Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Chiar, fetele cu case cu scari: cum va descurcati cu siguranta copiilor? Urca si coboara singuri? I mai ca ar face-o dar eu sunt f stresata si cred ca o cam inhib.

salutare [flo2]

mes_mes, balerina are liber la scari. de la 10 luni. le urca si cobora, de-a busilea, fara probleme. a inceput sa le urce si in picioare, tinandu-se de balustrada. de coborat nu, inca, dar am emotii. de obicei, ajunsa la scari (cand suntem sus),  ma asteapta sa vin sa o tin de manuta, sa coboram impreuna. daca e singura, le coboara de-a busilea. ii si place tare mult sa stea pe scari. isi mai ia jucarii si se joaca cu ele pe scari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

prin noiembrie incepem si noi (sper) cresa. am vorbit, in principiu, la cresa dar, inca, nu au loc liber. mi s-a spus sa mai astept pana in noiembrie, ca sigur se va elibera un loc. pe de o parte sunt trista ca o rup de mine, pe de alta parte consider ca e mai bine pentru ea asa.....uffff....greu...mai ales ca mai citesc tot felul de povesti, nu tocmai fericite, cu copii la crese si gradinite...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai nou, refuza somnul de pranz. nu in fiecare zi, dar 3 zile pe saptamana sigur. cam naspa asa...

noaptea se culca pe la 9 seara si mai are 2 treziri pentru laptic. dimineata, la 8-8.30 se trezeste.

in schimb, sunt imbunatatiri la capitolul mancare. sunt zile in care mananca foarte bine. cred ca a mai luat si un pic in greutate, dar nu am mai cantarit-o de cand am venit de la mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai nou, refuza somnul de pranz. nu in fiecare zi, dar 3 zile pe saptamana sigur. cam naspa asa...

noaptea se culca pe la 9 seara si mai are 2 treziri pentru laptic. dimineata, la 8-8.30 se trezeste.

in schimb, sunt imbunatatiri la capitolul mancare. sunt zile in care mananca foarte bine. cred ca a mai luat si un pic in greutate, dar nu am mai cantarit-o de cand am venit de la mare.

Adica nu mai doarme deloc ziua?

Maria mea era invatata sa adoarma plimbata in carucior (asa a invatat-o sora-mea cand a intarcat-o), iar mie imi este imposibil, asa ca avem probleme cand e vorba de nani.

Incerc sa o invat la pieptul meu sau pe picioare, leganata usor.

Bine ca la mancare nu avem probleme: cand e vorba de masa, o ia tiptil inainte si se urca singura pe scaun, mananca orice fel de fruct, mancare gatita............ i-am zis ca are sange de chinez, mananca tot ce misca [:-)))]

 

gina, cum esti? cum te descurci? ce face maria? faci fatza, copii, amenajari, recuperare?

meey, cum e andrei?

Relativ ok, daca nu iau in seama nervii pe care mi-i fac pentru ca trebuie sa stau, sa stau, sa stau.......

Recuperare inca nu fac, ba chiar nu am voie nici sa incordez muschiul coapsei, iar uneor uit.... [alcool] [smulgpar]

Fiind os sintetic, nu a putut sa-l fixeze cu un cerclaj, pentru ca se sfarama, asa ca e "invelit" doar cu muschi si trebuie sa am rabdare sa se prinda.

 

Maria e ok,e destul de cumintica, dar tot ma solicita mult. Trebuie sa ma descurc, nu am incotro.

Amenajarile le-am terminat, doar am pus la punct inca o camera, ca de santierul din curte nu ma ocup eu. Il mai am pe nea Marin zilnic la treaba, jumatate de zi, dar el face prin curte ce e de facut, treburi gospodaresti. E omul nostru de curte :)

 

Maddutz, dupa operatie m-a pus sa fac anticoagulant inca o luna si acum mi-a venit ciclul si mai aveam 3 injectii. Sa le mai fac oare? Nu influenteaza fluxul?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...