Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Hello si de la noi!  [flo2]

 

Mi-a fost dor de voi si de discutiile despre ghiocei si despre orice. Am mai intrat din cand in cand, dar nu am reusit sa citesc tot sau sa dau un mesaj.

 

Sanatate multe Gina! Nu am prins ce s-a intamplat, dar am inteles ca ai facut operatia de care te temeai in timpul sarcinii?  Sanatate multa si recuperare rapida!

 

Si mie mi-a fost dor de voi (desi va admir pe fb, sunteti tare frumosi toti trei [il] ).

Da, am ajuns, de nevoie, sa fac transplantul de os de care fug de vreo cativa ani. Doamne ajuta, sa fie bine!

Multumesc de urari [pup]

 

Deci va ganditi serios sa reveniti in tara...... Si jobul sotului?Renunta la el?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna.

Nadia e bine, au inceput sa dispara bubitele ce aparusera pe la gat si pe piept. Azi am fost toata ziua hai hui, la Cluj Napoca. Acum are chef de joaca, desi e ff obosita. De o sapt in fiecare noapte se trezeste  si ma tine 2 ore cel putin sa o plimb prin casa, suge si iar vrea sa o plimb, exact cand cred ca adoarme. Mai e vreun copil care sta treaz noaptea cu toate ca pare sa ii fie ff somn?

Cu Maria, de cand am intarcat-o, vad ca nu am probleme. Doarme bine peste noapte, se mai trezeste o data, maxim de doua ori, bea apa si adoarme la loc. Seara, daca e acasa, adoarme frumos pe perna ei, langa mine. Daca e la sora-mea, plange tare seara, la culcare.

Nici Mihai nu mai vrea la sora-mea, drept urmare amandoi piticii sunt cu mine :)

Vine sora-mea 5 ore pe zi, de la 9 la 14, dar tot as mai vrea pe cineva si dupa amiaza, inca 5 ore, insa mi-e tare greu sa gasesc [smulgpar]

E drept ca nici nu prea am cautat, doar am analizat optiunile la indemana, printre cunostinte, ca straina mi-e greu tare sa aduc, imi sta in gat. Nu am propus nimic insa deocamdata nimanui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dani are vreo luna de cand a foarte pasionat de lucrurile facute intr-o anumita maniera. De genul:

- are 4 baloane pe care le ia in mana si le arunca in sus - le ridica in aceeasi ordine de fiecare data si se supara daca incerci sa ii incurci ordinea

- blocurile de construit uneori le aseaza pe culori, unul langa altul, la linie

- unde vede o poarta deschis (iar in cartier sunt numai case cu porti) e musai sa o inchida

- cand descopera ceva ce ii place, face activitatea aia de nu stiu cate ori la rand pana se satura.

 

E normal? Ghioceii vostri fac la fel?

Maria pare pasionata de curatenie: mananca singura si, daca pica pe masa, trebuie neaparat sa ii dau servetel sa stearga, altfel nu mai mananca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a fost dor de voi (desi va admir pe fb, sunteti tare frumosi toti trei [il] ).

Da, am ajuns, de nevoie, sa fac transplantul de os de care fug de vreo cativa ani. Doamne ajuta, sa fie bine!

Multumesc de urari [pup]

 

Deci va ganditi serios sa reveniti in tara...... Si jobul sotului?Renunta la el?

[pup] O sa fie bine! Trebuie doar sa ai grija acum sa nu fortezi. E tare greu cu doi pitici pe langa tine, imi dau seama. Poate pana la urma, nu ar fi asa rau sa lasi o vorba in sat, cine vrea, cine poate sa te ajute cu treburile gospodaresti cateve ore pe zi. E doar pana te pui pe picioare... la propriu.

 

 

Legat de venitul in tara, suntem hotarati. Ramane doar sa vedem cand se intampla. Cu jobul nu e problema, mereu primeste cereri din toate partile. Initial am vrea sa lucreze tot pentru cei din Londra, dar din Bucuresti. [soricel] Daca ii iese, ma imbat! [alcool] Chiar si la 1/2 din salariul actual, tot e f bine, la cheltuielile din Romania. Nu e foarte incantat sa plece din Londra cand vine vorba de serviciu, pentru ca aici se intampla lucrurile mari in domeniu, dar familia e mai importanta acum, iar pentru Dani e mai bine in Romania. Peste cativa ani nu stiu ce va fi... vedem...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

New, am auzit ca s-a schimbat legea cu CIC. Prinzi noile modificari? Mi se pare mie sau tot ghiocel de martie o sa fie bebe 2? [:D]

Le prind in principiu, desi inca n-au anuntat pentru copiii nascuti dupa ce data se aplica

 

Asa am crezut initial ca va fi tot in martie, dar dupa ecografie DPN e 11 aprilie. Nici n-am apucat sa calculez, ca n-am avut decat doua CM scurte intre sarcini (in mai si in iunie) si la distanta de vreo 40 zile.

 

Deci voi avea 2 berbeci  [batcap]

Rabdare, rabdare, rabdare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Deci voi avea 2 berbeci [batcap] Rabdare, rabdare, rabdare

 

Sau un berbec si o berbeaca :) Sarcina usoara sa fie si bebic sanatos!

Rabdaaaaareeeee, daaaa.

I a inceput cu crizele de independenta : vrea sa se imbrace doar cu anumite haine :) si se admira in oglinda...si nu ma mai lasa sa o spal pe dinti-se spala singura. Cu greu o conving sa ma lase sa "retusez"... Si de mancat cu lingurita tot singura, e totul vraiste dupa mesele ei...

Tb sa caut abordari potrivite caci se si smiorcaie rau daca nu o iau in seama. Si are dreptate, caci nici mie nu mi-ar conveni doar sa execut ordine :))

 

Chiar, fetele cu case cu scari: cum va descurcati cu siguranta copiilor? Urca si coboara singuri? I mai ca ar face-o dar eu sunt f stresata si cred ca o cam inhib.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare esti cu doar 2 CM! Mie mi-a venit la 5 luni dupa nastere, chiar daca alaptam inca. Nu conteaza cand vine bebe, sanatos sa fie si tu sa ai nastere usoara! [:D] Pot sa intreb daca a fost planificat? [:I]

A fost dorit si ne-am dorit sa vina la distanta mica fata de primul. Am vrut sa-l planific, in sensul ca mi-am luat un instrument de monitorizat ovulatia (recomandat de Andika), dar n-am mai apucat sa-l folosesc. A aparut a doua liniuta inainte sa-mi dau seama cand ar fi fost perioada fertila.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

New, ma bucur ca v-a iesit fara efort mare! [flo2]

 

Mes, al meu e mai mototol putin si nu face nimic singur, dar se si supara daca il ajut din proprie initiativa. [bang] Trebuie sa astept sa ceara ajutor.

 

Scarile mari nu vrea sa le coboare decat daca ma tine de mana. Intre hol si bucatarie avem o singura treapta destul de adanga si pe aia o coboara pe burta. Dormitoarele sunt la etaj, iar cand am nevoie sa ma duc jos la bucatarie si el e in camera la el, inchid usa, ii spun unde plec si ma intorc repede. Imi e teama sa las usa deschisa pentru ca poate ii vin idei sa ma caute si cade cumva pe scari.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...