Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Totul despre HPV


Recommended Posts

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

 

AmaRevi, Echinacea si extract de mladite de zmeur. Asta am luat eu. Si Isoprinosine am luat.

 

Uite, daca mai ai nevoie, sa citesti prospectul la viusidul ăsta,  eu am refuzat isoprinosinul ( pentru ca dupa ce iei o perioada mai lunga se recomanda analize pt ficat :( ) si m-am ales cu ceva mai bun, care mi-a dat o stare excelenta :) 

Dar e cam scump....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit!

 

Mi-am facut colposcopie si nu exista nici urma de leziune,endocol fara anomalii, mucoase fara inflamatii,exocol cu aspect normal matur...Ouffff!!!

 

Asta nu inseamna ca nu sunt celule cu incarcatura virala in zona. Repet pap la 6 luni si testarea hpv la 1 an. Daca se negativizeaza in cativa ani este ok, daca nu trebuie supraveghere atenta in continuare! Doctorita (ma bucur enorm ca am dat peste ea!) mi-a explicat ce inseamna acest hpv si m-am linistit, am priceput, am inteles si mi-am jurat ca nu mai caut informatii aiurea, ci discut doar cu medicul. Continui sa imi mentin imunitatea si cu Dzeu inainte!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Fetelor, eu am inceput un tratament cu isoprinosine, sper sa dea rezultate.Voiam sa va intreb...Oare mai este indicat sa iau si altceva pt stimularea imunitatii?Mie medicul mi-a zis sa las isoprinosine-ul sa isi faca efectul.

In plus, voi ce stiti? Daca ne tratam, il putem lua inapoi de la partener? Nu m-a lamurit niciun doctor cum ar trebui procedat cu partenerul...

 

Voi ce stiti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Coca, si cum te-ai linistit?! Ca mie nu imi iese treaba asta.Stau linistita cateva ore, apoi incep sa rascolesc internetul si ma apuca jelitul :((((

 

Pai de exemplu eu m-am liniștit cand am inteles ca prezenta tulpinii periculoase de hpv inseamna doar o predispoziție spre ceva mai grav

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...