Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Mianna, vacanta placuta.

 

Otilia, sanatate si sa treci cu bine peste toate  [flo2]

Si pe Marcia au mutat-o in cl.a4a la scoala sora cu a ei; au mutat 6 copii din fiecare clasa la scoala sora...am facut recurs, dar fara succes....pana la urma a fost ft bine; a avut o profa super...asa  ca tot raul a fost spre bine  [pk] cu indianca a ramas prietena, chiar daca nu au mai fost colege de clasa...si din august sunt iar colege...

 

La noi e soare si cald...se anunta vreme frumoasa in weekend.

 

Maine avem program de cumparaturi, facut bagaje...si de tuns...duminica vin prietenii nostri la gratar...ii mai vedem la sf.lui iulie...el se interneaza in iulie pt transplant; sta 2 luni in spital...

 

O zi faina va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, unde ati fost la balaceala? poate mergem si noi intr-o zi...

 

Am auzit la stiri ca nemtii vor sa renunte la cash...eu una nu folosesc cash decat ft rar; in rest platesc cu cardul...mi se pare mult mai  comod...

 

De maine in 2 sapt.plecam spre tara...a inceput numaratoarea inversa  [pk]

 

Marcia are marti referatul despre Romania; duminica fac salamul de biscuiti...pe 7 iulie avem un fel de serbare la scoala; copiii vor prezenta Vrajitorul din Oz in engleza..Marcia e Dorothee  [:)]  ultimile 2 zile vor pleca undeva, inca nu stim unde...

 

Celor 2 profe le vom lua cate un voucher (cina) si copiii le-au facut o poza : pe dealul unde mergeau la sanius, au scris cu corpurile lor un mesaj..ingenioasa ideea...sunt tare curioasa cum a iesit poza...am dat 25 fr de copil...meritau si mai mult; au fost amandoua super dragute...eu vreau sa le iau si separat ceva; asta pt ca au fost mereu alaturi de Marcia atunci cand a avut probleme..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna drum bun!

 

Otilia, toate foto ce le-am pus zilele astea si in general aici pe subiect sunt făcute cu mobilul.

 

Nu am in ce sa descarc fotografiile din aparat, pana nu ajung acasă. Si atunci pun pe FB sau pe blog.

 

Cu ce sunt făcute fotografiile puse de tine?

 

Pe mobil pun degetul pe ecran ca sa modific luminozitatea cum vreau eu. Si sa focusez. Apoi multe fotografii le prelucrez cu filtre, dar nu toate. Cred ca se vad care sunt prelucrate.

 

Cu aparatul, in primul rând soarele trebuie sa bată din spate, se pot face si in contra lumina fotografii dar obții efecte diferite si trebuie sa stii cum sa folosești timpi de expunere si diafragma la obiectiv. E greu de explicat așa in cuvinte, eu folosesc aparatul numai pe manual si de multe ori trebuie sa fac 2-3 poze pana obțin rezultatul dorit, modificând timpul de expunere sau diafragma. Eu am doua obiective si e diferit de la unul la celălat.

 

Sfatul meu e sa încerci singura, aparatele sunt diferite, de la marca la marca.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

La Multi Ani lui Lori [flo2] [flo2] [flo2] Multa sanatate lui Alex! Mister e fericit ca prietenul lui cel mai bun a ramas cu el in clasa, la fel ca si majoritatea colegilor, cica "doar sase copii vor fi in clasa cealalta". Ufff... nici nu-mi vine sa cred ca am baietel care a terminat clasa a 2-a! A primit si doua diplome, una pentru ca si-a facut mereu temele frumos, cealalta pentru "best story-telling". Mi-s mandra de baiatul meu cel destept si frumos cra-cra [il] Si are si el iie [:)] 10347417_10152178622967681_3933200680638555068_n.jpg

 

felicitari pentru L! Ai de ce sa fii mandra!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ioana, nu mai ai mult... 20 de zile, deci de fapt esti aproape la termen. Te-ai gandit unde o sa nasti, cu cine, cum... ? Sa ne anunti, scoatem majoretele [pk] [pk] Ah, masina busita de domnul sot nu mai va fi reparata, compania de asigurari a decis ca reparatiile costa prea mult (motorul si-a dat duhul, plus ce ar mai fi de facut la caroserie) asa ca trebuie sa luam alta. Sambata mergem sa vedem o Meriva argintie (si asta tot Meriva a fost, dar bleumarin), daca ne place o luam. Pana luam o masina noua avem "courtesy car", deci nu e asa de mare presiunea sa luam rapid orice gasim.

 

totul este semnat, stampilat si aproximativ platit  [pk] Asteptam doar sa iasa Saltaricea. O sa va tin la curent.

 

cu masina ma bucur ca se rezolva bine, pana si numele Meriva suna scotian (ma gandesc la Brave- Merida)  [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna drum bun!

 

Otilia, toate foto ce le-am pus zilele astea si in general aici pe subiect sunt făcute cu mobilul.

 

Nu am in ce sa descarc fotografiile din aparat, pana nu ajung acasă. Si atunci pun pe FB sau pe blog.

 

Cu ce sunt făcute fotografiile puse de tine?

 

Pe mobil pun degetul pe ecran ca sa modific luminozitatea cum vreau eu. Si sa focusez. Apoi multe fotografii le prelucrez cu filtre, dar nu toate. Cred ca se vad care sunt prelucrate.

 

Cu aparatul, in primul rând soarele trebuie sa bată din spate, se pot face si in contra lumina fotografii dar obții efecte diferite si trebuie sa stii cum sa folosești timpi de expunere si diafragma la obiectiv. E greu de explicat așa in cuvinte, eu folosesc aparatul numai pe manual si de multe ori trebuie sa fac 2-3 poze pana obțin rezultatul dorit, modificând timpul de expunere sau diafragma. Eu am doua obiective si e diferit de la unul la celălat.

 

Sfatul meu e sa încerci singura, aparatele sunt diferite, de la marca la marca.

 

Mersi Mihaela! Sigur ca incerc. Alta optiune nu am. uneori soarele e peste tot si nicaieri. Iar eu alerg dupa fete sa le pozez si nu prea am de ales cu pozitia mai ales daca e si grup s vreau sa evit sa pozez alti copii. Daca soarele e in spatele meu si eu vreau sa pozez o fata atunci ea sta cu ochii in soare si nu le place. mijlocia e tare sensibila la soare. Am poze de la picnicul de la gradinita. Cea mica si cea mare se uita, mijlocia strange din ochi desi are si palarie. Soarele apunea dar oricum era in spatele ei si degeaba am incercat sa o pozez in alta pozitie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, ati fost cu mașina ?

 

Stiu ca exista o varianta si cu trenul din Gara de Nord. A incercat-o cineva ? Poate o trimit si eu pe mama cu copiii.

 

Fleur, bine te-ai intors acasa.

 

Corina,  multi ani inainte ...

 

La noi, azi e ultima zi de școală si Alex azi noapte mi-a vomat de 8 ori ...primele doua, in pat ...mare minune padurile astea de saltea de la Ikea ...nimic nu a trecut in saltea. Nu vreți sa stiti ce permutari am facut prin dormitoare ...dupa prima voma, l-am pus pe Alex in patul Flaviei, pe barbat jos si pe Flavia cu mine ...dupa a doua voma, am mutat-o pe Flavia la ea in pat si l-am adus pe Alex cu mine, tot in cautarea unui pat cu pad de saltea.

Azi dimineață zicea ca e bine, doar sete ii era ...

 

E oficial, a terminat clasa a 4 a cu vome ...

 

Buflea, uite aici despre cum se ajunge la ei, pe orice cale:

http://www.divertiland.ro/contact.html

 

Si noi am fost asta vara si este super! Ne-am dat pe toata toboganele. Vrem si anul acesta.

In orice caz, daca merge mama ta cu ei, sa-i spui sa mearga in timpul saptamanii, in weekend e omor pe acolo, in zilele lucratoare e mai rezonabil si sunt si ceva mai ieftine biletele.

 

Sanatate lui Alex! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...