Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si in 2009 la odiseea Crinei era atmosfera super. am multe prietene cu care tin legatura. si am pastrat grupul pana pe la 4 ani. acum nu mai este la fel, din pacate.

 

la multi ani, Lori! sarbatorita zilei [flo2]

 

sa aveti un week-end frumos si calduros/racoros, dupa cum va e pe plac!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasol! Poate reglezi din alinentatie, mai multa sare sau ceva cafea

... Nu stiu ce ar merge

 

pai sare nu prea am voie, ca mi se umfla picioarele (boala venoasa).

cafea nu imi place dar mai beau cate o gura cand ma simt rau si cola, ajuta mult, dar nu e voie.

cica sa ma hidratez foarte bine si sa nu stau la soare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineatza mea sufocanta,

 

Ce draguzte sunt fetele Otiliei … vroiam sa intreb …Otilia, daca fata ta cea mare vrea in Romania, nu o poti trimite numai pe ea ? Ai la cine ?

Tot Otilia ...eu zic sa tratezi amigdala aia cu niste antibiotic ... tratamentele astea naturiste, sunt un fel de boala lunga, chinuiala sigura.

 

Despre Divertiland …da, am citit directiile de pe site. As vrea sa se duca mama cu ei …vad ca sunt si umbrele acolo, deci ea poate sta la umbra. Ea, daca nu se da pe nici un tobogan, trebuie sa plateasca acelasi pretz ? Aici la noi, la unele waterparks, exista bilete de insotitor, le da o bratzara de alta culoare, cu care nu au voie pe tobogane.

 

Despre mama, nu sunt deloc happy … este atat de agitata, atat de panicata ca vin copiii ca aproape m-a speriat. Mi s-a pus asa un nod in stomac si imi vine sa nu-I mai trimit.  I s-a pus pata pe soacra-mea ca nu o suna si nu fac planuri impreuna despre vacantza lor. Nu are dreptate, soacra-mea o sa apara in peisaj, in ritmul si programul ei … asa a facut de fiecare data, nu o sa o schimbe mama acum pentru ca e singura. Da, unii se protejeaza mai mult ca altzii, stim asta de ani de zile …nu inteleg de ce, dintr-o data chestia asta este o problema. Dar maica-mea acum se simte responsabila si singura si nu stiu de ce, isi propune sa le ofere copiilor aceeasi diversitate ca atunci cand era tata. N-o sa poata sa le faca pe toate, si mancare si activitati si tenis si inot si  lectii …i-am tot spus sa respire, nu ii cere nimeni nimic, copiii sunt mari acum, nu mai trebuie scosi de 4 ori pe zi afara, nu le mai place in parc, pot sta in casa, sa citeasca, sa se uite pe net, sa se uite la TV …la urma urmei e vacantza. Desigur ca nu ai cu cine vorbi …plange la telefon, explica, comenteaza cu rautate, daca o contrazici se supara … tare greu e cu ea, tare, tare greu. In concluzie, daca initial vacanta asta mi se parea o idee buna, acum ca se apropie, am numai indoieli.

 

Musafirul e pe picior de plecare …ce sa spun, a fost asa cum mi-am imaginat …a stat la noi 3 saptamani din 4. O saptamana s-a dus la Niagara si WA. A fost OK, chiar foarte OK, nu e nesimtit, nu e bulangiu …a incercat sa deranjeze cat mai putin, a fost atent,  s-a jucat mult cu copiii … copiii il iubesc efectiv, a intrat perfect in mintea lor si a facut aproape tot ceea ce au vrut ei …tenis, soccer, bataie cu furtunul cu apa, biciclete, WII, monopoly …. Cred ca a incercat sa se faca util si apreciez asta …

 

Un singur lucru ma nelamureste, dar nu insist ca nu e treaba mea. In cele 3 saptamani cat a stat la mine a fost in Manhattan de 3 ori.  In rest a stat acasa. Deci 18 zile la mine pe terasa si 3 zile in Manhattan … atata effort sa treci oceanul, sa platesti biletele de avion, sa vii aici, ca sa stai la mine in curte ??? Si in alea 3 zile de Manhattan, s-a plimbat pe strazi … nu a luat tur din ala “Hop on-Hop Off”, nu a fost la Statuie, nu a fost pe Empire, nu muzee, nu tur cu vaporasul in jurul Manhattanului … doar Time Square, Central Park, si Ground Zero.

Nu imi dau seama daca nu a fost interesat de restul, nu a vrut sa cheltuie bani sau nu a avut companie si atunci entuziasmul este mai mic ...In fine, e drept ca 3 saptamani pentru New York mi se pare mult, dar 7 zile tot ai ce face, fara sa te chinui … a zis ca l-a obosit ingrozitor aglomeratia, turistii care se inghesuiau peste tot, agitatia orasului …mda, aici il cred, asa este … Manhattanul este un oras mai mult decat aglomerat, mai mult decat turistic, este o metropola in adevartul sens al cuvantului …vin nu numai turisti straini, americanii din alte orase vin sa-l viziteze, este orasul care nu doarme niciodata.

Au fost si niste inconveniente de transport … eu il duceam dimineatza in Manhattan si il aduceam seara inapoi … daca nu esti globetrotter, e obositor sa trebuiasca sa stai 9 ore intr-un oras, fara sa te poti intorce acasa, singur, fara companie … Daca ar fi stat in Manhattan, ar fi avut mai multa libertate de miscare … acolo exista metrou, transport in comun, nu ar fi depins de masina nimanui, ar fi putut sa mai faca o pauza in camera la mijlocul zilei .

 

Una peste alta, nu cred ca i-a placut America, bine nu mi-a spus in fatza ca e finutz,  dar pentru mine este foarte ok, nu ma deranjeaza nici cat negrul sub unghie. Nici mie nu mi se pare asa de poleita pe cum o credeam cand am venit din Romania.

 

Eu ma bucur ca am ramas in relatii bune, cu toate dezamagirile fiecaruia, nu ne-am certat, contrazis … pentru mine conteaza relatiile astea de familie, mai ales ca eu nu am frati sau surori …deci ma bucur ca s-a terminat experienta asta fara sa taiem iremediabil vreo legatura intre noi.

 

Mvaiii, ce pofta imi este de telemea din aia de Romania cu rosii si ceapa … abia astept sa vin acasa.

 

Kari, deci acum copiii tai mai sunt in scoala, sau amandoi au terminat si lucreaza ??? Eu ii doresc succes Luizei, sa-si indepilneasca visele …poate juca ceva teatru la amatori daca ii place ??? Exista la voi caminul cultural cu echipa amatorilor de teatru ? La noi exista cursuri de actorie la caminul cultural, bine ca hobby nu ca profesie.

 

Drum bun celor care pleaca in vacantza.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana, a venit o bucatica din anglia la mine.  [flo2]  frumos ai mesterit  [flo2]

 

 

am fost prin oras, reduceri peste tot dar n-am cumparat nimik. si m-am dus imbracata ca la polul nord si nici nu aveam nici cum sa-mi dau hanoracul jos. asa ca m-am copt bine pe interior.  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, asta cu cafeaua interzisa in timpul sarcinii este un mit ... eu am baut cafea in ambele sarcini din aceleasi motive ca si tine, tensiune mica.

Am intrebat doctorul si a zis ca o cafea pe zi este foarte ok, mai ales daca organismul era obisnuit cu cafeaua anterior ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata

si o cafea cu soareee in sfarsit avem o zi insoarita ca de alea ploiase si inourate ne-am saturat [:)]

nu am fost intr-o dispozitie de scris dar v-am citit, motivul fiind dentistul [fri]  am fost marti pt bone graft ca am probleme mari cu pierdere de os, bai nici nu mai stiu cum sa scriu, in orce caz mi-au pus nu mai putin de 9 copci si am avut o falca umflata si am suferit de dutrere deabia azi ma mai lasat durerea, nici nu am putut dormi din cauza dureri bai si nu trecea cu nimic, in orce caz bine ca a trecut si asta dar nu inseamna ca ma scapat de dentist [alcool]

 

admirat ii frumoase dar si mai frumoase pinguinele ce le poarta [flo2] eu nu am decat una foarte veghe cu modele din zona bacaului adica are trandafiri cusuti [:)]

 

Strumphitza [flo2]

is invidioasa pe cat de multe ii ai si ce frumoase sant [:)] domnisoara mea e invacanta dar si-a luat niste cursuri la matematica pt liceu vrea sa tremine mai devreme dar ii ajuta si pt facultate doarme pana la 12 [:)] si nu vrea sa fie deranjata ca doar e in vacanta,

 

Kari

sant plina de admiratie pt Luiza e o lupatatoare si o invingatoare si sant sigura ca va ajunge departe [flo2]  si pt ca esti colega de suferinta cu mine privind dantura ma rog sa trecem cu bine si peste aceasta incercare [flo2]

 

Buflea,

[flo2] multa sanatate lui Alex, mai da ce tarziu se termina scoala la voi, cred ca deabia asteapta copii vacanta [:)] eu zic sa ai de rezerva pt plomba temporara ca sa o  inlocuiesti nu cred ca tine foarte mult,

 

vacanta frumoasa pinguinelor care sant in vacanta [flo2] sa aveti part de mult soare si cat mai multe clipe frumoase [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]

 

si pingunelor noastre Ioana si Slivi sarcina usoara [flo2] [flo2]

 

admirat copii frumosi de Laura, Roxana, Ioana, Silvi, Darkbendis(imi place mult nicknameul tau [:)] ), Mihaela, Otilia [flo2]

 

Carolyna din Chigaco, nu ai mai scris de mult timp, sper ca santeti bine si aveti o vacanta frumoasa, ce face Buster [:)]  spuneai ca vine tatal tau la voi vara asta, sper ca sa acomodat cu bine [flo2]

 

Elyda,

si mie tot ia cu broderie aurie placut mai mult, si cred ca o fusta bej, cafea cu lapte sau alba merge, negru e prea formal cred [flo2]

 

orcum am in plan si multumesc voua mult, sa imi iau si eu cat mai multe ii [:)] deja prosoape brodate traditionale am multe mai imi lipsesc canile de lut si farfuri de lut imi plac foarte mult si o invidiez pe Elyda ca ea bea cafeaua in cana frumoasa de lut, a si ulecelele imi plac mult [:)] tin apa rece,

 

XIO,

adminrat poze frumoase din vacanta sa nu mai spun cat de frumoasa esti [:)] ai un corp lucrat frumos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...