Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc pentru sfaturi. O sa continui sa-i dau si lapte normal, alternat cu lp. I e mai slabuta si mie-e teama de carente si anemie. Manaca diversificat (aproape orice) dar f putin cantitativ.

Dimineata ou fiert tare, omleta, cereale cu lapte, mozarella (alta branza nu mananca decat in budinci), budinca cu paste ou si branza, paine integrala. Cateodata si un varf de lingurita de miere, un varf de cutit de unt pe paine daca vrea. 

Sim, la cresa unde a fost I de mica educatoarele ne-au sfatuit sa lasam un item de-al nostru de imbracat purtat (gen maiou, tricou) pe care l-au innodat sa nu se incurce in ele si li-l lasau cu ei cand erau in camera de joaca. La somn, ne-au zis sa aducem jucarioara cu care dormeau acasa. Tot asa, banui, sa aiba si un miros familiar si un obiect. Sa nu fie rupti complet de mediul de acasa. 

Acuma, sunt copii si copii, unii mai sensibili, alti mai dornici de independenta....La cresa era un baietel care a tot plans dragul de el  desi era clar ca nu se purtau rau cu el sau ca nu-l bibileau, pur si simplu. Apoi, de la un moment dat nu a mai plans deloc. Probabil ca atat i-a luat pana s-a acomodat. Apoi era chiar f ok.  deci depinde, nu cred ca parintii au prea multe de facut. Bine, doar sa nu-l dai la cresa, dar tot o sa-l dai la un moment dat si banui ca nu va fi mare diferenta daca asa este felul lui. Acomodare usoara!

Gina, sa fie bine si refacere usoara! Poate ne mai scrii tu, Mary, daca Gina inca nu poate.

Va pup, fetelor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

offf, Sim, te inteleg perfect. Si eu ma gandesc cu groaza ca trebuie sa mergem la gradi peste cateva luni [smulgpar] ​

Matei nu a plans, dar era un copilas acolo care plangea cu jale  fiecare zi. Dupa o vreme, insa, s-a obisnuit si era vessel si se juca cu ceilalti copii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor fina este bine.Cat poate fi de bine asa repede dupa o operatie care a durat cateva ore bune.Am fost la ea, e cam palida, are dureri destule de mari, dar ea nu se vaieta, e curajoasa cum o stiti.Face tot ce tine de ea sa se recupereze cat mai repede sa se intoarca la cei mici acasa.Are doar telefonul la ea si e greu sa scrie de pe telefon , nici semnalul la net nu e prea stralucit.Probabil cand se va intrema mai bine va va scrie si ea.Detaliile despre operatie i le las ei.Multumim pentru rugaciunile voastre si pentru sustinere! Va pup !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Monic , spune-mi parerea ta :)
A fost prea mic pt colectivitate fiindca era la gradi nu cresa si ceillati copii vorbeau se jucau fiind mai mari ca el cu minim 1 an .Si cred ca se simtea marginalizat.Plangea in fiecare dimineata si alea pe acolo spuneau ca ii trecea dar cine stie ce era in sufletelul lui.Sigur ca se oprea din plans la un moment dati!! Nu o sa mi.o iert niciodata!! Deaceea Ana va sta cu unul din noi-eu/tati/buni pana la minim 2,6 ani dupa care mai vedem.Dar nici cu bona nu sunt de acord.DAR la cresa e altfel,cred!!!Toti sunt mici si cred ca e altfel.Uite la Andi a lui New ca nu are nicio treaba cu ea cand pleaca! Robi acum e mare si mai spune cateodata ca nu vrea la gradi si imi spune si de ce.Dar macar imi spune!!

Asta e doar parerea mea !!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...