Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce frumoase sunt bluzele alea de la Carrefour ...

 

Eu nu inteleg ce rmost are perdeaua daca sta stransa pe marginea geamului si lasa sa se vada jaluzeaua ??? Ce mai conteaza modelul, materialul, dantela ...oricum e adunata toata ...

 

Eu am perdele cu model dantelat, dar le tin intinse pe geam ...nu am jaluzele, nu-mi plac. Nici draperiile nu imi plac, mi se pare ca fura din spatiul camerei ca sunt lungi si opace... perdeaua blocheaza suficient vederea din strada. Bine, daca cineva se opreste, se apropie de geam si se uita, cred ca vede si prin perdea ...dar cine oare face asta si ce sa vada ? Nu stam dezbracati in casa, nu am de ce sa ma feresc.

 

Oricum aici lumea nu pune perdele la geam ...cei mai multi au draperii sau nimic. Nu-mi place fara perdele, cum nu imi place fara covoare, numai parchetul gol ...e prea goala casa, prea rece, nu are intimitate ...imi plac covoarele mici, deci nu din alea persane, mari, care se purtau in Romania copilariei mele ...dar un patrat in fatza canapelei da foarte bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna

 

 

so, multam de sfaturi. am de citit un mesaj pe pm lung, multumesc celei ce mi la trimis  [flo2]

 

perdeaua e pusa provizorie, ca sa pot face poza si sa va intreb pe voi. [:)]  aia care e in spate direct pe geam o am de cand ne-am mutat aici, e ca un fel de jaluzea, ziua o strang si am lumina. combinatia asta de perdele am vazut-o la magazin, ca eu nu ma pricep la combinatii. oricum am stat vre-o doua ore sa aleg, plus ca m-am uitat pe net..... nici nu mai vreau sa stiu. perdele mi-au trebuit!  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, si cu peretii albi ... welcome to my world.

 

Mie nu imi plac peretii colorati in culori inchise ...stiu ca multi ani s-au purtat, in unele case chiar erau reusiti, in altele mi s-a parut ca imbatraneau sau aglomerau, sau ingustau. Pentru mine a fost un risc prea mare ca sa incerc macar ...bine, dar asta si pentru ca a zugravi, chiar si un perete este pentru mine un cosmar ...cu atat mai mult sa mai fac incercari, sa schim culori, sa amestec vopsele, sa rascolesc iar toata casa daca nu e buna nuantza ...valeu, valeu !!!

 

Eu jos am totul alb, semi-gloss ...asta dupa ce am avut mat si desi vopseaua era lavabila, va spun eu ca se spala in pete. Dar semi-glossul asta e perfect, orice se curatza de pe el, absolut orice si da impresia de curat si luminos.

In dormitoare am culori pale ...unul e bleo, altul e galben si celalat e verde ...toate pale. Foarte mult imi plac, mai ales ala verde e foarte reusit. Am lenjerii cu aceleasi culori, arata foarte bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

foarte multi ani nu am avut perdele, ca nu era nevoie. pe unde am mai stat aveam jaluzele pe afara si seara le trageam si nu se vedea nimik. 

nici nu prea sunt adepta perdelelor, dar maicamea ma tot batut la cap ca asa perdele cum am eu in sufragerie...... nu exista pe nicaieri asemenea carpeli.  [:-)))] plus ca si dl V a mai spus din cand in cand sa punem perdele, mai ales draperii ca sa putem umbla seara in pielea goala fara sa ne vada vecinii. care vecini nici nu au cum sa ne vada, ca sunt pomi si casa e destul de departe. dar cine stie, poate au telescop dupa geamuri.  [:-)))]

 

canapeaua e rosie, ma gandesc ca se potriveste cu perdelele.  [fri]

iar ziua am de gand sa las geamul liber si doar seara sa le trag. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...