Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

este reducere 40%, pe elefant.ro, la "hoinari prin anotimpuri", pentru cine doreste [pk]

I-am luat si eu cartile astea pt ca am tot auzit de ele, dar nu e interesant. Sunt desenele prea mici, prea multe si ii fug ochii in toate directiile. Ii plac mai mult cartile cu desene mari, colorate frumos, cele 3D de care trage mereu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

balerina se joaca cu toate jucariile. pe rand. si pe urma se invarte prin camera, nestiind de ce sa se mai apuce. si....iar le ia la rand...

am inceput sa i le mai ascund, ca sa le redescopere dupa o saptamana, doua. functioneaza! [pk]

am mai pus ochii pe niste jucarii pe amazon.co.uk si ma mananca degetele... [ups]

din 2 noiembrie mergem la cresa! [pk]  in 30 octombrie o vom cunoaste pe educatoare [:)]

Succes la cresa! Sper sa va adaptati repede amandoua. Incepi si tu serviciul?

 

Ce jucarii ai ochit? Eu nu stiu ce sa ii mai cumpar, pentru ca se pare ca o cam dau in bara cu ce ii cumpar. Tot mai interesante sunt unghiera, tableta, cerceii mei. [batcap] Acum serios vorbind, se joaca foarte mult cu blocurile de construit si cu 2 autobuze foarte mari. In rest... nu e interesat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Câte kilograme mai au ghioceii? Vlăduţ are 13 și mi se pare cam grăsun. Bine, e și înalt, mai înalt decât unii copii de 2 ani

Dani avea ieri 13,2 kg si 89 cm. A stagnat la 11,5 kg vreo 6 luni cand tot am avut probleme cu alergiile. in ultimel 6 saptamani si-a dat drumul din nou si a pus pe el 2kg.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ghioceii cat dorm in medie pe zi?

 

Tot ca Alex zic si eu! Sa doarma mai des cu tati! [soricel] Poate de tine ii e mai dor si cand te prinde nu vrea sa piarda timpul dormind.

 

Ai incercat sa o pui in pat (daca are patul ei) si sa nu te vada prin zona? Eu asa fac de obicei. El pun in pat cu carpele lui (are niste paturici de somn de cand era bebe mic si numai cu ele doarme) si stau in camera alaturata. El canta, vorbeste, sta cu picioarele in sus, mangaie carpele pana adoarme. Daca  striga mai tare ma duc la el sa vad ce face. De obicei ma cheama daca i-a cazut paturica din pat.

 

El doarme 10 ore noaptea si inca 2 ore la pranz.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de somn. Mai sunt ghiocei care dorm in sac? Ii cam ramane mic sacul pe care il are si nu gasesc mai mare. [alcool] Nu stiu ce o sa fac. Acoperit nu sta deloc si oricum ii place sacul. Cand ii e somn il ia singur din pat si incearca sa se bage in el. Iar dimineata sta si cate o ora in sac, in pat la el si imi cere jucarii. Daca incerc sa-l scot din sac se supara. Imi arata el cand e pregatit si incearca sa il desfaca singur. [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ac doarme tot cu sac, de la Grobag, 18-36 luni. Are si  de 1 tog si de 2.5 tog. Le-am luat de pe amazon.co.uk.

Tot de 18-36 luni are si al meu, dar varfurile ii ajung in capat cand se rasuceste noaptea. Am masurat sacul in sine si are 95 cm, dar nu sta ca tabla perfect intins. Cand se agita piticotul de pe o parte pe alta se ridica si ii raman picioarele mai stranse.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Tot de 18-36 luni are si al meu, dar varfurile ii ajung in capat cand se rasuceste noaptea. Am masurat sacul in sine si are 95 cm, dar nu sta ca tabla perfect intins. Cand se agita piticotul de pe o parte pe alta se ridica si ii raman picioarele mai stranse.

 

Astea au 105 cm. Asa scrie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...