Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Poca, m-am uitat la carut. Tot Hauck vroiam si eu sa cumpar daca nu il gaseam pe ala aproape moka. Sa-l folositi cu placere.

 

Mai vor piticii in carut? Al meu vrea pe jos sau in brate. In carut trebuie convins, dar vreau sa am unul pliabil in caz ca plecam mai departe.

 

Monica, multumesc! Incerc sa-i explic, dar am impresia ca intelege numai despre lucrurile pe care le vede. Nu pot sa-i spun acum despre ceva ce s-a intamplat cu o luna in urma. Araboaicele cu burka din aia doar cu fanta in dreptul ochilor nu sunt atat de dese. [batcap] Doar am avut ghinionul sa urce cu noi in lift la mall o data. Cand o sa mai vad una o sa ii explic. Oricum si atunci femeia aia incerca sa vorbeasca cu el, sa se imprieteneasca, distingeam un zambet pe sub voal, dar Dani tipa si mai tare cand o vedea ca misca sau vorbeste. [alcool]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mers, Cocho! Sta si nu prea, mereu trebuie sa ii dau cva de rontait (fruct, biscuite, etc), altfel nu are stare. Dar nu am de ales, daca il las pe jos, nu ajungem nicaieri. L-a luat tati acum vreo doua saptamani pana la un agazin aproape, pai le-a luat o ora dus-intors, timp in care Andrei a lins vreo trei vitrine [alcool]  si nu voia sa vina nici acasa pana nu i-a promis tata-sau ca il aduce la mama (mama de care uitse de chef ca e liber [:-)))] ). Oricum, ma gandesc ca cu Ana Maria am folosit carucior pana pe la vro 4 ani (dupa 2 ani sporadic, dar totusi, era bu de dus la dr cand era bolnava, etc), deci mai avem nevoie  de carucior...

Gina, sanatate si incearca si ridiche neagra, daca ai! Sa treaca repede! [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si balerina are toane, in ceea ce priveste caruciorul. ba chiuie cand il vede, ba nu sta in el si vrea in brate! [smulgpar]  deh, are adn feminin! nehotarata si cu toane, de mica! [batcap]

si ei ii place sa-l impinga. numai ca, caruciorul nostru are un design ce nu prea ii permite sa-l impinga si ea sa umble in picioare. asa ca, deseori, trebuie sa o tin in brate si ea sa impinga carutul din bratele mele, ceea ce e tare incomod...dar, na...ce nu fac pentru ea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tare ma bate gandul sa-i cumpar o tricicleta. dar...acum dilemele: sa-i cumpar acum, sau in primavara?! sa-i cumpar modelul care sa o imping si eu, sau deja e prea mare?! (am vazut ca sunt si modele la care se poate scoate suportul de care impinge parintele) ce model sa-i cumpar?!

voi ce model aveti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vioo eu nu pot sa ma gandesc la durerea lor! Sunt ca Maddutz ma emotioneaza orice legat mai mult de copii.

Ana sta in carut.Robi a stat pana la 2'6 ani.

Ana,merge f bine pe motorete ca.s  mai mici.Are striderul-bici fara pedale de la Robi dar i.o dau la anul

Avem si trici dar cam stricata insa nu e curioasa sa pedaleze dar sta motz sa fie impinsa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, sanatate si incearca si ridiche neagra, daca ai! Sa treaca repede! [il]

Le-a cam trecut, multumim [flo2]

 

Model care se împinge i-am luat Ana Mariei, tricicleta e nouă -nouță în beci în Cluj.  Nu a vrut să stea în ea. Privind retrospectiv, aș  testa întâi dacă îi place  :)

Da, Maddutz, ar fi bine daca ai putea testa cateva modele. Poti da o fuga la noi sa testati, ca avem "di tati" [:D]

 

si balerina are toane, in ceea ce priveste caruciorul. ba chiuie cand il vede, ba nu sta in el si vrea in brate! [smulgpar]  deh, are adn feminin! nehotarata si cu toane, de mica! [batcap]

si ei ii place sa-l impinga. numai ca, caruciorul nostru are un design ce nu prea ii permite sa-l impinga si ea sa umble in picioare. asa ca, deseori, trebuie sa o tin in brate si ea sa impinga carutul din bratele mele, ceea ce e tare incomod...dar, na...ce nu fac pentru ea...

Ai putea sa-i cumperi un carucior cu bebelus, de jucarie, dar ceva mai sanatos. E mai bine si pentru spatele tau [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de testat, am testat, cat am stat la mare. am avut o tricicleta de imprumut si tare mandra statea in ea. ii place, dar ca la carucior, cand vrea sta, cand nu vrea...nu sta! [batcap]

avem si tricicleta fara pedale, dar nu prea se da cu ea. cred ca o deranjeaza ca nu are stabilitatea foarte buna in ea.

avem si carucior de bebelus. l-a rupt, deja...ma rog, eu l-am rupt, pentru ca ea se aseza, plina de importanta, in carucior si eu trebuia sa o imping. normal ca bietul carucior a cedat destul de rapid... [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de testat, am testat, cat am stat la mare. am avut o tricicleta de imprumut si tare mandra statea in ea. ii place, dar ca la carucior, cand vrea sta, cand nu vrea...nu sta! [batcap]

avem si tricicleta fara pedale, dar nu prea se da cu ea. cred ca o deranjeaza ca nu are stabilitatea foarte buna in ea.

avem si carucior de bebelus. l-a rupt, deja...ma rog, eu l-am rupt, pentru ca ea se aseza, plina de importanta, in carucior si eu trebuia sa o imping. normal ca bietul carucior a cedat destul de rapid... [ups]

Iei unul cu bebe si-i explici frumos ca doar bebe sta in el.

Sau.......... uite alta idee [:)]

post-127929-0-23787500-1444472570_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...