Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

buflea, bine ca v-ati descurcat pana la urma cu musafirul si nici nu  a fost pretentios. ti-ai cam facut griji degeaba la inceput. copii mei terimna scoala luna viitoare, lucreaza cate un minijob fiecare. victor va lucra imediat dupa ce termina scoala, a primit deja un job. 

luiza si-.a gasit ceva cursuri de teatru ca hobby si va merge si la teatrul cel mare din oras sa vada daca poate face si acolo ceva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

nu am fost intr-o dispozitie de scris dar v-am citit, motivul fiind dentistul [fri]  am fost marti pt bone graft ca am probleme mari cu pierdere de os, bai nici nu mai stiu cum sa scriu, in orce caz mi-au pus nu mai putin de 9 copci si am avut o falca umflata si am suferit de dutrere deabia azi ma mai lasat durerea, nici nu am putut dormi din cauza dureri bai si nu trecea cu nimic, in orce caz bine ca a trecut si asta dar nu inseamna ca ma scapat de dentist [alcool]

 

 

 

valeu, 9 copci. ai luat antiinflamatoare, ceva? sanatate multa, durerile de dinti sunt groaznice. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Kari, imi place de ea ca stie exact ce vrea ...pana la urma, poate invata si de la amatori si poate incerca cu ceva experienta in spate la scolile serioase de teatru.

 

In iule se termina scoala la voi ???

 

La noi s-a terminat ieri ...ieri au venit si report cardurile

 

Alex a terminat foarte bine, cu toate materiile peste 95% ... nu ma mira, ma asteptam.

La "citizenship", cred ca un fel de purtare, are "need improvement" ... nici asta nu ma mira, ma asteptam si la asta, dupa "bubele" din ultima luna.

 

De Flavia sunt putin dezamagita ... toate mediile ei sunt peste 90% in afara de Social Studies unde a terminat cu 89%. I s-a tras de la un 70% pe care l-a luat la un test in clasa, pentru ca (zice ea) au dat testul la 2 saptamanai dupa ce facuse lectia si a uitat ...in fine, nu cred eu ca nu au repetat ei nimic in clasa, tind sa cred ca nu a dat importanta testului. Restul notelor care le-a luat dupa test nu au reusit sa ridice media generala peste 90%.

Stiu ca unii o sa dea ochii peste cap, dar pentru mine, 89% in clasa a 3 a nu este acceptabil .... pentru ca materia se face din ce in ce mai grea, cerintele din ce in ce mai multe ...

Problema este ca nu stiu exact cum sa o ajut la materiile astea "sociale" ...nu am manual, nu stiu ce fac in clasa, nu pot lucra cu ea inainte. S-a si vazut, la matematica si spelling, materiile de care m-am ocupat acasa in mod constant, a luat 98% tot anul ...asa ca, oricine cu alta teorie, nu ma poate convinge ca nu conteaza supravegherea lectiilor si lucratul suplimentar.

 

Desigur, sa nu credeti acum ca am certat-o sau pedepsit-o cumva, dar mi-am aratat dezamagirea. Interesant este ca spera si e foarte increzatoare ca la anul o sa intre in clasa aia speciala de Advanced ... ceea ce eu nu cred ca o sa se intample. Am incercat sa ii ponderez entuziasmul si sa-i bag si un pumn in gura si lui Alex care se cam crede desteptul desteptilor si e foarte lipsit de modestie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari [flo2]

am luat antiinflamatoare si iau incontinuare plus antibiotice, dar deabia azi simt ca ma mai lasat durerea,

 

Buflea

felicitari pt amandoi au terminat super bine [flo2]dar stiu ca tu ai standardul mare [flo2]  la noi sa terminat anul scolar la sf lui mai [:)]

problema mea acum e trebuie sa faca voluntariat si aici am scapat ieftin am un shelter de animale aproape se poate duce cu bicicleta spatamana care vine o inscrie sotul, trebuie sa faca in fiecare an cate 10 ore de voluntariat (nu prea e mult), alta problema e permisul de conducere [fri] si fiinca eu nu o sa-i platesc asigurare+benzina sau masina azi am avut the talk ca e timpul sa se gandeasca ce face daca vrea sa aaive libertate de miscare [:)]  (la noi nu e nici o bosibilitate de transport in comun [alcool] ) sooooo copil mare brobleme mari valeleu, m-am uitat pe programa de la highschool valeu ce incarcata e [fal]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, multumesc de vedere! [pup] De-abia astep sa ajung si eu in Scotia sa cumpar de acolo. Aici nu gasesc. Barbatu e total nedumerit! Nu pricepe de la ce admiratori imi tot vin mie vederi! [vampa]

 

Buflea felicitari pentru rezultatele copiilor! Sa stii ca ma gindesc sa trec si curtea ta pe lista mea de vizite newyorkeze, daca zici ca a captat atita interes varului! [:)]

 

Bella multa sanatate. Ce durere! Sper sa fii mai bine curind. La voi la ce virsta pot conduce tinerii? La noi 17 ani. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella, imi pare rau ca trebuie sa treci prin durerile astea :(

Multumesc de compliment, you scored unde trebuie :)))))

Apropo de corp chiar ma gandeam ca prietena noastra comuna, Rhonda, nu are patratele...si ca fetele la care ma uit eu pe fb (da, recunosc) sunt de fapt cele care fac fitness. Prin urmare am cauatt programul uneia, michelle Lewin si voia oncerca sa il fac, sa vad ce rezultate voi avea.

tocmai mi-a spus acum o fata de la kickbox care are vreo 1,80 si ceva si avea 60 si putin d ekg, care s-a transformat incredibil dupa ce a inceput sa si alerge ca parte din antrenament---ca nu s-a mai antrenat de vreo 2-3-4 saptamani max. si ca a pus 5 kg ....damn.

 

 

 

Buflea, chiar imi place cum povestesti despre dilemele tale cu copiii. Ca sa o ajuti pe Flacia la partea de socio intreab-o ce fac la clasa. Si discutati ce au facut, chiar daca nu au manual, iti dai seama cam in ce directie merge.

 

Musafirul tau a facut asta pt ca e barbat. daca era femeie stia deja dupa 5 ore toata zona, vizitase tot si ar mai fi avut inca o valiza de lucruri.

Noi cand mergem in Dresden sau in München, de fapt si cand sunt acasa in Tikmisoara, plec de dimineata si ma intorc seara. De genul plecam la 9 si ceva de aici si ajungem acasa pe la 21-22.

Asa am facut si la taica-miu, el pleca la lucru, eu ma trezeam, mancam si plecam in oras, ne vedeam acasa pe la 6 seara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va spun sincer ca am sairt este niste pagini. Nu stiu ce am. Am un stress teribil. M-am autopshanalizat si nu stiu de unde vine. Nu am motive. Am avut nopi in care am adormit la 5 dimineata si zile in care simteam ca daca nu imi vars nervii pe cineva explodez.

 

Ma rog.

altfel ce am mai facut:

- a iesit foarte frumoasa mobila din camera Silviei

- copila este fericita

- suspinatorul vine in fiecare zi (am primit chiar si un trandafir si o ciocolata) si sta cu ea cat de mult se poate, a ajutat-o chiar la pus lucruri la loc in camera si carti in biblioteca.

- azi i l-a prezentat lui ta-su. Au fost emotionati cu totii. De Celcesforaie ce sa zic?  E trist si nu stie cum sa faca fata acesti noi incercari.

==

 

Buflea, felicitari pentru Flavia si Alex.  Mi se par bune rezultatele lor. Sa stii ca si eu as fi fost trista daca Silvi ar fi luat in clasa III putin peste 90. Dar mai bine la noi cu FB (care inseamna orice nota intre 9 si 10) asa ca nestiind niciodata daca FB pe linie inseamna 9 sau 10, sau 9,20, sau 9,50 am fost mai linistita si copilul nu a simtit presiune.

 

Toti copii trec prin niste etape in dezvoltarea lor, iar de-alungul timpului am invatat ca sunt copii ca Alex - care trec repede dintr-o etapa in alta depasind media (media de stat intr-o etapa) si copii ca Silvia si Flavia, care nu se grabesc, nu doresc sa demonstreze nimic nimanui si carora le place sa intarzie in anumite etape - chestia asta le confera un plus de confort psihic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Patriciei i se misca un dinte... Mi se pare cam devreme. Am sunat dentistul sa il intreb daca e devreme, desi si daca zicea DA doar nu puteam sa i-l fixez cu ipsos si prenandez. S-a eschivat, a zis doar sa o urmaresc sa nu il inghita...  [batcap]

 

are 5 ani si 1 luna, Patricia, nu dentistul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...