Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Off Sim, eu nici nu vreau sa ma gandesc la cresa. Nu vreau sa o dau de la 2 ani, as mai tine.o un an acasa, dar nu cred ca ne descurcam. Nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul tau..

eu sunt pregatita sa o dau la cresa. invata mult mai multe de la cresa. acolo invata atat de la educatoare, cat si de la copii, fiecare copil venind cu un bagaj informational pe care il va impartasi celorlalti. sunt numeroase studii care au dovedit ca, dupa intrarea in colectivitate, copilul isi inmulteste cunostintele rapid, fiind mai avansat decat un copil care sta acasa.

acum...sa vad balerina daca e pregatita. si ... daca a citit studiile respective! [:-)))]

eu fiind pregatita, am fost joi sa vizitam cresa. pare a fi ok. nu am fost nici pe spate, dar nici sa fi fost impresionata negativ. poate si pentru ca nu sunt locuri, deocamdata, si am fost, din start, mai retinuta...oricum nu voiam chiar din septembrie, ci abia din octombrie, asa ca, pot astepta pana se elibereaza un loc...

tinand cont din martie voi incepe munca, prefer sa o dau din octombrie, sa se acomodeze pana atunci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Și Vlăduţ o sa meargă la creșă din ianuarie.Nu mai sunt (chiar) atât de stresată ca prima dată. Și matei a mers de la 2 ani. Am oscilat mult atunci intre bona și creșă, chiar găsisem pe cineva. Acum pot sa spun ca a fost cea mai buna alegere, a avut o evoluție incredibila și s-a acomodat foarte repede. Mai greu mi-s fost mie decât lui :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Si Nadia va merge la cresa. As vrea sa stea la inceput vreo 4 ore, apoi de la 2 ani jumatate poate o voi lasa sa si doarma acolo. Sigur va socializa mai mult decat cu noi, ai casei. Va fi benefica schimbarea, am incredere, desi e asa, ciudat, putin. Puiul mamei nu va mai sta doar acasa, incepe sa isi ia incet incet zborul. As da-o de acum, din septembrie, dar parca e prea brusca schimbarea. Vedem prin decembrie, poate o ducem la una privata. Daca nu, la una de stat. Dar sa fie conditii cat de cat....

Maddutz, ai fost in vizita la o cresa privata?        

Voi, Viooo, la cresa de stat sau particulara?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viooo, cum merge cu intarcarea? Mie mi-e groaza. Nu am incercat..... Acum mi se pare ca nu are rost sa incerc vreodata. E gramada pe mine, daca sunt in preajma. Si pe canicula asta am zis sa o las. Dar de prin octombrie as vrea sa incep sa ii mai raresc mofturile, ca si asa nu mai e lapte, cred eu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mddutz di eu sunt fac Waikiki.I.am luat lui Robi multe.Imi apre rau ca nu i.am luat mai multr tricouri pt gradi.Ca erau suprr rumase si f ieftine.Incerc azi iar poate mai sunt reduceri.

Noi acum suntem pe dtum dpre Dunare ,seara vreau sa merg la Mall la waikiki, sa o tund pe Ana si pana la Cora.Sunt departe locatiile .Sa vad ce reusesc sa fac

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu până la 3 ani nu îl dau, dacă nu cumva găsesc până atunci o mină de aur :) La 50+ £/zi nu mi se prea rentează să muncesc. Plus că ar trebui să îi plătesc și Ana Mariei breakfast club și afterschool. Aici mă disperă toată lumea care îmi explică ce bine ar fi să îl las pe Andrei cu bunicii o perioadă. WTF?! Cum să îmi abandonez copilul?! Cât timp avem de ales, nici nu îmi pot imagina așa ceva.  Și mă enervează la culme cei care simt nevoia să se tot bage în viața mea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

Noi am fost astazi sa achiziționam haine pentru grădinița  [help]  , offf

Am luat ce au ei specific , haine de ploaie , cizme pentru ploaie , si haine de pus pe dedesupt din lâna .

Mami unhappy, Bebe pleaca la gradi , dar daca bebe happy  [bib]  am sa fiu si eu ... 

Domne, fetelor, parca mi-e nu stiu cum [ascuns]

Voi va pregatiti ghioceii pentru cresa, iar eu ma plang ca trebuie sa-l duc pe Mihai la gradi.

Nu a fost deloc pana acum, desi are 4 ani si 5 luni si eu ma simt tare aiurea ca trebuie sa stea 4 ore departe de mine [ups]

Ce m-oi face cand s-o insura? [fri]

 

De intarcat......... si eu ma gandesc, dar nu prea am curaj de una singura. E de groaza daca nu-i dau, nu stiu ce ne-om face [alcool]

I-am propus sora-mi sa o tina la ea sa o intarce, sunt sigura ca i-ar fi mai usor (Mariei) sa nu ma vada, mai ales ca e asa de invatata cu sora-mea ca plange cand o mai las pe acolo si apoi merg sa o iau, sau cand vine sora-mea pe la noi si trebuie sa plece.

I-am zis ca-i dau cat imi cere, numai sa o intarce.

Ce parere aveti: e mai usor copilului la intarcare fara mama langa el?

Nu stiu, zau, dar mi-e groaza numai cand ma gandesc............. de la intarcarea lui Mihai am ramas eu cu sechele [fri] [alcool]

Cand oi vedea-o si pe Maria intarcata si facand la olita........ pot spune ca am scapat de griji :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...