Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

da, pe gratar. mor dupa salata de vinete [il] [il] [il]

 

gata, sunt curatate si puse in congelator  [pk]

 

...mai greu a fost sa adorm balerina [alcool]  era intr-o verva de zile mari  [smulgpar]  aproape 2ore m-am chinuit sa o determin sa faca nani, timp in care ea dansa si se rostogolea prin pat  [alcool]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz e ok la job,in sensul ca s.au calmat spiritele dar n.am anse se crestere de salariu sau de promovare.Imi caut altceva. Si sotul vrea sa coacem vinete. Interesanta masa.Ms Maaddutz pt poza.Pai da scenariile erau justificate.Gina dar operatia cum.a decurs?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 


da, balerina refuza sa doarma, de obicei. acum, tocmai a adormit-o bunica. victorieeeee

 

Am citit ca pe la 18 luni e sleep regression. Cel mai greu, fijndca vine odata cu independenta copilului si cu exersarea vointei. Cica nu conteaza ca sunt praf de obositi, ei vor sa demonstreze ca nu dorm obligati :) 

Si I face la fel la somnul de zi. Stau cu ea si 2 ore pana adoarme, dar doarme si 2-3 ore dupa aia. 

Eu o vad ca abia mai sta in picioare de oboseala. Dar se uita fix la mine si zice nu nu :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fete

 

Andrei sa obisnuit la cresa [pk] [pk] [pk]

ieri a dormit pana la 2.45 apoi sa jucat pana la 15.30 cand la luat mama

azi dimineata nu a mai plans cand la lasat, ia facut tai lu tataso si ia inchis usa in nas [:)]

are mama baiat mare [il] [il] [il]

azi il iau eu la 4 cand ies de la munca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meey, ce ma bucur pentru voi! Bravo, Andrei! E baiat mare! [il]

 

Apropo de somn, la noi nu sunt probleme, doar ca doarme foarte tarziu noaptea. Il pun in pat pe la 9:30, dar aseara a adormit la 10:40. [batcap] Nu face scandal, dar nu stiu de ce nu doarme. Da din picioare, canta, vorbeste pe limba lui, ia ursuletul in brate, trage de pe masa de langa patut ce apuca. Iese afara de doua ori pe zi cate 2-3 ore, plus ce alearga prin casa. Eu as zice ca e suficient pentru varsta lui.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz e ok la job,in sensul ca s.au calmat spiritele dar n.am anse se crestere de salariu sau de promovare.Imi caut altceva. Si sotul vrea sa coacem vinete. Interesanta masa.Ms Maaddutz pt poza.Pai da scenariile erau justificate.Gina dar operatia cum.a decurs?

A fost ok............. pentru ca nu am stiut nimic [ascuns]

Din spusele medicului, a decurs bine, cu exceptia celor cateva episoade cu sangerare masiva, cand au fost nevoiti sa intrerupa lucrul si sa se ocupe doar de hemostaza. Cam asa patesc la fiecare operatie care depaseste  o ora........

 

Abia astept sa fac poze (radiografii), sa vad cum s-au prins grefele.

 

Am citit ca pe la 18 luni e sleep regression. Cel mai greu, fijndca vine odata cu independenta copilului si cu exersarea vointei. Cica nu conteaza ca sunt praf de obositi, ei vor sa demonstreze ca nu dorm obligati :) 

Si I face la fel la somnul de zi. Stau cu ea si 2 ore pana adoarme, dar doarme si 2-3 ore dupa aia. 

Eu o vad ca abia mai sta in picioare de oboseala. Dar se uita fix la mine si zice nu nu :)

Daa, cunoastem [:)]

Frumos era daca independenta asta ar fi insemnat sa-si puna masa singuri, eventual sa spele si vasele [bib]

In comparatie cu Maria, Mihai imi pare un ingeras de copil [batcap]

 

are mama baiat mare [il] [il] [il]

azi il iau eu la 4 cand ies de la munca

Super, felicitari!

Cred ca esti de doua ori mai fericita, ca asa scapi de mama soacra, daca am inteles bine, nu?

 

Cocho, si Maria adoarme tarziu seara, adica pe la 10-1.30, indiferent cat doarme ziua. Adesea face un singur somn, de la 11-11.30 pana pe 1-2, depinde cata liniste are in jur (are somnul meu usor, simte orice imediat [smulgpar] ). Nici daca e foarte obosita nu adoarme seara mai devreme.

 

Si, Deea, ma gandesc la tine uneori, cat a dormit Sara pe tine, ca si Maria a luat un obicei, mai ales seara, sa stea calare pe mine, cu capul pe pieptul meu, si sa adoarma asa [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...