Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Razvan si Diana - end story


Recommended Posts

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu raman ferm in echipa Dianei. Adica, dupa atatia ani impreuna si doi copii frumosi - zbanc, vine o piti si isi ridica fustele... Eu nu am intelegere pentru cele care strica casnicii fara sa le pese de nimic.

 

LA fel cum nu inteleg de ce era nevoie asa de rapida de nunta?

 

Ei hai ca nu e chiar asa. vinovat pentru "stricat casnicia" e sotul Dianei nu cea cu care s-a incurcat. El avea sotie, copii, responsabilitati si mai ales o relatie la constructia careia participase.

Femeia cu care si-a inselat nevasta era pana la urma libera si fara obligatii.

 

Eu daca as fi in situatia dianei pe barbatul meu l-as condamna, pe amanta eventual as invita-o la o cafea... ea n-ar avea niciun fel de obligatie morala sau de alt fel fata de mine si de copii mei. Cum ar fi s-o condamn pe ea pentru ca cel care mi-a jurat credinta si-a batut joc de juramintele lui? Ca nu m-am maritat cu un idiot care sa-si piarda mintile cand vede fuste ridicate... am pretentia ca am un sot matur si responsabil, nu un papagal obsedat care uita de capul lui cand se iveste ocazia de sex cu una mai tinerica...

 

Eu cred ca nicio fufa nu poate "strica casa" unui barbat care nu vrea el insusi sa si-o strice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Ce anume ne doresti si noua? Sa ne lase partenerii pt o alta femeie?

Nu draga mea - nici pe departe nu mi-a trecut asa prin cap.

 

Eu va doresc sa va bucurati doar de situatii pe care le considerati normale. In general am remarcat insa ca oamenii sunt mult mai relaxati cand ii judeca pe altii dacat atunci cand e chiar vorba despre ei.

 

Si eu imi doresc acelasi lucru pentru mine:normalitate. Probabil ca normalitatea pe care si-o doreste fiecare este interpretata sibiectiv.

Atat si nimic mai mult. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]

a fost greu sa scrii asta, nu? fara sa spui ca ne doresti sa ne lase sotii si noi sa spunem ca e normal daca s-au indragostit de altcineva.

 

Ei, eu nu imi doresc asa ceva, nici mie, nici tie nici altora, dar daca se va intampla ca sotul sa nu ma mai iubeasca vom incheia relatia. Ca nu vad casnicia ca pe ceva obligatoriu, un statut de care trebuie sa ma tin cu dintii chiar daca nu mai e nimic, un statut a carui pierdere e echivalenta cu incetarea existentei. Nu, nu, pt mine o relatie e frumoasa atata timp cat exista sentimente reciproce de dragoste, respect samd.

 

Cand unul nu mai iubeste de ce sa ramana in relatie?

Isi face llui un bine si ii face si partenerei sau partenerului un bine, ca sunt amandoi liberi sa se bucure de viata si sa se indragosteasca de altcineva.

 

Singuratatea in doi e mai trista decat singuratatea unuia.

 

 

Asta cu lejeritatea e iarasi venita fara sa cunosti situatia. Am fost in situatia descrisa si am incheiat relatia.

De fapt m-a marcat profund si mi..a ridicat sotul -pe atunci prieten- pe un piedestal cand mi-a spus intr-o discutie filosofica, ca el nu vrea ca eu sa raman cu el daca nu il voi mai iubi. Adica sa ma 'sacrific' asa, doar pt ca am fost atata timp impreuna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Singuratatea in doi e mai trista decat singuratatea unuia.

Da ai perfecta dreptate.

Insa din cate stiu eu - poate nu am toate informatiile - cuplul de parinti de care vorbim nu era divortat asa ca ... ruptura si singuratatea a aparut dupa ce e aparut inca o roata la caruta :) ca sa fiu plastica.

Nu am nimic impotriva cuplurilor care decid ca nu sunt facuti pentru celalalt... si decid sa mearga pe alt drum. Dar stiu ca unele situatii pot strica definitiv o armonie. Din pacate. Si cel mai trist este atunci cand sunt niste copii la mijloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

... ruptura si singuratatea a aparut dupa ce e aparut inca o roata la caruta :) ca sa fiu plastica.

 

Hai mey Mirela,general vorbind  stii si tu ca ca nu e nicio farima de adevar in ce scrii.

 

Cind in cuplu apare singuratetea...deja semnele sfirsitului sunt mai aproape decit s epare.

Niciun cuplu stabil nu s erupe ca apare o alta roata la caruta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Hai mey Mirela,general vorbind  stii si tu ca ca nu e nicio farima de adevar in ce scrii.

Anda, dar de unde se pare ca stii tu ce s-a intamplat intre ei sa fii sigura ca nici o farama de adevar nu este nicaieri ???? [balo]

PArca as vorbi cu drone din casa lor [biz] ... care stiu totul. Eu nu stiu ce a fost, dar imi dau cu parerea cu mentiunea ca doar ei stiu adevarul. Se poate sau e concurs de contraziceri? [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, dar de unde se pare ca stii tu ce s-a intamplat intre ei sa fii sigura ca nici o farama de adevar nu este nicaieri ???? [balo]

PArca as vorbi cu drone din casa lor [biz] ... care stiu totul. Eu nu stiu ce a fost, dar imi dau cu parerea cu mentiunea ca doar ei stiu adevarul. Se poate sau e concurs de contraziceri? [flo2]

Te rog sa citesti cum trebuie...am si specificat ca "in general"nu m-am referit la cuplul asta anume.

 

Intr-un cuplu functional,partenerul sau partenera nu se prea abate d ela drum,sau stii tu altfel?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nicio terta persoana nu poate interveni intr-o casnicie solida. Si mai stiu ca multe casnicii moarte continua doar in virtutea inertiei, pana cand unul dintre parteneri e motivat sa o incheie (cand apare altcineva). Asta nu inseamna ca acea persoana a participat in vreun fel la terminarea casniciei.

Nu ne putem baza pe "bunavointa" altor femei ca sa ne pastram casnicia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt curioasa cat o sa tina relatia dintre un barbat de aproape 40 de ani si o pustoaica de 22 de anisori, la inceput de viata, care isi inchipuie ca a rasturnat muntii, daca si-a despartit amantul de sotie si copii.

Le urez casa de piatra, cu toata compasiunea si intelegerea, pt iubirea lor mistuitoare !  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...