Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

La Multi Ani lui Lori [flo2] [flo2] [flo2]

 

Multa sanatate lui Alex!

 

Mister e fericit ca prietenul lui cel mai bun a ramas cu el in clasa, la fel ca si majoritatea colegilor, cica "doar sase copii vor fi in clasa cealalta". Ufff... nici nu-mi vine sa cred ca am baietel care a terminat clasa a 2-a! A primit si doua diplome, una pentru ca si-a facut mereu temele frumos, cealalta pentru "best story-telling". Mi-s mandra de baiatul meu cel destept si frumos cra-cra [il] Si are si el iie [:)] post-26518-0-80382600-1435266311_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, nu mai ai mult... 20 de zile, deci de fapt esti aproape la termen. Te-ai gandit unde o sa nasti, cu cine, cum... ? Sa ne anunti, scoatem majoretele [pk] [pk]

 

Ah, masina busita de domnul sot nu mai va fi reparata, compania de asigurari a decis ca reparatiile costa prea mult (motorul si-a dat duhul, plus ce ar mai fi de facut la caroserie) asa ca trebuie sa luam alta. Sambata mergem sa vedem o Meriva argintie (si asta tot Meriva a fost, dar bleumarin), daca ne place o luam. Pana luam o masina noua avem "courtesy car", deci nu e asa de mare presiunea sa luam rapid orice gasim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]

 

De mult nu am mai fost asa lipsita de energie. Am tras de mine cu toate picnicurile si inchiderile lor de an. Si ieri si azi am dormit cand am venit de la servici. De vreo 10 zile tot o lungesc cu o amigdala umflata. Am fost la doctor si cica sa bag Ibuprofen si Ventolin ca trece. Am avut medical joi si vineri dar n-am avut cum sa ma odihnesc. Ieri am fost 2 ore in gradina si iar febra, iar umflatura. Ma doare si urechea acum. Am ajuns la leacuri babesti gen spirt. Care isi face efectul momentan si pot sta si eu la verticala.

De abia astept vacanta. Daca vom reusi sa plecam pe undeva. Copila mare a tras o tura de plans in seara asta de suparare ca nu vin bunicile la noi vara aceasta si nici ea nu merge in Ro. Culmea, ea a fost azi la un parc de distractii si tot ea se plange. Iar eu in butoi cu vremea, boala, situatia nasoala de la servici. Nu-mi plac schimbarile si nu reusesc sa ma resemnez ca poate nu vom avea vacanta undeva la caldura. Azi erau 11° de dimineata. Cica e vara. Ie imi mai lipsea.

 

Mihaela, tare imi doresc sa invat si eu cum sa fac poze cu lumina pe aici. Nu imi ies si pace.

Pun 3 poze din iunie in care care mi-ar fi placut sa fie cerul mai clar. Poate prmesc si eu niste sfaturi.

 

Buflea, rezista plomba ta temporara? Eu am incercat fara succes sa lipesc o coroana cazuta. Dar nici plomba temporara n-ar fi rezistat. Efectiv bani aruncati. Sper ca tu ai avut noroc.

 

Kari, am tinut pumnii Luizei si tare ma bucur ca s-a reorientat catre alta scoala asa rapid. E bine sa te poti adapta situatiilor atat de rapid.

 

Azi am primit scrisoare ca vor redistribui copii din seria celei mari. Din 2 clase fac 3. Si nu pica cu niciuna din prietenele ei. Sunt in dubii daca sa sun sa incerc sa o schimbe sau sa o las asa cum a picat caci uneori au si activitati impreuna copii de aceeasi varsta. Pe de alta parte cam multe schimbari pentru ea. A schimbat scoala anul acesta si acum iar schimbare. Bine ca e ea mai sociabila dar am vazut-o ca-i tare dezamagaita. In schimb s-a distrat tare bine in tabara de vara si sper sa ii placa si unde o trimit saptamana viitoare.

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si va las cu o poza ce m-a uimit. Stiam ca nimeni nu mai face sarmale cu varza acra, dar uite, azi a fost ziua naționala a Croației si cu ocazia asta una din revistele vestite de retete de mancare suedeze, au prezentat asta: si ii spun mâncare tradiționala croata :)

Eu am vecinii de vizavii croati, 2 familii. De craciun am facut si noi si una din familii sarmale. Si cele romanesti au fost declarate mai bune [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuhuuu, fetele de la odiseea de iulie 2015 au inceput sa nasca!

Eu am fost o impatimita cititoare a odiseelor. Dar in ultima vreme rar mai e putina adrenalina. Pe vremea mea se scoteau majoretele, se transmiteau nasterile in direct. Acum pare totul atat de calculat, cezariene programate aproape in toate cazurile. Chiar acum am citit de o proaspata mama care a nascut normal dar avea cezariana programata. Plus grupurile mutate pe fb si nu se mai intelege ce si cum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...