Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Sim, da vrem sa ne mutam inapoi. Il apucase aseara pe sot un gand (stramb) cum ca in Manchester nu ar mai fi problemele de care ne lovim in Londra. [batcap] Sper ca a fost un gand trecator in urma unui articol citit. Eu nu ma mai mut cu copil, cu casa, cu mobila, cu serviciu in Manchester doar sa vad cum e.

 

Legat de inaltimea copiilor, eu zic sa nu iti faci griji. Nu l-am mai masurat pe Dani de la 13 luni. Daca nu are probleme cu oase crescute incorect sau nu pare rahitic, nu te alarma.

 

Mie mi-a mers la suflet un raspuns de al lui Meey de acum cateva luni cand imi faceam eu griji ca Dani al meu nu merge singur. Zicea ca fiecare copil e unic, se dezvolta in felul ei, iar pentru ea nu conteaza cum sunt ceilalti. Chiar daca nu ar merge niciodata, i-ar luat carut special, daca nu ar avea nici un dinte i-ar pune proteza si tot ar fi cea mai fericita ca il are si l-ar iubi asa cum este. [il]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sim, Doamne ajuta sa fie bine cu vaccinu

Legat de inaltime e inutil sa iti spun ca nu are rost sa iti faci griji, esti mama si probabil grijile noastre pt copii se vor termina atunci cand inchidem ochii, iti spun doar ca Andreiul meu e cel mai mic din clasa, poarta la haine marimea 80 care ii sunt putin mari ☺. Si ce daca 

 

Suzieq vreau sa ma mint ca de fapt e invers, plang primele 3 zile 

Choco da mai lucrez, dar nu stiu pt cat timp ca am ajuns la limita rabdarii. Azi mi-am luat o zi din concediu, nu va spun cu cat scandal am obtinut-o, are seful meu un talent in a umilii oamenii si ai face sa se simta un gunoi.....

Oi vedea cat mai rezist, ca deja imi cade pumni de par de stres si sanatatea mea e la pamant.Incerc sa gandesc pozitiv si poate intr-o zi voi avea curaj sa-l bag in p..... masii si sa imi prezint demisia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prima zi de cresa:

la 11.35 eram la usa, am auzit un copil plangand dar nu mi-am dat seama ca e al meu, nu mai avea saracu nici putere sa planga. L-am gasit dezbracat, incercau educatoarele sa-l schimbe, era ud de body pana sub brat, am dedus ca nu ii schimbase pampersul deloc

nu a vrut sa manance nimic nici mic dejun nici pranz

si acasa a refuzat mancarea, a fugit in pat si a adormit instantaneu pt juma de ora

pfff greu si maine e o noua zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Meey, sa se adapteze cat mai repede Andreiul mic! I ar fi tb sa inceapa in septembrie, intr-o cresa cu copii de peste 2 ani. Primele 2 zile a fost incantata. A treia zi s-a speriat rau de ceilalti copii care plangeau (pe unul de vreo 4 ani l-a uitat maica-sa la cresa si plangea bietul de ti  se rupea inima). Mai incercam in octombrie, poate pana atunci se mai acomodeaza si ceilalti si o sa fie mai liniste. Daca poti, mai tine-l vreo saptamana macar. Am citit si eu ca e mai usor pentru ei cand e mai linistita atmosfera la gradi...Plus ca si educatoarea de aici mi-a confirmat banuiala.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mess nu pot sa-l mai tin acasa ca nu are cine sa mai stea cu el, oricum soacra comenteaza ca trebuie sa-l ia la 12

Azi la 9.30 ma sunat sa ma duc sa-l iau ca plange intruna si bate cu pumnul in usa, am sunat soacra sa se duca sa-l ia si...nu a putut ca are de pus muraturi

a trebuit sa ma invoiesc din nou sa iau copilul de la cresa, sa dau 10 telefoane pana am gasit cu cine sa-l las ca trebuia sa ma intorc la munca

se va obisnui el ca nu are ce face, nu imi pot lasa serviciul sa stau cu el acasa ca atunci o sa am un copil fericit dar o sa fim muritori de foame

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

New nu avem cum si oricum nu ni s-ar permite sa stam cu el, e cresa de stat nu privata.

nu exista cresa privata in oras :(

se va invata desii e traumatizant pt el si nu prea inteleg, el sta cu oricine chiar daca nu cunoaste pers respectiva

nu stiu ce se intampla acolo de e atat de speriat :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...