Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Neața!  Ce mai faceți?  Gina, cum merge recuperarea? Cum mai e balerina, Nadia și ceilalți bolnăviori?

Ai mei sunt mucoși de vreo două săptămâni. De 5 zile Ana Maria doarme singurică în camera ei, așa a vrut ea după ce I-am rearanjat-o (dulap, bibliotecă și birou nou, cu accente roz, evident:) ). Ea e tare fericită,  eu mi-am pierdut somnul :) Cresc mult prea repede!!!

Aștept azi să vină ceva cunoștințe să ia chestiile bebelușeşti gen balansoar,  coșuleț,  covoraș de activități,  sterilizator,  etc, și așa o să mi se mai elibereze spațiu,  vrem să schimbăm canapeaua cu un colțar extensibil pentru musafiri (mama, soacra) și să luăm altă mobilă în living.

Vă las că s-a trezit furia mică :) O duminică frumoasă! 

Greu..........

De fapt cam legumesc, pentru ca nu am voie nici macar sa incordez muschii de la piciorul operat [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

Ma omoara statutul asta de............ planta [alcool]

 

Ne pregatim si noi pentru gradinita, iar eu ma simt de parca l-as duce la armata. Parca m-as intarca eu, asa aiurea mi se pare.

Pana vine tati vreau sa-i pregatesc si camera lui (a lui Mihai [:)] ), inca un hop........ pentru mine, desigur, ca el e incantat.

Deocamdata dormim toti trei in dormitorul nostru, Mihai in patul lui si Maria in pat cu mine, ca patutul l-am desfiintat, si e asa de bine!

Te inteleg ....... :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

salutare :)

 

ne-am intors si noi ieri acasa. suntem bine. pe drum s-a comportat admirabil, chiar daca a vomat de 2 ori. a fost tare cuminte si vesela. i-am spus insa, in prealabil, ca vom merge toata ziua cu masina si vom ajunge acasa. cred ca a inteles. ajunsa acasa, dupa 3 saptamani, a fost foaaaaaarte vesela. m-a dus pe la gardurile vecinilor, sa vedem cateii pe care-i "vizitam" deobicei, si-a luat toate jucariile la rand, a vizitat toata casa...era tare dulcica [il]

Si-ai mei s-au manifestat la fel cand au venit acasa :)

 

despre achizitii...nu stiu ce sa zic... repeta din ce in ce mai multe cuvinte dupa noi.  stie numerele si le pronunta. sase si sapte nu le spune si sare direct la 8 [:D]  e tare haioasa. intelege mai tot ce vorbim, sau asa lasa impresia [:D]  a invatat sa dea din cap in semn de "nu" si profita de orice ocazia sa o faca  [ascuns]  

la capitolul mancare stam prost. s-a mai inaltat, a trecut la haine la nr 80, dar ca greutate stagneaza tot la 10,200 kg.

[fal]  Tu vorbesti serios? [fal]

A mea e tare lenesa la vorbit, desi intelege tot (nu mintea cine spunea ca, copiii sunt cei mai buni spioni :))))), nu vrea sa pronunte [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ,

 

Noi cu serviciul si Gradinita ... Ieri Andrei a spus primul cuvânt norvegian , bil ( mașina ) . Când o sa înceapă sa vorbească nu trebuie translator :P

 

Maddtuz , wow , impresionant câte știe balerina , bravo !!! Nu am mai auzit de vreun copil care sa știe atâtea la vârsta aceasta :)

 

Pocha , cum este vremea in Weekend la Londra ? Tare mi-as dori sa mergem undeva , dar sa mai avem o pereche cu noi ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai trist e faptul ca se recomanda in continuare vaccinarea, chiar daca cele doua cazuri de imbolnavire se datoreaza insusi vaccinului anti-polio:

"Cazurile au fost cauzate de o mutaţie a unui virus al poliomielitei într-un vaccin."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna dimineata , Noi cu serviciul si Gradinita ... Ieri Andrei a spus primul cuvânt norvegian , bil ( mașina ) . Când o sa înceapă sa vorbească nu trebuie translator :P Maddtuz , wow , impresionant câte știe balerina , bravo !!! Nu am mai auzit de vreun copil care sa știe atâtea la vârsta aceasta :) Pocha , cum este vremea in Weekend la Londra ? Tare mi-as dori sa mergem undeva , dar sa mai avem o pereche cu noi ...

17-18 grade și nori :( 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ,

 

Noi cu serviciul si Gradinita ... Ieri Andrei a spus primul cuvânt norvegian , bil ( mașina ) . Când o sa înceapă sa vorbească nu trebuie translator :P

bravo Andrei

 

Maddtuz , wow , impresionant câte știe balerina , bravo !!! Nu am mai auzit de vreun copil care sa știe atâtea la vârsta aceasta :)

intradevar impresionant, balerina e si frumoasa si desteapta [il]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...