altii ca si cum s-ar fi cunoscut de cand lumea. (zicea careva de nemti ca sunt reci si nu te baga in seama??  [:-)))] )  au avut cafea, apa si fructe pe masa. 

 

inainte de prezentarea rolurilor in fata comisiei au avut un timp de 'incalzire' cu un student din ultimul an. studentul ia dus in sala mare de spectacol si acolo s-au incalzit. au alergat, au strigat, au ras tare, au dansat.... apoi la sfarsit s-au asezat in cerc si fiecare a trebuit sa spuna ceva motivant celui de langa el. dupa, s-au intins pe podea si si-au imaginat ca vad cerul cu stele. fiecare si-a ales o stea, a luat-o simbolic in palme, i-au soptit o dorinta apoi i-au dat drumul inapoi pe cer. 

 

a venit proba despre care v-am mai povestit. la final au fost strigati doar cei care merg mai departe. dupa maiaza mai aveau o grupa de ascultat, si de acolo au mai fost alesi cativa pentru runda  adoua. nimanui nu i s-a spus din ce motiv nu  a fost luat mai departe. 

 

toti cei din runda a doua au fost chemati seara la o piesa tinuta de studentii din ultimul an. apoi au mers cu totii undeva la masa. 

 

intre timp, pana sa mearga la piesa, ce face copila mea?!! s-a gandit ea bine ca din runda  a doua nu va fi aleasa, asa ca si-a cautat pe internet o alta scoala si a gasit una privata, internationala. a sunat repede acolo si directorul a primit-o imediat. 

(la momentul asta al povestirii ei, am avut revelatia de care spuneam mai sus) 

din toata experienta asta a ei, momentul asta mie imi pare cel mai de foc. nu stia daca va fi luata mai departe, dar a cautat o solutie, a cautat ceva de care sa se prinda, nu s-a lasat prada dezamagirii si gandurilor negre. 

 

cu directorul acela  a avut o discutie buna, a ramas uimit nenea ala ca are 17 ani si vrea sa studieze actoria. caci de obicei vin acolo studenti cu 21 de ani, chiar si de 30. 

 

nu e dezamagita, nu e suparata ca nu  a intrat, primul lucru ce  ni l-a spus a fost ce planuri are de viitor, apoi ne-a povestit cum a fost acolo. 

'simt ca am crescut, acuma cand ma uit inapoi nici nu  a fost asa greu si complicat pe caum credeam si data viitoare va fi mult mai usor' 

 

 

da, ce sa spun.... m-am dus la culcare fericita. multumita ca samanta pe care anii trecuti am semanat-o, aduce roada in sfarsit. 

luati notite, scrieti in carnetel acolo, ca va vine randul si voua. ptr cele care sunt in vacanta, fac cate o copiuta si le pun la  posta.  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aseara am citit ca Frau elyda pleaca la Londra. nu stiu ce sa-ti recomand sa te imbraci, sper si iti doresc sa ai un timp minunat acolo. 

 

 

 

ella, de ieri am vrut sa-ti spun, foarte expresiv si reusit desenul Marciei. 

 

 

mai, m-ati omorat cu iile voastre.  [il]  revizuiesc programul din Bucuresti sa vad cand am timp sa caut o ie pe gustul meu. as vrea ceva cu albastru, parca pe strumfi am vazut. 

stie cineva un magazi in Bucuresti, nu la capatul lumii, undeva sa fie accesibil. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt Luiza, chiar imi place de ea ;) sa o tina tot asa.

 

Sa stii ca la mine in zona sunt atat de prietenosi nemtii  incat a crezut verisoara noastra din München ca e ceva in neregula cu ei : )))) simi a spus acum o prietena de a ei din Regensburg ca voi avea un soc atunci cand ma voi muta in sud :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, pentru ii în centru eu știu:

- la parterul magazinului Victoria (sunt mai multe magazine, unele cu marfă mai bună, altele nu)

- vizavi de magazinul Victoria, pe cealaltă parte a Căii Victoriei e un magazin de Artizanat

- magazinul The Souvenir Shop, pe Str. Franceză, lângă Hanul lui Manuc

https://www.facebook.com/pages/Myosotis-The-Souvenir-Shop/439594666120608

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt Luiza, chiar imi place de ea ;) sa o tina tot asa.

 

Sa stii ca la mine in zona sunt atat de prietenosi nemtii  incat a crezut verisoara noastra din München ca e ceva in neregula cu ei : )))) simi a spus acum o prietena de a ei din Regensburg ca voi avea un soc atunci cand ma voi muta in sud :)))

 

 

eu nu cred ca vei fi socata. sigur ca mai exista si exceptii, insa per total oamenii sunt deschisi si amabili. s-a mai incalzit  la voi? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, pentru ii în centru eu știu:

- la parterul magazinului Victoria (sunt mai multe magazine, unele cu marfă mai bună, altele nu)

- vizavi de magazinul Victoria, pe cealaltă parte a Căii Victoriei e un magazin de Artizanat

- magazinul The Souvenir Shop, pe Str. Franceză, lângă Hanul lui Manuc

https://www.facebook.com/pages/Myosotis-The-Souvenir-Shop/439594666120608

 

 

mai exista magazinul Victoria? de acolo ne imbraca mama cand eram mici. mi se par asa indepartate timpurile alea. si Artizanatul de vizavi mai exista? de necrezut. 

(ma mir ca o baba venita din preistoric  [fri] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...