Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pacat, ca sunt sigura ca ar avea si ei ceva de invatat. Ok, nu chiar acum, cand or mai creste  [:)]

 

Zi-mi si mie la ce seminarii merg eu, ca poate ma intreaba cineva si nu stiu ce sa spun  [:-)))]

 

Eu stiu doar ca nu e nicio legatura. Tu esti cea care te citezi, sugerand deci ca ar fi, deci poate ne-o spui si noua. Nu de alta, da' Xio poate mai are timp s-o deduca, io insa nu.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt ca nu vad sa o fi eradicat cineva pana acum :)))))

si ca pe langa Alzheimer mai exista alte demente.

 

Sotul meu face acum un curs despre dementa, a explicat profesorul ceva acolo, o chestie la care nu m-am gandit niciodata.

Nu mi-a trecut prin cap ca pt pacientii cu dementa fiecare zi e un stres. Sa te trezesti in fiecare zi fara sa ii cunosti pe oamenii din jurul tau chiar daca sunt aceeasi, sa vina la tine un necunoscut, sa te dezbrace, sa te spele, sa te imbrace, sa te ia la plimbare samd...pe langa faptul ca multi se intorc in copilarie si o asteapta pe mama sa vina, sau stiu ca trebuie sa isi ia sora de la gradinita si tu nu ii lasi....e groaznic, mi se pare exrem de trist.

Chiar spunea ca s-a facut aici o petrcere mare de ziua unui batrnel cand implinise 100 de ani, batranelul dement, s-au adunat si primarul, a adus si cor, toti veseli, a spus profesorul asta ca toata petrecerea aia a fost un mare stres pt batran si ca asa ceva nu se face.

Oh, nici eu nu m-am gindit la asta. M-a podidit plinsul, ce trist!

 

E un film cu Nicole Kidman in care ea se scula in fiecare dimineata fara nici o amintire din ziua precedenta. In fiecare dimineata se scula linga un strain (sotul) si cind se uita in oglinda vedea o persoana necunoscuta, deoarece ea se credea de 20 de ani. Filmul nu e o capodopera, dar e ok. Before I go to sleep.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, nici eu nu m-am gindit la asta. M-a podidit plinsul, ce trist!

 

E un film cu Nicole Kidman in care ea se scula in fiecare dimineata fara nici o amintire din ziua precedenta. In fiecare dimineata se scula linga un strain (sotul) si cind se uita in oglinda vedea o persoana necunoscuta, deoarece ea se credea de 20 de ani. Filmul nu e o capodopera, dar e ok. Before I go to sleep.

nu era nicole kidman!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...