Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai...putin peste 9 kg :( si peste 80 da' nu mult. O

 slabatura, ce mai! Mananca de mancat aproape orice dar putin cantitativ (asa mi se pare mie).

Noi cu dormitul avem maaari ramaneri in urma si sun t ingrijorata. 

Nici nu stiu cum sa fac, cu taica-su adoarme mult mai usor si fara prea mari proteste, la gradi adoarme dar nu doarme mult caci e galagie.

Cand adoarme cu mine...apoi ar face orice numai sa nu doarma, nu conteaza ca abia isi mai tine ochii deschisi si ca se impiedica si pica din picioare. Se uita la mine si zice "nu"... Si evident ca nu pot sa o oblig sa doarma, desi am mai incercat sa o tin in pat in brate sau macar sa stea si ea un pic sa se odihneasca.

Nu a dormit niciodata ca la carte, dar parca nici asa. Noaptea doarme cca 10-11 ore si...cam asta-i tot somnul ei in mae parte din zile.

Ghioceii cat dorm in medie pe zi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria are 10.8 kg si cred ca vreo 80 cm. Nu am mai masurat-o de mult.

Nu mai e deloc patratica, s-a subtiat bine dupa intarcare, si-a pierdut pufosenia de "purcelus de lapte".

Mananca bine, aproape orice, e teroare daca intarzii cu masa.

Seara ne culcam pe la 10.30-11, dimineata trezirea la 8 sau ceva mai devreme, rar mai tarziu, iar peste zi un singur somn, de regula dupa masa de pranz, cam 1.5-2 ore.

 

Maddutz, eu Mariei i-am luat scaun de la Auchan, la 300+ lei (nu mai stiu exact).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, atunci sa doarma I mai des cu tatăl, zic :).

Ac doarme bine, 11-11:30 ore noaptea( de la 22 la 9:30) si 3-3:30 la somnul de prânz ( de la 15 la 18/18:30). Dar el întotdeauna a dormit mai multișor dar si cat e treaz imi face capul calendar :).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...