Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Parinti singuri, fericiti dar care isi doresc o relatie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 87
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, este mai dificila viata sociala cu copii. Nici eu nu mai ies prea des altundeva decat parcuri, gradini zoo, activitati de interior pentru copii si activitati extrascolare, pentru ca efectiv nu mai am cand. Nu zic ca viata sociala 0, dar daca nu ai cu cine lasa copiii (bunici sau alte ajutoare) nu prea poti sa iesi la un club, la un film de adulti... Astepti sa se faca copilul mai mare  [:-)))]

 

Cu parintii singuri si relatii noi... e dificil, problema este complexa, sunt foarte multe date la mijloc. 

Andacos, Rufus, jos palaria, ati reusit sa aveti relatii frumoase si cu copii din casatorii anterioare. Bravo. 

Dincolo de timpul acela de "lins rani" in care tocmai de o relatie nu-ti mai arde, mai este si norocul pe care il ai iin gasirea partenerului/ei. La noi e si prejudecata "aoleu, are si copil, nu prea e bine". In fine, chiar daca omul respectiv e ok cu copilul din casatoria anterioara, mai este vorba si de "chimia" dintre noul partener si copil, cum se "accepta" unul pe celalalt...

Cum spuneam, problema complexa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

sa va spun si eu din proprie experieneta..acum 10 ani am ramas singura cu un copil dupa o greseala a fragedei tinereti chiar foarte frageda bine totul bun in greseala este copilul meu..dupa 5 ani de singuratate am intalnit pe cineva care pot spune ca este barbatul perfect ..bine cu plusuri evident.suntem impreuna de 5 ani,,problema cea mai mare si care ma supara cel mai mult este ca nimeni din familia lui nu stie ca eu am copil..copilul meu locuind cu mine si cu mama mea acum el fiind adolescent locuieste cu mama mea dar 3 zile pe sptamana eu le petrec cu el restu zilelor din sap. in casa viitorului sot.Asa ca nimic nu este usor cand ai un copil....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa va spun si eu din proprie experieneta..acum 10 ani am ramas singura cu un copil dupa o greseala a fragedei tinereti chiar foarte frageda bine totul bun in greseala este copilul meu..dupa 5 ani de singuratate am intalnit pe cineva care pot spune ca este barbatul perfect ..bine cu plusuri evident.suntem impreuna de 5 ani,,problema cea mai mare si care ma supara cel mai mult este ca nimeni din familia lui nu stie ca eu am copil..copilul meu locuind cu mine si cu mama mea acum el fiind adolescent locuieste cu mama mea dar 3 zile pe sptamana eu le petrec cu el restu zilelor din sap. in casa viitorului sot.Asa ca nimic nu este usor cand ai un copil....

 

sa va spun si eu din proprie experieneta..acum 10 ani am ramas singura cu un copil dupa o greseala a fragedei tinereti chiar foarte frageda bine totul bun in greseala este copilul meu..dupa 5 ani de singuratate am intalnit pe cineva care pot spune ca este barbatul perfect ..bine cu plusuri evident.suntem impreuna de 5 ani,,problema cea mai mare si care ma supara cel mai mult este ca nimeni din familia lui nu stie ca eu am copil..copilul meu locuind cu mine si cu mama mea acum el fiind adolescent locuieste cu mama mea dar 3 zile pe sptamana eu le petrec cu el restu zilelor din sap. in casa viitorului sot.Asa ca nimic nu este usor cand ai un copil....

Pe bune ?

Asta e viitoarea ta viata : o mare minciuna si departe de copilul tau ?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu pricep cum e posibil sa-ti ascunzi propriul copil ...

 

Eu am mai intilnit cazuri de astea cind propriul copil este dat la o parte,pentru fericirea viitoarei familii,de parca ei-copii ar fi un balast pentru ei.

 

Insa da,eu cred ca doar cu acceptul parintelui s epoate intimpla asa ceva...deci propriul pairnte isi da copilul deoparte.

 

Ma rog...trist,altceva nu stiu ce sa spun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa va spun si eu din proprie experieneta..acum 10 ani am ramas singura cu un copil dupa o greseala a fragedei tinereti chiar foarte frageda bine totul bun in greseala este copilul meu..dupa 5 ani de singuratate am intalnit pe cineva care pot spune ca este barbatul perfect ..bine cu plusuri evident.suntem impreuna de 5 ani,,problema cea mai mare si care ma supara cel mai mult este ca nimeni din familia lui nu stie ca eu am copil..copilul meu locuind cu mine si cu mama mea acum el fiind adolescent locuieste cu mama mea dar 3 zile pe sptamana eu le petrec cu el restu zilelor din sap. in casa viitorului sot.Asa ca nimic nu este usor cand ai un copil....

Dar viitorul sot stie de copil? Gideste-te cum se simte copilul, ca o greseala, ca un balast.

 

Nici la mine nu stiu rudele sotului ca am mai fost casatorita. Dar eu nu aveam copii cu primul sot si a fost alegerea sotului actual sa nu le spuna, nu a mea. Nici acum la 16 de de la casatorie nu stiu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, pentru unii faptul ca o persoana (mai ales femeie) a mai fost casatorita sau mai are si copii, este un capat de tara.

Totusi minciuna este intotdeauna aducatoare de necazuri...si pana la urma daca partenerul stie si accepta o situatie, nu vad unde este problema celor din jur.

Nu fac pe lupul moralist, dar pe mine ma deranjeaza rau, rau de tot minciuna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mey, ca familia lui nu trebuie sa le stie chiar pe toate.

Crys a spus clar ca familia lui nu stie de copil. Daca n-au intrebat si poate ca nu-i intereseaza, nu e vad unde e problema.

Pai ea a spus ca "problema cea mare si care o supara" e ca familia lui nu stie de copil.

 

Si cred ca nu se refera la vreo mamaita de-a saptea spita...a carei parere oricum nu conteaza.

 

edit.Oricum e datoria ei ca mama sa-si prezinta copilul,nu sa-l tina ascuns.

 

edit 2.Mama si copilul sunt un pachet,nu poti avea pe unul fara celalalt.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...