Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Top 10 cele mai bune hoteluri unde sa mergi cu copiii


Recommended Posts

  • Administrators

Cu totii am fost in hoteluri unde copiii s-au simtit minunat si in locuri unde copiii s-au plictisit teribil. Pentru ca vine vacanta incercam sa facem un top de hoteluri (atat in tara cat si in strainatate) care ofera multe servicii pentru copii DAR MAI ALES care le fac o vacanta de vis.

 

Multe hoteluri ofera cluburi pentru copii dar deseori acestea sunt "gestionate" prost, de personal care nu are dedicatie si pasiune de a lucra cu copiii, oameni care nu au imaginatie sa inventeze activitati interesante si sa se coboare usor la mintea celor mici.

 

Deci, asteptam nominalizari si un mic text care sa explice de ce a fost un loc minunat pentru copii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

O prima nominalizare :

Papillon Belvil - Belek (Antalya).

Are cam tot ce si-ar putea dori o familie cu unul sau mai multi copii. Iar cireasa de pe tort o reprezinta faptul ca in echipa de animatie de la PapyLand (clubul copiilor) exista doua doamne, mama si fiica, originare din Constanta, dar stabilite de ani buni in Turcia.

Sunt foarte dragute, amabile, prezenta lor e mana cereasca pentru copilasii romani care fie nu cunosc deloc o limba straina chiar daca sunt mai mari (6-8 ani), fie sunt relativ mici (4-5 ani) si chiar ca n-au de unde sa stie o limba straina (ma refer la un nivel minim de intelegere si comunicare).

Sper sa fie angajate in fiecare an in echipa de animatie, fac o treaba excelenta, anul trecut nici nu am simtit ca am copil, si-a petrecut mare timp din zi acolo, avand diverse activitati in club, in miniparcul acvatic sau prin resort (vanatoarea de comori, misiune secreta, etc.).

Ar fi multe de spus/povestit despre acest resort, gasiti o gramada de impresii si fotografii pe site-ul romanesc de impresii turistice, sau pe cele internationale gen tripadvisor.

Mie mi-a placut foarte mult, de copil nici nu mai zic, fii-mea a decretat ca cel mai mult in aceasta vacanta i-a placut de Emel (animatoarea de la PapyLand).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi mergem an de an la Delta, in Jupiter.

Au o gramada de chestii pentru astia mici:

Babyland-ul unde sunt tot felul de jucarii si gonflabile, unde sunt spectacole de teatru pentru copii in fiecare seara si animatie, cantecele, jocuri, concursuri si alte de-astea. 

Au un colt unde pot picta suveniruri.

Au plaja dedicata copiilor, cu toboganele, leganele, piscinute langa un mic golfulet cu apa mica.

Au si peste zi tot felul de activitati pentru copii si nu numai (de exemplu animatorii de seara din babyland peste zi sunt instructori de aquagym!!!)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...