Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Meey, e inca devreme pentru Andrei, dar sigur se va adapta. El e foarte sociabil si asa cum ziceai si tu, sta cu oricine. E greu primele zile, pana isi da seama ca acolo se poate juca cu alti copii, cu jucarii noi pentru el si ca apoi vine cineva sa il ia acasa. Tarie si rabdare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fete

update de la cresa: ieri a plans doar 2 ore, a intrat in sala de mese la micul dejun desi nu a mancat nimic, sa jucat cu copii, a papat pranzul apoi l-am luat acasa

azi a plans doar vreo jumatate de ora, a papat micul dejun si acum se joaca cu copii, suzeta ia inmanat-o doamnei

incet incet se acomodeaza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Andrei de Meey. Dar de unde stie mami ce face Andrei, au camere video? Ma gandesc ca la stat nu prea am auzit sa aiba. Sau vorbeste la tel cu doamna?

nu au camere, dar vb de 5-6 ori/zi cu doamna directoare o draguta care se implica f mult si e in permanenta printre copii

azi dimineata ma sunat pe la 8 jumate sa ma linisteasca si sa imi spuna ca puiu papa singur micul dejun si ca nu a plans decat vreo jumate de ora

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina cum te mai simti? mai da si tu un semn de viata

Sunt bine, atat cat se poate.

Am mai citit, dar pe de o parte nu prea am avut timp de scris (piticii mereu cu mine, amenajari bla bla), iar pe de alta parte mi se rupea inima de mila Andreiutului tau de nici nu mai stiam ce sa zic. Ma bucur mult ca s-a mai acomodat.

Nu ca te-ar consola cumva, insa sora-mea l-a dus pe al ei la gradi cu program prelungit la 3 ani jumatate si plangea........ el la gradi, ea pe la usa ori la serviciu. I-a luat mult sa se acomodeze........

 

A inceput si Mihai gradinita, eu desigur ca am avut emotii mai mari decat el [smulgpar] , si ca mi-era teama ca nu o sa-i placa, dar si pentru ca e un prag greu de "digerat": puiul mamei a crescut, merge la gradi.

Doamne, ce bine era cu amandoi acasa, in coltul nostru de rai, nederanjati de nimeni si de nimic  [9cer]

In prima zi am stat cu el, l-am dus la grupa mica, pentru ca asa imi spunea mintea mea creata: nu a mai fost deloc, deci trebuie sa inceapa cu grupa mica. Copii multi, urlaciosi............. grr.

A doua zi l-am trecut la grupa mijlocie, conform varstei lui, iar acolo copiii (majoritatea) sunt obisnuiti, nu mai plang. El a ramas in clasa, iar eu am pierdtu vremea la povesti cu directoarea.

Ziua urmatoare, avand treaba acasa (sunt diriginte de... santier), l-am trimis cu nea Marin cu masina (el de fapt o sa-l duca/aduca macar vreo doua luni). Problema a fost cand sa-l ia, ca a inceput Mihai sa urle ca nu vrea acasa, ca el vrea sa ramana acolo, la copii [fal] [batcap]

 

Ma rog, azi a fost cuminte, s-a purtat normal :)

Si, culmea, mananca tot ce-i pun la pachetel, sclifositul meu [fal]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina asa e in colectivitate.Mananca,mai bine fiindca sunt la gramada toti.Eu vroiam sa.ti zic ca era vremea de gradi dar mi.era sa,nu te superi.Acolo socializeaza si se dezvolta mult mai repede decat acasa.Si mai invata si una alta.Bineinteles de cealalta parte sunt imbolnavirile 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...