Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rufus, de vreo 40 de pagini tot ma tin sa iti raspund  [:)] :

 

Nu-i tarziu niciodata pentru un raspuns bun... [:)]

Ma gandeam eu ca trebuie sa fie ceva. Bunica mea (olteanca, de la tata) a purtat toata viata doar tinuta populara, indiferent de ocazie sau moment al zilei. Dar evident nu-i stiam eu toate dedesubturile... [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, La multi ani sotului  [flo2]  sa fie sanatos si iubit...si distractie placuta la nunta...

 

Silvi, spor la predat  [:)]

 

Otilia, cand aud de temperaturi de-astea ma ia cu frig...Marcia imi seamana putin, nu intra in apa daca nu e calda  [:)] cu toate ca la strand cu colegii a stat numai in apa si nu era ft calda...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt urarile de sanatate  [flo2]  am vorbit mai devreme cu el si spunea ca burta e bine acum...temperatura nu mai avea...dimineata cand s-a trezit, eu ma pregateam sa plec, a venit si m-a pupat si mi-a multumit ca am grija de el...la boala e mai rau decat un copil   [:D] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa vedeti cat e de incapatanat elvetianul meu...sambata merge cu socru sa cumpere vin din sudul Elvetiei...masina lui insa are probleme, asa ca nu se incumeta la drum lung cu ea...sapt.trecuta a primit scrisoare de la logistica de la job ca masina noua e la dealer, in cateva zile va primi o scrisoare cu detalii...eu i-am spus ca daca as fi in locul lui, as suna si m-as interesa...el a zis ca nu, mai bine asteapta...asa ca a asteptat pana luni, cand tot eu l-am impins de la spate sa sune la dealer si sa intrebe...a sunat marti si inca nu stiau nimic de ea...ieri primeste mesaj ca e la ei si o poate ridica dupa ce primeste talonul de la circulatie..nu a primit insa nimic...vorbeste iar la el la job si ei au zis ca totul e ok, cei de la circulatie trebuie sa-i trimita talonul...vroia sa mai astepte...eu i-am spus ca nu, sa pune mana sa sune la cei de la circulatie...era 3.53pm, aveau program pana la 4...a dat peste o tipa draguta, care a spus ca talonul nu a fost trimis inca si nu stie daca e la ei, dar il suna in dimineata asta...pana la 10 nu l-a sunat, asa ca a sunat el si e acolo....acum merge sa-l ridice si maine la 10 ridica si masina...noroc cu mine, ca altfel primea talonul luni si nu mai putea merge sambata cum planuise  [batcap]

mi-era si ca plecam in Romania cu masina mea, care e mica si vigntele sunt luate deja pe numarul lui...

cateodata nu-l inteleg...eu sunt altfel, vreau sa rezolv totul cat mai rapid...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia inteleg, așa sunt si aici copiii. :)) 

am facut si eu baie in apa de 13 grade, dar trebuie sa fie foarte cald. La noi nu sunt decat 24 de grade, e cel mai rece din Suedia in zilele astea :). Erau 30 anul trecut cand am facut baie in apa de 13 grade, a fost bine. :) 

 

am facut baie si cand afara erau 17 grade, era soare si apa in mare avea 20-22. Asta e pe la sf de August. 

 

Ah, mai am cateva ore de munca, apoi sunt libera pana luni! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa ceva...mi-a ramas ochiu' boului pe ecran si nema continut la mesaj... [batcap] Nu mai pun emoticoane in text...

 

Buna, buna ziua!

Pentru inceput...
Urez sarbatoritilor La multi ani si numai bine!
Celor care au nevoie, sanatate si insanatosire grabnica!
Copiilor mari si mici felicitari pentru realizarile scolare! Mult succes pe mai departe!
Distractie placuta celor aflati in vacanta/concedii!

 

Otiliav, am admirat domnisoarele! Ce aer "nordic" au...eu colaborez zilnic cu colegi norvegieni. Oslo, Sandefjord, Alesund...le stiu din descrierile lor.
 

Mihaela_s, superbe foto! Multumesc!


Am ratat foto cu Ioana cu ie si Saltarice la purtator ...fara indoiala esti frumoasa (te-am vazut doar intr-o alta foto), ai grija cu atata efort depus la smotruiala

 

Strumphitza, ce frumoasa e domnisoara in lanul de levantica ...si tu, bineinteles. Sper ca vei reusi sa obtii cat mai curand o programare la medic...nu-i de gluma cu starile astea de rau...

 

Ella73, sunt de apreciat parintii tai. E mare lucru sa rezolvi totul fara sa intampini diverse obstacole.

 

Kari, sper sa rezolvi cu perdeaua! Eu am in sufragerie perdea cu dreptunghiuri usor lucioase de culoarea caiselor iar draperia uni portocalie.

 

Buflea, un big hug. Intuiesc starea ta...mamicile noastre sunt ca niste copii neajutorati...le e frica de responsabiliati prea mari. Daca le scoti din zona lor de confort imediat se sperie...mama s-a razgandit si nu mai pleaca la statiune...nu m-am suparat...in definitiv sa faca ce-o vrea numai sa fie multumita.

 

Xio, nu se poate descrie in cuvinte meseria de "mama"...e greu dar si frumos totodata. Se schimba multe dar te adaptezi din mers. Eu am avut o sarcina de vis, fara greturi, stari de lesin sau altele...ceea ce iti doresc si tie...daca te hotarasti.

 

 

Rufus, aseara pe tvr era un film numit "Rufus" ...cu un baiat care avea puteri tamaduitoare...era tarziu si nu l-am vizionat...
 

Eu am fost cateva zile in co...cu treburi...s-a finalizat lucrarea la mormantul tatei si a trebuit sa caram pamant, sa vopsim barele dintre stalpi...sa "pregatesc" locul pentru sfintirea crucii, sa pregatim pentru pomana de 1 an...pe 29.06 s-a implinit 1 an de cand nu mai e...


In rest...am ramas ca doi porumbei pe-o creanga...mandruca mea e plecata cu mama intr-un oras in vecinatate si sta pana duminica. Ce pustie e casa...fara chicoteli, alergaturi...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...