Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lady, eu zic sa lasi basicuta in pace....o sa treaca de la sine... .

 

Edy are un stil tare ciudat de a cadea...direct pe fata....mereu are nasul rosu...trebuia sa ii pun numele Rudolf.....

 

Deea, tare frumusica e Sara ;)

 

Poca, multa sanatate si sa te faci bine cat mai repede!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, tuturor!

Si eu mai citesc din umbra, dar nu apuc sa vad chiar tot. A scris una dintre fete ca e in proces de intarcare (scuze ca nu ma mai intorc sa vad cine). Eu stiu ca nu se recomanda intarcatul vara, pe canicula. Cred ca din motive de deshidratare.

Ilinca creste si ea, ca si ai vostri. Nu vrea inca sa mearga singurica, doar tinuta de o manuta sau se tine ea de diverse obiecte. Sper sa-si dea drumul si ea mai repede, ca tare obositor e... In rest, doarme un singur somn dupa amiaza, 2-3 ore, uneori doar o ora. De cand e vacanta si cea mare nu mai merge la gradi nu s-a mai imbolnavit niciuna dintre ele , slava Domnului. Asa a fost si vara trecuta, sper ca asa sa o tinem si vara asta.

Sanatate celor bolnavi!

Va pupam pe toti/toate si o sa incerc sa mai scriu si eu, daca voi avea ce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce fain e când mai scrie și altcineva în afară de mine :)

Iar întrebare pentru clujence: ați apelat vreodată la dr. Flaviu Cătinaş? Văd că lumea e mulțumită și parcă i-aș duce pe copii la un control. În plus am auzit că e pro alăptare.  Că după ultimele zile realizez cât e de important să ai un medic care să nu fie mai prost informat decât tine :( Nu că eu aș ști tot, dar am auzit în ultimele zile ce lipsit de utilitate e lm cât nu am auzit în toată viața mea.  Și asta de la medici, asistente și o farmacistă :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

 

vin si eu dupa un week-end canicular...a trebuit sa mergem la Timisoara la un botez...a fost crunt ieri...

 

Poca, eu merg cu copiii la centru de pediatrie la dr Rachisan Andreea, am ales-o pe ea ca este si angajata la pedi 2 si in caz de spitaizare sau vreo urgenta sa avem la cine merge. Sunt multumita de serviciile lor, au si orl. Ei vin si acasa dar la cabinet e mai usor pentru consultatii generale ca au toate ustensilele...cantar, centimetru etc

Daca vrei un consult general, amanutit incearca si la Delia Chira.

 

Daca mai ai probleme poti merge la centrele de permanenta sau la urgenta, eu stiu ca nu se plateste daca nu esti asigurat.

Ne vedem saptamana asta ca e mai racoare? am doar un copil acasa si ma incumet sa ies cu el in Floresti...Daca ai masina puteti veni si la mine ca mai stau in curte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc pentru răspuns, Suzy! M-aș bucura să ne vedem,  dar suntem fără mașină.  Deși curtea sună bine,  dar Florestiul e departe de Mărăști. Îți trimit pm cu nr meu de tel, în principiu mâine am de mers la primărie după un duplicat cn Andrei și la pediatru,  marți dimineață dr de familie, tot în centru. După nu știu,  dacă ne dau ok doctorii, am urca la Beliş.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare! [flo2]  hop si eu [:)]

poca, ai fost in gheorghieni, la centrul de permanenta? cine te-a consultat? acolo ti s-a spus de lm?!

eu am avut doua saptamani pline, cu vizite multe si oameni dragi. a trecut rapid vremea, intr-un mod deosebit de placut, si mai ca nu am mai bagat in seama canicula de afara  [pk]

deea, mi se pare mie, sau ghiocelul tau a mai slabit? (probabil s-a lungit) e taaaaaare mumushica [il]

suzie, poca, ma bag si eu la intalnire, daca va hotarati...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Maddutz,  acolo am fost.  Trebuie să mă uit pe rețetă să văd cum o chema. Ea nu a zis direct,  doar a făcut o față acră când am zis cât are copilul.  Și apoi mi-a prescris chestii care nu se recomandă în alăptare. Bine, mi-a prescris și chestii total inutile, dar asta e altă poveste :) (ceva pentru tuse cu expectorații, eu chiar nu tușesc). În rest impresiile sunt adunate de pe la infecțioase mai mult.  Nu dr, asistente,  care cum vedea că îi dau să sugă avea ceva de comentat cum că va voma, că nu îi face bine (wtf?!) dar insistau să îi dau apă și ceai, de la alea aparent nu se poate voma. Iar capacul a fost farmacista de la Catena de lângă centrul din Gheorgheni,  aia direct m-a întrebat dacă nu am luat în considerare ideea de a înțărca, că,  citez "la vârsta asta laptele nu mai are nici o valoare, imunitatea și-a luat-o de mult,  nu mai este nimic acolo, decât apă goală". Pur și simplu am avut destule motive de stres, chiar nu aveam nevoie de păreri și sfaturi neavizate și nesolicitate...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...