Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Dani a inceput sa se trezeasca din 2 in 2 ore noaptea! [zirea] Mananca si se culca, dar tot ma intreb de ce? In plus scanceste si tipa in somn. Acum sta maica-mea cu el, dar cand ne intoarcem in tara nu stiu cum o sa ma descurc si cu serviciu si cu programul lui de noapte. Sper sa ii treaca repede faza asta.

 

Fetele, voi cum faceti treaba si stati cu piticii? Eu stau cu el de pe la 7 la 9 seara, dar ne plimbam + ne jucam. Nu stiu cum sa impac treburile casnice cu joaca lui. Ma simt prizoniera. Nici la baie nu ma pot duce ca tipa dupa mine. Toate treburile incerc sa le fac dupa 9 seara, dar de cele mai multe ori reusesc doar un dus, o masa rapida pt sot si un serial scurt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sau un berbec si o berbeaca :) Sarcina usoara sa fie si bebic sanatos!

Rabdaaaaareeeee, daaaa.

I a inceput cu crizele de independenta : vrea sa se imbrace doar cu anumite haine :) si se admira in oglinda...si nu ma mai lasa sa o spal pe dinti-se spala singura. Cu greu o conving sa ma lase sa "retusez"... Si de mancat cu lingurita tot singura, e totul vraiste dupa mesele ei...

Tb sa caut abordari potrivite caci se si smiorcaie rau daca nu o iau in seama. Si are dreptate, caci nici mie nu mi-ar conveni doar sa execut ordine :))

 

Chiar, fetele cu case cu scari: cum va descurcati cu siguranta copiilor? Urca si coboara singuri? I mai ca ar face-o dar eu sunt f stresata si cred ca o cam inhib.

 

Mes, eu am portite la scari, Tudor este un mic kamikazee si ma tem sa-l las singur...are saracul la lovituri la activ ca una de pe scari ar mai lipsi...

 

Noi de pregatim de ROR, am ramas restant...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 


Fetele, voi cum faceti treaba si stati cu piticii? Eu stau cu el de pe la 7 la 9 seara, dar ne plimbam + ne jucam. Nu stiu cum sa impac treburile casnice cu joaca lui. Ma simt prizoniera. Nici la baie nu ma pot duce ca tipa dupa mine. Toate treburile incerc sa le fac dupa 9 seara, dar de cele mai multe ori reusesc doar un dus, o masa rapida pt sot si un serial scurt.

 

Pai, cam la fel [batcap]

In we e ceva mai diferit ca e sotzu acas si oricun, mai iesim.

I mananca cel mai bine la restaurant [batcap]  Abia ne tinem amandoi dupa cat gogaltzeaza ea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mes, eu am portite la scari, Tudor este un mic kamikazee si ma tem sa-l las singur...are saracul la lovituri la activ ca una de pe scari ar mai lipsi... Noi de pregatim de ROR, am ramas restant...

Si noi am pus una jos, dar a inceput sa se joace fix pe scari. Si in living nu merge sa pun portita. 

La dormitor mi-a deschis odata usa, noroc ca eram cu ea in camera...

Nici eu nu o las singura. Mai are momente cand sta concentrata la activitatile ei in living dar is cu ochii pe ea. E o catzaratoare, peste tot se urca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

Ce mai fac picii?

Nadia e ok, dar noaptea sta treaza ff mult. Azi-noapte de la 1 fara ceva pana la 5 fara un sfert a stat treaza, mai sugea si credeam ca adoarme, apoi iar se ridica si se ducea la jucarii, prin semiintuneric, doar lumina de la stalpul de afara era. Apoi se enerva ca eu stateam in pat si tragea de mine, ma lua de mana sa o duc la tati in dormitor, eu nu vroiam sa il trezesc.... pana la urma s-a trezit ca a auzit-o plangand. Acum Nadia doarme si eu nu, ca am gem de prune pe foc. Si mi-e somn,.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fete

Azi prima zi de cresa. Am tras de el sa-l trezesc, in alte dimineti la 6 era in picioare.

L-am lasat, nu a plans deloc 

Eu nu am dormit azinoapte de stres

Vreo 2 sapt o sa-l iau la 12 asa e regula

Acum sunt singura in casa si nu stiu ce sa fac cu timpul liber

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ,

 

Meey , Doamne ajuta sa se acomodeze bine cu creșa !!! Știu ce spui, eu începeam sa fac curat ca proasta ... Așezate in canapea si uitate la un film :)

 

Cochonel , eu i-l luam după mine , la baie am jucării in sertar ... In rest mai in brațe mai pe jos , așa petreceam ziua ...

 

Azi avem vaccin , iar emoții ... :( Doamne ajuta sa fie bine !

 

Eu sunt obosita constant , dar ce sa fac ... Andrei vrea joaca mereu , ma bucur ca este activ . Cu tatăl lui vrea joaca , eu sunt mai plictisitoare ...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fete

Azi prima zi de cresa. Am tras de el sa-l trezesc, in alte dimineti la 6 era in picioare.

L-am lasat, nu a plans deloc 

Eu nu am dormit azinoapte de stres

Vreo 2 sapt o sa-l iau la 12 asa e regula

Acum sunt singura in casa si nu stiu ce sa fac cu timpul liber

 

 

Meey, primele 3 zile de regula nu prea plang...

 

Hai la mine ca atat am de lucru...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu am avut calatoria din infern spre munca in dimineata asta! [bang] Unul cate unul, cedau mijloace de transport. Am avut o linie intreaga de metrou cazuta, alt metrou si 1 autobuz drfectate pe parcurs, iar in timp ce asteptam autobuzul inlocuitor intr-o statie m-a prins o ploaie toerentiala de 10 min.  Mi se parea ca sunt la camera ascunsa si nu stiam daca sa plang sau sa rad. Am facut 2,5 ore pana la munca. [alcool]

 

Meey, bucura-te ca nu a plans. Esti fericita ca poti sa il lasi cu alte persoane. Aporpo, tu te mai duci la munca?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cochonel :( chiar ca îți bine sa plângi , dar din exterior este si amuzant ... 

Pana la urma va mutați in țara ?

 

Vreau ceva pun de mâncare , vaiiii salata boeuf mi-as dori :P Poate va fac pofta :(

 

Fetelor sunt obsedată ...

 

O MASURARE in grup a copiilor dacă se poate ... Doar 15 la suta din copii au înălțimea de 80 cm la vârsta asta ( conform graficului pe care i-l folosesc ), a spus ca este perfect normal , dar când văd ca majoritatea sunt mai voinici precum A ma cam sperii ...

Va rog , dacă știți sa imi Spune-ți si mie !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...