Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello fete!

Sim distractie placuta!!

Lady eu am facut pt Sara o ciorbita de peste. Si spre surprinderea mea, chiar a mancat. Pt mine...am durat si eu o portie de la ea. Sotul e la munca, deci nu ma stresez cu gatitul decat pt sara. Pt deseara avem fidea cu lapte pt amandoua.

In schimb, daca tot nu am de gatit, am mai facut 5 borcanele de compot de caise. As mai face ceva gemuri, compoturi, dar nu stiu din ce. Pana acum am asa: gem de capsuni, zmeura, caise, piersici. Compot: nectarine, caise. Sirop: piersici, capsuni, visine, caise. Iar la congelator: zmeura, capsuni, visine, cirese. As mai incerca dulceata de pepene rosu si galben, sa vedem cum iese, si de prune gem neaparat ca mie ala imi place. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ms Lady. Am facut pt iarna ca am zis ca mai bine mananca Sara ce ii fac eu in casa de acum, decat luate din comert. Si iarna trecuta nu am avut compoturi, iar pt diversitatea de fructe am mai luat cate un borcanel cu caise sau piersici pt bb. Asa ca anul asta m.am suparat si am zis ca nu mai fac la fel.

Azi am facut gemul de pepene galben. Mi.au iesit 2 borcanele. Sa vedem cum e cand se raceste, ca asa cald nu m.a prea impresionat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...