Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Emma ati muncit mult, rezultatele vor fi pe masura

 

mie imi e lene si sa respir dar sa mai fac ceva

Meey, chiar ma intrebam ce ai aptit de nu ai mai intrat :)

Cum a fost in concediu? Presupun ca la mama soacra, nu? Cum a fost Andrei la curte? Happy, nu?

 

Felicitari Andika si New!!! sarcina usoara sa aveti si Andika fara chec cu cacao, da????

 

Va citesc si eu din doi in doi cand apuc.. dar e greu cu amandoi acasa sunt cam varza si psihic si fizic si saptamana asta sunt plina de treburi....uffff daca mergeam si la servici nu stiu cum le rezolvam pe toate...

Mda, varza si la mine se gaseste din belsug, mama ei de treaba, mai ales ca a plecat si sotul de vreo saptamana :(

Singura cu doi si cu treburi pe cap.

Mi-am propus sa amenajez camera lui Mihai pana vine el (sotul), dar nu i-am spus, ca nu m-ar fi lasat, ar fi zis ca e stresul prea mare. El nu stie cat imi plac amenajarile (desi e stresant, recunosc), mai ales partea cu alesul parchetului, perdelelor, mobilei samd [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Singuri singurei, monica

Felicitari, doi harnicuti! [biz]

Eu nu m-as incumeta, cu piciorul asta in pioneze............ zic mersi ca pot avea grija de copii si de casa.

Avem mare noroc cu nea Marin, ca l-am facut om de curte, ne ajuta la multe treburi.

 

Eu am zis ca o las pt la anul cu plecatul. Anul asta nu am avut curaj. Sigur era mai mult stres decat concediu, cel putin pt mine.

Confirm, e mult stres cu 1-2 copii mici in concediu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca memoria nu imi joaca feste, Andi a fost obtinut natural nu prin FIV

 important e sa fie sanatoase/sanatosi nepotelele/nepoteii din burtici

oricum daca Andika face fata, e deja petita de Andreiutul meu [soricel] [soricel] [soricel]

acum ca stau sa ma gandesc un pic, ai dreptate, a fost invers fata de cum am scris eu,daaa.

Emmaaaa!!! Ce dor imi era de tine!!!

O cafea si la mine pls, ca mi.ai lipsit.

Parca mi.e dor si mie de vremurile cu burtica si apoi bb mic, dar pt moment zic pas.

Noi ne.am hotarat sa o inscriem pe Sara la cresa in septembrie, sa mearga din martie. Oricum, la inceput o sa o las cate 2-3 ore, apoi si masa de pranz, somnul, ca pana in toamna sa se obisnuiasca.

si mie mi-ati lipsit mult.

eu cand vad bebelusi mici iar mai vreau unul [:)]

maimu' a mea o sa  mearga la gradi la 3 ani, am inscris-o in sept anul trecut. dimineata pt 3 ore. la noi e gratuit anul inainte de preschool. o sa mearga tot la aceeasi Montessori play school ca si sorelina ei. am fost f multumita de head teacher Valerie.

 

eu imi doresc gemeni, la anul pe timpul asta ma apuc si eu de ''treaba'' [xinpat]  sa vedem daca mai iese

si eu mi-am dorit gemeni, pt ca avem sanse, nu a iesit.

e frumos cu doi odata, dar si f greu. succes.

 

Meey si de tine imi era dor! Pe unde tot umbli?

Gemeni? Sa.ti manance urechile? Pai mai poti?

daca trebuie, poti [:)]

 

Andrei incepe cresa in 15 Septembrie si de la anul va merge la gradinita germana

 

ce baiat mare, merge la gradi!!!

Eu am zis ca o las pt la anul cu plecatul. Anul asta nu am avut curaj. Sigur era mai mult stres decat concediu, cel putin pt mine.

bine ai facut, zic eu [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la Cuca Macai...prin fundul Moldovei

am fost in concediu, am jurat ca nu mai plec cu copil mic la drum asa lung

acum stii cum e in concediu cu unul mic dupa tine, not fun [fri]

 

Ieeeei  felicitări Andi și New! Să fie într un ceas bun și să aveți sarcină ușoară! Emma și Anna, bine ați revenit! Emma, bravo pentru mobilizare! Trebuie să ne apucam și noi de zugrăvit niște pereți Meey, Îți doresc să primești gemenii doriți :)

 

multu', Viooo. habar nu am cum am reusit sa trebaluim avand in vedere ca nu ne-am luat concediu...

Mama mea, ce de pagini............ si ce de vesti bune [fal] [soc] [batetoba] [batetoba] [batetoba]

Trebuie sa-mi fac putin timp sa comentez si eu p-aici, dar dupa ce spal copiii, ca altfel mi-e teama ca-l uit pe vreunul in baie toata noaptea  [fri]

Apropo........ vreau masina de spalat copii....... o gramada de timp dupa fundu' lor, amadoi urla ca vor in acelasi timp, ori asta ar insemna joaca si prostii, plus un paznic (adica eu) [alcool]

ma bucur ca ti-ai facut timp [:)]

si eu vreau masina de spalat copiii.

 

Gata, l-am scos pe Mihai si acum e randul Mariei sa se balaceasca putin :)

Vin la Mihai in dormitor sa-l imbrac si-mi spune: am fost cuminte, iti place cand sunt baiat cuminte?

Eu zic: da, copiii mei trebuie sa fie cuminti, altfel le dau bataie (vorba spusa in graba), la care el: sa stii ca nu ne facem cumint cu bataia.

Dar cu ce, intreb eu? Cu explicatii [fal]

 

Bine, asta-i vorba de la mine, cand Maria face vreo prostie, iar el vrea sa ii dea bataie si-i spun ca degeaba o batem, ca nu o sa priceapa cu bataia ce e bine si ce nu.

M-a surprins ca a bagat la cap si, mai ales, mi-a intors replica [batcap]

ce dragalas Mihai, ei baga tot la capusorul lor mic [il]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de felicitări fetelor! Sunt foarteeeee la inceput, abia saptamana 4, acum 3-4 zile mi.a aparut o linie roz firva pe test. N.am dat inca sfoara in tara, e mult prea devreme. :)

 

Acum cateva zile mi.am facut un chec la cana. Am poftit. Si nu am mai mâncat de foarte mult timp. Nu stiam atunci inca de sarcina, se pare ca ma urmareste checul :)

ssht, nu zicem nimanui, aici si atat [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emma, ma bucur sa te (re)vad [pup]

Ai o familie foarte frumoasa, doua fete mandre tare [flo2]

Monica, la Mihai nu a functionat cu raritul meselor de tzitzi, deci am fost nevoita sa renunt dintr-o data. Ne-a fost foarte greu amandurora si presimt ca istoria se va repeta [fri] [fri] [fri]

 

La noi nu functioneaza cu lasatul in trambulina, trebuie sa stau eu motz sa o pazesc, altfel se pune pe burta si impinge cu capul in femoar [smulgpar]

Mihai o cam tranteste, ca tzopaie pe langa ea pana o darama, iar ea nu mereu are chef de joaca.

 

So doctora mea de familie mi-a repetat de multe ori (la Mihai mai ales, ca acum nu am mai trecut pe la ea de ceva vreme), ca lm dupa un an nu mai este bun de nimic samd [smulgpar]

Bine, a facut-o cu jumatate de gura, ca ma cunoaste de o mie de ani si stie ca tot cum vreau eu fac :)

si eu ma bucur sa te re-vad [il]  mersic, si voi sunteti fff scumpi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zic de reamenajat in casa, sunt super turmentata, obo rau, noi venim de la munca pe la 18:45, mancam si iar treaba. de multe ori pana f tarziu, mereu ne culcam pe la miezul noptii. si inca sotul a facut mai mult, eu pe langa el.

zile libere avem numai sambata si duminica. fac mancare, curat, gradina, curatenie, dezordine, praf, ca deh, santier.

si mie imi place sa aleg parchet, mobile, culorile pt camere, ,etc, etc, decorat pe scurt. imi place mult, dar e asa de obositor. mai ales cand mergi la munca full time. OMG.

am mai decorat un apartament in RO eu singura, a fost obositor, dar mult mai usor ca acum, am stat cateva luni si numai asta am facut. nu am avut nici un job. si am avut zidari, zugravi, nu ca acum.

well, nearly done.

fug sa ma culc, imi ajunge pe azi, sunt ruuuptaaaa.

noapte buna.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu fac treaba cand vin de la servici.Incontinuu pana ma culc.Asta daca nu vor copiii afara cu mine.Dar aseara i.a dus tati in parc si am terminat curatenia si am facut mancare.Am primit de pomana un pui mic de curte de la vecina(chiar am zis bogdaproste)!! Tatal ei a murit si erau prieteni buni cu ai mei si mereu ne da cate ceva din curte.Iar eu sunt prietena cu ea si copiii nostri sunt prieteni.Bine e sa ai asa vecini. Ea am curte mica si nu am ce face cu ea. Confirm:e tare greu cu copii mici si la drum si in concediu.Eu nu mai vreau sa mergem desi vorbisem sa mergem la Spa in Ungaria cu niste prieteni la inceput se septembrie.Dar Ana nu mai sta deloc in masina iar facutul/desfacutul bagajelor ma deprima. Emma sunteti foarte priceputi di harnici daac ati renovat singuri!!

Meey mai intra pe aici ca mi.era dor de tine!! Pup!

Gina ati facut turta fara tati nu?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meey, chiar ma intrebam ce ai aptit de nu ai mai intrat :)

Cum a fost in concediu? Presupun ca la mama soacra, nu? Cum a fost Andrei la curte? Happy, nu?

 

 

nuu la ''mama''soacra, la bunicii consortului din dotare

sunt satula de soacra pana peste cap, nu aveam chef de ea si in concediu

Andrei a fost fericit la curte, alerga toata ziua pui rate curci gaini, dar a mancat si a dormit foarte prost.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...