Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

tot nasuc. uite aici e site-ul de care iti ziceam. sotzul meu a facut aici numar si a platit un Guthaben.

noi suntem sunati, in special din ro, isr noi sunam la fel, pe fix. suntem pe varianta asta de vreo 9 ani, cand tot pe DC am aflat vestea http://www.smartcall.ro/

si nepotul meu din america la fel funtioneaza.

in plus, io am doua telefoane, si pe cel privat, in am directionat in asa fel, incat sun acasa si el imi face lagatura automata la mama mea.

Practic io sun dupa Mobil meu acasa in de. numarul e recunoscut si suna automat pe numarul de ro.

 

tot pe numarul atsa tot ce formam cu 0040 merge pe numarul romanesc. E trisc cand nu mai am credit si tre sa schimb setarile.

 

nu tre sa te deplasezi nicaieri, iti faci numar si pltesti cu un kredit card avansul.

 

da de veste daca nu ai inteles.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna de seara,

Am pierdut niscaiva poze, am intarziat la aeroport cu covorul rosu, nici prin Alhambra nu m-am plimbat. Astept sa nasca tanara si frumoasa doamna Ioana sa citesc ce vraji au mai facut mamele si copii Buflei. Atata imi amintesc acuma, am recuperat ceva pagini cu un vin langa mine cu niste omusori in sufrgerie cre vorbesc foarte tare.

 

Si bineinteles astept sa ajunga carcasa de Lenovo.Balesc dupa laptopul meu. Nu pot sa evoluez de pe mobil sau tableta fii-mii.

 

La multi ani celor pe care i-am ratat si felicitari celor care au terminat diveres scoli sau universitati.

 

===

Nasuc, condoleante.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie Altzheimer-ul asta mi se pare mai ok ...daca pot spune asa ...ok, pentru ca nu prea stii ce e cu tine, nu te afecteaza cat de ingrijit sau neîngrijit esti ...azilul este o instituție care se potrivește acestei boli.

 

Mai rau este de cei lucizi, care se vad in imposibilitatea de a avea grija de ei ...ca nu ai vrea sa ceri ajutor, sa deranjeazi copiii dar totusi ai standarde de viata pe care doresti sa le obtii de la instituțiile pe care le plătești. Iti dai seama ca viata ta, calitatea ei, costa ...in plus, nu stiu cum e pe aici sau prin alte tari,  dar in Romania,  azilul are de toate ...si lucizi, si bolnavi terminali, si batrani părăsiți si pe picioare dar foarte batrani, si oameni cu pareze...e greu sa te resemnezi in asa colectiv.

 

Mintea, asta este cea care nu îmbătrâneste ...si daca la 40 de ani, asta este un asset, la 60 devine un inconvenient. 

 

Tata mereu a spus ca el nu vrea sa trăiască mult, vrea doar sa plece primul ...ii era frica de singurătate ...pe măsură ce povestesc despre el imi dau seama ca de multe i-a fost frica ...de unele a scapat, de altele nu ...si parea un om asa de puternic,  fara frica ...

Ma regasesc mult in fricile lui ...si din experienta lui, imi dau seama ca nu pot evita nimic, degeaba mi-e frica ...

 

Daca am putea sa ne controlam trairile,  ce bine ar fi ...sa le controlam cu mintea, sa le anihilam cu judecata ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie Altzheimer-ul asta mi se pare mai ok ...daca pot spune asa ...ok, pentru ca nu prea stii ce e cu tine, nu te afecteaza cat de ingrijit sau neîngrijit esti ...azilul este o instituție care se potrivește acestei boli.

 

Mai rau este de cei lucizi, care se vad in imposibilitatea de a avea grija de ei ...ca nu ai vrea sa ceri ajutor, sa deranjeazi copiii dar totusi ai standarde de viata pe care doresti sa le obtii de la instituțiile pe care le plătești. Iti dai seama ca viata ta, calitatea ei, costa ...in plus, nu stiu cum e pe aici sau prin alte tari,  dar in Romania,  azilul are de toate ...si lucizi, si bolnavi terminali, si batrani părăsiți si pe picioare dar foarte batrani, si oameni cu pareze...e greu sa te resemnezi in asa colectiv.

 

Mintea, asta este cea care nu îmbătrâneste ...si daca la 40 de ani, asta este un asset, la 60 devine un inconvenient. 

 

Tata mereu a spus ca el nu vrea sa trăiască mult, vrea doar sa plece primul ...ii era frica de singurătate ...pe măsură ce povestesc despre el imi dau seama ca de multe i-a fost frica ...de unele a scapat, de altele nu ...si parea un om asa de puternic,  fara frica ...

Ma regasesc mult in fricile lui ...si din experienta lui, imi dau seama ca nu pot evita nimic, degeaba mi-e frica ...

 

Daca am putea sa ne controlam trairile,  ce bine ar fi ...sa le controlam cu mintea, sa le anihilam cu judecata ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...