Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata. La noi e cald si bine. 24 de grade care se simt ca 30. Asa a fost si ieri. O sa spal vreo 2 masini de rufe si le usuc la soare. Barbatu in sfirsit taie iarba. 

 

Bella, la 15 ani jumate conduc? Wow! Stiu ca la voi e greu cu transpotul, fara masina esti mort. Grea hotarire pentru tine. 

 

Otilia poti te rog sa pui reteta de biscuiti la retetele ghetarului,  ca sint pe tableta si nu pot dau copy si paste. Planuiesc sa o fac intr-o zi ca barbatu e mare amator. Multu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, mercic  [flo2] e ok in engleza...am luat si eu tot rahat turcesc.cu migdale...ca altul nu exista...biscuitii sunt normali...

 

Am terminat cu shopping-ul.. acum suntem la cafea...

 

Am vazut televizoare....pe cel din sufragerie il ducem in Romania....cateva sunt curbate, ft fain arata...1200 fr, 4K, LED, diagonala 120....altul normal era redus la 600 fr (de la 1200)....cumparatul TV-ului e jobul elvetianului  [:)] eu doar i-am propus...si de obicei el cumpara...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reteta de salam de biscuiti e foarte simpla. 400 g biscuiti sfaramiciosi, se dau prin robot. Se amesteca cu 4 li guri cacao. Se adauga stafide, nuci, migdale, rahat, dupa gust. 100 ml lapte, 100g zahăr, 100g unt se pun pe foc si se dau in clocot. Se răstoarnă in zeama așa fierbinte, amestecul de biscuiti. Se amesteca bine pana se absoarbe uniform lichidul. Trebuie sa fie moale dar sa nu curgă, sa se poată modela cu mana. Se răstoarnă pe o folie de astia si se modelează sub forma de salam. Pe folie se poate pune nuca macinată, nuca de cocos macinată, cacao. 

Eu fac doua bucati, altfel iese prea gros si mare. 

Se da in frigider cateva ore, de preferat peste noapte. 

Se taie inainte de servire. 

 

Si eu am dus la job, a fost tare apreciat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am perdelele pana jos. Draperia cu model/perdelele simple. Dar imi place tare mult cu sunt perdelele Mihaelei, asa mi-as pune si eu daca mi-ar placea ce vad pe geam [:D].

 

Fac bagajul Carlei pentru tabara si ceva curatenie.

Trebuie sa ma si vopsesc ca am niste radacini uriase :) ce sila mi-eeee

 

Buflea, felicitari copiilor pentru medii! In rest nu conetez, ca-s in alta barca la capitolul asta :))

 

Mihaela superbe poze ai pus in ultimele zile, sper sa am si eu ce poza saptamana viitoare, cred ca-mi iau si trepiedul cu mine, vedem.

Abia astept sa merg la Sighisoara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...