Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

noi declaram misiunea "intarcat" reusita deplina (cam de o saptamana am inceput). oricum, lapte aveam numai daca luam medicamente, si era destul de putin si suplimentam, de obicei, cu LP. iar ea nu mai manifesta interes sustinut. asa ca...am renuntat. pentru ea a fost ceva firesc. pentru mine nu [smulgpar] [batcap] [ups]  daca era dupa mine as mai fi alaptat-o mult si bine... [fri] din acest motiv luam si medicamente pentru stimularea lactatiei, de cateva luni bune. dar, am inlocuit o dependenta cu alta: biberonul. de asta nu scapam prea curand...noaptea se trezeste de doua ori pentru biberon. o data pe la 1-2 si odata pe la 5-6. si mai doarme pana la 7-8.

si la mine, mama era hotarata sa ma "ajute" sa o intarc. "ce mai suge la varsta asta?!" ma enerva maxim cand o auzeam [smulgpar]

mi-e dor de ea la sanul meu... [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sim, ai intrebat de inaltime si greutate. balerina are cam 78-80 cm. si 10.200-10.300 kg. poarta 80 acum. cele 74 ii sunt cam mici. mai sunt unele in care mai incape...dar, ca aspect general, e...bine facuta. nici grasuna, nici slaba. este ..."zdravana" [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, îți doresc multa sănătate şi să te faci bine cât de repede pentru copii. Femurul e cel mai lung os, dar se repara toate dacă organismul e puternic.

Tata a fost operat tot la femur și acum e bine, cu toate ca e destul de în vârstă.

Multumesc, New [flo2]

Asa se spune, ca tine si de varsta, insa problemele mele au inceput in tinerete, cred ca au trecut 20 de ani (OMG!), in urma unui accident rutier (eu pieton nevinovat). Cu toata tineretea mea, nu s-au vindecat, am oasele "casante, ca de om batran" (citat de la dr), plus ca, in urma accidentului femurul a fost fracturat urat rau, cu focare multiple si, din cate am inteles/citit, in asemenea situatii este aproape imposibil sa se consolideze toate focarele de fractura.

 

Poate acum o sa fie altfel si va reusi trasplantul (ar fi al patrulea) [ruga]

 

Reziști,  Gina? :) Te vede dr tău mâine sau luni? 

Eu sunt super stresată,  astă seară plecăm cu piticii, sper să nu avem probleme pe drum. Mi se pare mai ok călătoria Londra-Cluj cu doi copii la bord decât Cj-București cu trenul. Stres...stres...

Sper ca ati ajuns cu bine [pup]

Rezist, ca nu am incotro [alcool]

Vad ca e mai ok cu atela asta, macar pot sa merg si eu la baie.

Cu dr vorbesc luni dimi la telefon si, in functie de datele problemei (tija disponibila, os la banca de organe disponibil etc), ma pun pe drum [fri]

Aseara mi-a fost cumplit cu sanii astia, beton, fierbinti si durerosi........... si m-am gandit ca nu prea am cum sa ma operez pana nu se mai reduce macar tensiunea din sani, nu mai zic sa se opreasca lactatia definitiv.

Ce ma faceam eu si operata si cu sanii astia? [fri] [smulgpar]

Sa vad ce vorbesc cu dr.

 

Si la mine toata lumea se stamba ca inca mai alaptez :((( Imi vine sa le spun niste cuvinte urate tare :(

Si la noi la fel, incluisv cei foarte apropiati, inclusiv nasa de botez a Mariei, femeie de aproape 60 de ani: aoleu, ce rusineee, inca mai sugi? (vorbea cu Maria cand o alaptam)

Mie nici ca-mi pasa, ori ii ignoram, ori raspundeam cu o gluma gen: da, pana la 20 de ani.

Cui ce-i pasa ce fac eu? E doar treaba mea si a familiei mele (sot si copii, nu familia largita).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu Gina! Ai grija de tine!

La multi ani Mariei si tuturor sarbatoritilor! La multi ani mie,fetei mele si mamei!

Multumim!

La multi ani si voua (cu intarziere)!

Pe la noi se obisnuieste ca oamenii sa-si serbeze numele si pe 15 august.

Desi oamenii au impresia ca e o zi, asa, mai de doliu (ma uitam cu uimire ce posta lumea si pe fb), nu-i chiar asa. Biserica spune altfel si insasi fecioara Maria a spus ca trecerea ei la Domnul sa nu fie o zi de doliu si oamenii sa nu o planga. Ma rog, nu intru in detalii, ca ........... e mai bine asa.

Ca de obicei, eu spun ca fiecare face asa cum doreste, dar ma omoara usurinta cu care oamenii judeca si comenteaza ce fac altii [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

Probabil ca e in firea omului sa faca asa, altfel nu ar avea succes mizeriile de emisiuni de "divertisment".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi declaram misiunea "intarcat" reusita deplina

Cred ca si noi putem spune asta. Sora-mea mi-a zis ca in noaptea asta a fost mai linistita, si s-a trezit mai rar.

mi-e dor de ea la sanul meu... [ups]

Idem :(((

Cu siguranta mai grea imi e mie intarcarea (dpdv psihic) decat ii este Mariei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta mai grea imi e mie intarcarea (dpdv psihic) decat ii este Mariei.

o daaaaaaaaa...la noi chiar asa a fost [fri]

dar...tot dependenta de mine e. acum m-am ascuns de ea, in sufragerie, si am lasat-o in camera cu bunica. ma mai striga...of, doamne, ce dulce poate fi!!!! [il] [il] [il] sunt indragostita iremediabil [il] [il] [il]

gina, ai grija de tine! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz, tu nu ai avut deloc probleme cu sanii?

Ai mei sunt tari si durerosi, am ami scos cate putin din ei, doar cat sa detensionez, am pus comprese reci si aseara am luat un nurofen, ca asa am citit eu pe net :D :D :D

Astazi au fost ceva mai bine, insa acum, dupa amiaza, vad ca iar sunt durerosi. Sper sa ma lase, macar sa nu mai fie durerosi.

Parca as fi o "diva" ultrasiliconata, asa arata [il]  ...............asta ca sa fac haz de necaz [alcool] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...