Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

bella, cum esti cu dintii? poti manca? 

se face indata anul de cand m-am operat sa-mi scoata doua infectii de la masele. valeu si vai de mine. nici nu vreau sa-mi amintesc. 

[flo2]  sant mai bine multumesc, nu pot manca decat pe o parte dar e ok, ce sa-i fac sant din generatia cu probleme dentare la noi nu se punea accent pe tratamentul cu flor sau preventie, acum platesc la greu, domnisoara merge regulat la dentist facut tratament de mica si nu are nici o carie eu la varsta ei deja aveam 3 masele cariate rau de tot diferenta se vede, macar ea sa nu aive probleme dentare, bai cand o sa faca astia vaccin anti carii sau de ce nu avem si noi dinti ca la rechini cade unul creste altul la loc [:)]  urasc sa merg la dentist [fri] si invidiez pe cei cu dantura perfecta iar astia aici americani au o boala sa aive dantura cat mai perfecta sami faca mie in ciuda [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am pus perdelele sus  [alcool]   ptr urmatotii cinci ani nu le mai dau jos. 

 

ar trebui sa ma tund si eu putin, nu scurt cum am fost, dar la spate cel putin . 

 

 

bella, eu am dinti buni, desi am avut pana acuma cateva episoade cu dureri si pierderi de dinti. la noi din frageda pruncie ni  sa pus periuta de dinti in mana. dinspre partea asta m-am ingrijit. sora-mea cea mare are dintii si mai buni, are doar doua plombe si o coroana pana acuma, si are cateiva ani in plus fata de mine. fratelo la fel, stiam ca nu are decat vre-o doua trei plombe. sora din america pana la 40 de ani nu a avut nici o carie. sa fie de vina barbatul ei ca e dentist? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...