Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

sa va spun ce-am facut la dentist. l-am chemat pe herr Patrik la apel si i-am spus ca sunt nemutumita de asistente ca ma cam chinuie. si de ultima punte provizorie, cand a luat-o afara asistenta si i-am spus sa se uite bine la ea, daca ar vrea asa ceva in gura. a venit si herr patrik si s-a uitat, a inceput sa rada.

m-am uitat cam urat la el si i-am spus 'tu vrei sa ai asa ceva in gura?' 

'nu, doamne fereste!'

'a, doamne fereste? hai sa radem....hi hi hi' 

pe loc s-a facut serios, si i-am spus ca eu nu as rade in locul lui. 

bine, el nu radea de mine, incerca sa faca spaß. 

nu ma aleg cu nimik special, dar macar data viitoare sper ca asistentele sa fie mai atente. 

sa nu ma intelegeti ca sunt rea sau mofturoasa sau sensibila. pe undeva sunt sensibila ca e vorba de dinti mei si gura mea. dar putina atentie si grija e de preferat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

letitia, multam fain de linkurile cu surburile din pereti. 

in sufragerie  a dat gauri mai bine, sunt putin cam mari si le va umple cu un gel cumparat de la OBI. insa in camerele copiilor nu se mai poate face nimik, a dus jaluzelele inapoi deja. pereti sunt foarte prosti, cade tencuiala daca incerci sa pui ceva in gaura ptr surub. 

 

casa e veche, din caramida si tencuita. cred ca are mai mult de 50 de ani. tencuiala e de proasta calitate si cand sa mai renovat s-a carpit pe ici pe colo, nu s-a facut treaba de calitate. proprietarul nu vrea sa investeasca prea mult in casele de inchiriat, caci are mai multe. le carpeste pe ici pe colo, si cu asta basta. instalatia de caldura e la fel f veche si are pierderi, proprietarul nu vrea sa o schimbe, caci costa f mult. noi chiriasii din casa am venit cu propunerea sa puna in fiecare apartament centrala proprie si sa schimbe sistemul de tevi si calorifere. nu se poate, ca e o investitie uriasa si nu are bani. 

asta e, deocamdata stam aici, nu e rau pana la urma, iar zona e superba si foarte accesibila catre oras. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

letitia, multam fain de linkurile cu surburile din pereti. 

in sufragerie  a dat gauri mai bine, sunt putin cam mari si le va umple cu un gel cumparat de la OBI. insa in camerele copiilor nu se mai poate face nimik, a dus jaluzelele inapoi deja. pereti sunt foarte prosti, cade tencuiala daca incerci sa pui ceva in gaura ptr surub. 

 

casa e veche, din caramida si tencuita. cred ca are mai mult de 50 de ani. tencuiala e de proasta calitate si cand sa mai renovat s-a carpit pe ici pe colo, nu s-a facut treaba de calitate. proprietarul nu vrea sa investeasca prea mult in casele de inchiriat, caci are mai multe. le carpeste pe ici pe colo, si cu asta basta. instalatia de caldura e la fel f veche si are pierderi, proprietarul nu vrea sa o schimbe, caci costa f mult. noi chiriasii din casa am venit cu propunerea sa puna in fiecare apartament centrala proprie si sa schimbe sistemul de tevi si calorifere. nu se poate, ca e o investitie uriasa si nu are bani. 

asta e, deocamdata stam aici, nu e rau pana la urma, iar zona e superba si foarte accesibila catre oras. 

Aoleu, nu m-am gindit ca tencuiala e proasta. Si cu asta se poate rezolva, dar deja e prea multa bataie de cap si multa mizerie. Si ce ai pus in final in camerele copiilor? Noi in dormitoare aveam jaluzele (blind-uri se zice) nu-s asa grele, barbatu le-a montat deci va dati seama ca nu e rocket science!

ceva de genul asta:post-16401-0-32420000-1435227654_thumb.jpg

 

 

Noi finally am pus mocheta sus si pe scari, arata totul foarte bine, sint multumita de culoare, dar ce crezi? Nu se mai inchid usile la dormitoare! [batcap] . A venit un nene ieri si s-a uitat la ele, vine simbata sa le taie! Dar nu va spus pina l-am gasit pe nene, e din ce in ce mai dificil sa gasesti meseriasi si in special meseriasi seriosi. De aia ma gindeam ca mare noroc a avut Ella cu meseriasii ei cu casa din Romania. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar asa kari, daca nu puteti monta jaluzelele prinse de zid/tavan, incercati varianta propusa de leti, la noi se numesc rolete genul acela de jaluzele.

leti, ce taie nenea, usile sau mocheta ?

sa incerce nenea sa vada daca se rezolva prin montarea unor saibe pe/la balamalele usilor, saibele au rolul de a mai ridica putin usa fata de nivelul pardoselii.

o saiba este un mic disc de metal, cu gaura in mijloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi!

 

Soare, frumos...de-ti vine sa zburzi cu ia pe campii cu maci... [:)]

 

Ce ii frumoase am vazut... [il]

 

Rall, Strumphitza [pup]! Ce bine ar fi...

 

Elyda, [flo2]!

In foto cu madam Sucu tinuta e cu ie alba purtata cu o fusta conica neagra si pantofi stiletto, iar talia e marcata de o curea subtire neagra

post-108221-0-03904600-1435230784.jpg

post-108221-0-14505200-1435230804.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, mercic  [flo2] Marciei ii place sa deseneze, umple zilnic zeci de pagini...spune ca vrea sa se faca grafician, sa vedem acum...

 

Letitia, asa este, am avut mare noroc de oameni care se pricep...

ai mei au pus parchet si pe scari si a iesit ft bine...noi nu suntem adeptii mochetei, parchetul mi se pare mai simplu de intretinut...

 

Mama pune perdele la geamuri, draperii nu vrea decat in dormitoare...noi in Romania avem la apartamente jaluzele in toate camerele (de-alea lungi pana in pamant si care se desfac si se trag), dar cica nu mai sunt de actualitate  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, ella, cam asta e trendul acum, au revenit la moda perdelele, cu sau fara draperii.

sunt atatea modele si materiale disponibile, incat e tare greu sa alegi.

a fost o perioada cand jaluzelele verticale erau la moda, dar acum mai toata lumea le asociaza cu stilul de birou sau cabinet (medical, avocatura, etc.) si vor ceva mai "cu personalitate".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri a trebuie sa cumpar cuptor cu microunde; il folosesc insa doar la incalzit diverse. 

 

Cand am ajuns marti acasa, se simtea un miros dulceag in toata casa; chiar m-am mirat ce poate mirosi asa. Peste vreo ora mi-a aratat Marcia ca s-a stricat cuptorul; a vrut sa faca ceva la el si a scos scantei, apoi s-a inegrit in partea de jos. Bine ca l-a oprit imediat. 

 

Acum sunt reduceri la noi, asa ca am luat un cuptor performant (care are si gratar) la jumate de pret; cel vechi avea oricum vreo 5 ani, asa ca si-a scos banii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...