Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, și noi ne luăm dulceață de trandafiri cu noi în fiecare an, Ana Maria o adoră.  Cu petale și tip peltea. 

Noi am fost la cardiolog cu Ana Maria,  am așteptat 3 ore și apoi am murit de cald pe drum înapoi,  încă nu pot să îmi revin.

E bine, nu? [ruga]

 

 

Gina, Mihai e un scump. Sunt minunati copiii, cat de usor retin ei tot ce aud.

Da, asa este si, in ciuda parerii unor adulti (las', ca sunt copii, ce stiu ei), chiar inregistreaza tot ce aud si judeca, asa, cu mintea lor de copii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe de o parte murim de cald, pe de alta ma uit ca deja au aparut primele semne de toamna si, in ciuda caldurii, parca tot mai bine este vara decat iarna, cu geruri si stat in casa [ascuns]

Ma gandesc cu groaza cum o sa reusesc eu sa o tin pe Maria in casa la iarna, ea, care e obisnuita sa tasneasca afara cand pofteste [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost prin Brașov azi, cald de-ți crăpa capul. .. Plănuisem sa mergem la piscina mâine, dar am renunțat la idee, nu mai suport căldura asta.o să mergem în pădure să stăm pe iarbă. Mă îngrozesc când văd câte grade ne așteaptă în București în continuare. Și când te gândești ca peste câteva luni o să ne plângem de frig  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu fac treaba cand vin de la servici.Incontinuu pana ma culc.Asta daca nu vor copiii afara cu mine.Dar aseara i.a dus tati in parc si am terminat curatenia si am facut mancare.Am primit de pomana un pui mic de curte de la vecina(chiar am zis bogdaproste)!! Tatal ei a murit si erau prieteni buni cu ai mei si mereu ne da cate ceva din curte.Iar eu sunt prietena cu ea si copiii nostri sunt prieteni.Bine e sa ai asa vecini. Ea am curte mica si nu am ce face cu ea. Confirm:e tare greu cu copii mici si la drum si in concediu.Eu nu mai vreau sa mergem desi vorbisem sa mergem la Spa in Ungaria cu niste prieteni la inceput se septembrie.Dar Ana nu mai sta deloc in masina iar facutul/desfacutul bagajelor ma deprima. Emma sunteti foarte priceputi di harnici daac ati renovat singuri!!

Meey mai intra pe aici ca mi.era dor de tine!! Pup!

Gina ati facut turta fara tati nu?

tare greu e sa muncesti toata ziua, apoi iar acasa.

ce vecini de treaba aveti!

sotul e mai priceput, eu cu design-ul si ajutatul.

 

nuu la ''mama''soacra, la bunicii consortului din dotare

sunt satula de soacra pana peste cap, nu aveam chef de ea si in concediu

Andrei a fost fericit la curte, alerga toata ziua pui rate curci gaini, dar a mancat si a dormit foarte prost.

si eu as vrea sa merg la tara pt asta mica,dar nu ma indur pt ca sunt conditii cam naspa pe la rude.

 

Neata fete!

Eu am umblat toata ziua cu fratele meu cu actele masinii de la tata, sa scapam o data de ea, ca mi.a mancat zilele. M.am saturat de birocratieeee!!

Atata bataie de cap si alergatura pt a vinde o masina, capatata mostenire, ca domne e bun comun intre mine si frate. Dupa 6 ore de umblat de la notar la finante, la notar, la finante si tot asa ...am reusit. Si la 40 de grade prin soare. Acum sunt lesinata de cald si cu dureri groaznice de cap, dar macar am scapat. 

macar s-a rezolvat, gata? stiu cum e, cat am stat si noi sa facem actele de succesiune, nu avem nici un chef, le-am facut imediat dupa ce s-a dus tata, ca eu trebuia sa plec.

 

Fratele meu a venit acum din concediu de la bulgari, conditii super, a fost f incantat, si bani mult mai putini decat concediul de anul trecut din tara. Cu banii ramasi fuge si la brasov cateva zile. Si mi.a adus un borcanel de dulceata de trandafiri bio, asa faina e, fara zahar, conservanti si alte nebunii.

si soacra mea a fost la nu stiu ce manastie cu multi trandafiri, in Bulgaria si a adus si ea dulceata de trandafiri tot asa intr-un borcanel mic si dragut. au incercat si fetele mele, le place. noua ne facea mamaia mea dulceata de trandafiri. am sa fac si eu; am in gradina trandafir de Damasc, o tufa mareee, e bun si pt dulceata( parfum, apa de trandafiri). am spalat petale, am la conge, cand strang mai vreo 3-4 pungi fac si dulceata de petale de trandafiri. am facut si apa de trandafiri.

 

Da, și noi ne luăm dulceață de trandafiri cu noi în fiecare an, Ana Maria o adoră.  Cu petale și tip peltea. 

Noi am fost la cardiolog cu Ana Maria,  am așteptat 3 ore și apoi am murit de cald pe drum înapoi,  încă nu pot să îmi revin. M-a și purtat Ana Maria prin centru să căutăm înghețată. 

Suzy,  nu cred că mai apucăm să ajungem la voi, mai avem o groază de umblat...gine, oftalmolog,  derma, dentist,  văzut nași,  nașii mei de botez, etc...Tare mi-ar fi plăcut să se dilate timpul :) Sper să nu vă supărați,  și sper să reușim iar data viitoare să vă vedem! 

 

e bine fata?

Salutare!

 

Felicitari, Andika si New!

 

Meey, de ce ai dormit asa tarziu?

Noi adormim la 21-22, dar dupa 1 noaptea ne trezim f des. La 7 e gata somnul.

 

Viooo, ce fain de voi, sunteti la racoare. Asa m-am saturat de caldurile astea......

 

Deea, bine ca ai rezolvat cu masina, macar stii ca stai linistita acum.

 

Emma, tare harnici sunteti, mai rar ca voi. Bravo!

 

Gina, Mihai e un scump. Sunt minunati copiii, cat de usor retin ei tot ce aud.

multu' Stefiana, ce sa facem, trebuie, cine sa ne faca? o sa va pun pozici. nu e gata de tot.

 

neata fete

 

haideti la cafea

 

baut cafea, f buna, nu am avut timp sa scriu.

burticile noastre ce fac azi? ceva pofte, greturi?

chiar asa, am vrut si eu sa intreb? cum sunteti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe de o parte murim de cald, pe de alta ma uit ca deja au aparut primele semne de toamna si, in ciuda caldurii, parca tot mai bine este vara decat iarna, cu geruri si stat in casa [ascuns]

Ma gandesc cu groaza cum o sa reusesc eu sa o tin pe Maria in casa la iarna, ea, care e obisnuita sa tasneasca afara cand pofteste [fri]

si ma intrebam acelasi lucru, nu e neaparat ger, dar e innorat cam tot timpul si ploua destul de des.

 

Da, Gina,  e ok, tot așa,  trebuie doar urmărită. 

 

ma bucur ca e bine fata.

Noi am fost prin Brașov azi, cald de-ți crăpa capul. .. Plănuisem sa mergem la piscina mâine, dar am renunțat la idee, nu mai suport căldura asta.o să mergem în pădure să stăm pe iarbă. Mă îngrozesc când văd câte grade ne așteaptă în București în continuare. Și când te gândești ca peste câteva luni o să ne plângem de frig  [alcool]

vin si eu la sauna [:-)))] , vineri ajung in Bucuresti. vin sa imi iau fetele cucuietele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vaaaai, nu pot sa cred ce scrisoare de frustrata a putut scrie Mihaela, fosta Radulescu [:)] !!! in engleza!!! exprimare get-beget cam romaneasca, neaosa chiar [:-)))] , deci sintaxa lasa de dorit, ortografia sa nu mai zic!!!

clar, engleza nu e chiar punctul ei forte, putea sa ceara ajutorul cuiva sa o corecteze.

plus comentarii deplasate, cam de barfitoare de la colt. substanta articolului lipseste, se gadila singura la egoul ei grandios.

eu nu am nimic cu ea, fiecare cu viata lui, dar scrisoarea asta e incredibila [fal]

eu stiu ca oamenii fericiti, puternici si de succes( nu neaparat celebritati) aleg sa ignore trivialitatile vietii.

cand pierzi prea mult timp concentrandu-te asupra a ceea ce altii cred despre tine, se intampla sa uiti cine esti cu adevarat, sa te pierzi pe drum. nu ar trebui sa ne fie teama cand alte persoane ne judeca tocmai pentru ca stim cine suntem. mai ales cand e vorba de media, care inventeaza vrute si nevrute, de multe ori, pentru publicitate.

iar citatul asta se potriveste de minune:

"weak people revenge, strong people forgive, intelligent people ignore foolishness. but never regret the things you did wrong, only regret the good things you did for the wrong people”
~ Calvin Dillard

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...