Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Am ajuns si noi acasa de prin concedii....cu virusii la pachet...T are puroi in gat, iar V face si el febra de doua zile poate scapam fara.

 

Meey, aveti un oras foarte frumos...mi-a placut mult cetatea, am si mancat bine..chiar f bine ne-am simtit in Fagaras.

 

Nu mai pot scrie ca urla T in continuu de vreo 3 zile....m-a terminat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am ajuns si noi acasa de prin concedii....cu virusii la pachet...T are puroi in gat, iar V face si el febra de doua zile poate scapam fara.

of dragii de ei, multa sanatate

 

Meey, aveti un oras foarte frumos...mi-a placut mult cetatea, am si mancat bine..chiar f bine ne-am simtit in Fagaras.

deci nu imi vine sa cred, hai ma chiar asa? mi-ar fi placut sa ne vedem....sa nu zici ca ajungeti si in oras :(

zi-mi ca ati fost de dimineata, ca sa nu ma mai oftic

 

Nu mai pot scrie ca urla T in continuu de vreo 3 zile....m-a terminat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo, voi cum gestionati crizele de furie la cei mici?

eu nu am citit carti de parenting ...sa-mi fie rusine

Andrei cum nu-i convine ceva cu tipa taaare, arunca cu jucariile sau cu ce are la indemana, tranteste scaune daca e pe aproape, si daca e in brate musca si trage de par....cu greu ma abtin sa nu-i dau una la fund [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo, voi cum gestionati crizele de furie la cei mici?

eu nu am citit carti de parenting ...sa-mi fie rusine

Andrei cum nu-i convine ceva cu tipa taaare, arunca cu jucariile sau cu ce are la indemana, tranteste scaune daca e pe aproape, si daca e in brate musca si trage de par....cu greu ma abtin sa nu-i dau una la fund [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

Da, am fost dimineata. Am mancat de pranz si am plecat catre Sambata..pe la 14.30.

 

Eu incerc sa-i explic frumos cand sunt calma si cand nu am cu cine il las sa se calmeze...nu e nici primul si nici ultimul copil care o face...azi spre exemplu l-am lsat sa urle vreo 2 minute ca nu mai rezist cu plansul lui...acum e in patut si sper sa se culce singur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu ii explic...la pereti, ca desii intelege nu asculta

spre ex: baga degetul in prize eu ii spun ca face buba daca mai baga, imi ia mana sa-mi bage degetul meu si zice unde buba unde ...ma lasa masca cateodata

sa nu mai spun ca la aragaz am scos butoanele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ,

 

Meey , cum sa fie ... [smulgpar]   [alcool]  [alcool]  [alcool]  Multumesc ca te-ai gandit la mine :)

Lasa ptostiile , comparativ cu anorexicele esti un pic plinuță , comparativ cu media  esti numai bine , comparativ cu mine esti un țânțar slăbănog  [zz]

Cand il apuca bâțul pe Andrei , il iau de mana , Il întorc cu fata la mine , ma uit la el serioasă si incep sa ii explic ce ma supăra si nu este ok sa faca . Cand merge la priza il iau repede de mana si fug cu el spunând pericol , pericol , parând speriata ... Cand tot repeta sa faca ceva ce nu ar trebui il iau de umăr si il indepartez explicând iar situația . Daca imi da peste mana ii prind mana , ma uit la agale , dar serios si ii spun ca nu este bine .Asa procedez eu . 

 

Pocha , vin si eu la răcoare !!!

 

Maddutz , sa ai spor la sport , sa ajungi la rezultatele dorite !!! [flo2]

 

Monic , cum mai este cu serviciul ?

 

La noi este foarte cald , rau tare !!! Andrei zburda toata curtea iar eu ma incretesc cand vad ca il duc peste tot . Eu sunt microbi contra !!! Murdărie de orice fel contra ...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sim [pup] murdarirea este buna..sti tu reclama aia

daca il vezi pe Andrei cum arata dupa 2 ore de joaca in curte la mama/unchiu....in orice curte.. ti-ai pune mainile in cap

il las sa se murdareasca, ne murdarim impreuna, avem sapun/apa/dus/masina de spalat [incada] [incada] [incada]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off Meey si eu o cam patesc cu Sara cu crizele. Incepe sa tipe daca nu o las sa faca ceva, eu o iau frumos, ii explic, tace si se uita serioasa la mine de parca m.ar asculta, apii tipa iar, mai tare. Degeaba ii zic, pe mine nu ma ia in seama. In schimb, tasu daca doar zice Saraaa, inlemneste si lasa capul in pamant.

Sim lasa copilul sa se murdareasca, se spala. Eu pe Sara o las in parculet sa se joace, sta jos pe iarba, daca mergem la nisip se umple si in pampers :)). Cand ajungem acasa direct in cada intram.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suzieq sanatate copiilor

Eu lesin de cald!!! E insuportabil si afara si in casa. Sara e tot timpul transpirata si lipicioasa, oricate dusuri facem. Si ieri si azi a facut si cam moale, tot pe caldura dau vina...si bea cam 1 l de apa pe zi...mai mult ca mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...