Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

          E mai bine cu somnul, in sensul ca nu mai sta treaza cate 2-3 ore cum statea noaptea, din cauza alergiilor, banuiesc ca nu are doar la proteina din lapte.... Nu stiu ce sa ii mai fac de mancarea seara. Oricum dupa ce am mai incercat o data (iar a stat treaza) am zis ca pana la primavara nu mai incerc cu nici un fel de lapte, suge cat o mai fi, apoi nu stiu. O sa incerc lapte fara lactoza, sa vedem. 

 

          Seara Nadia adoarme la 21.30-22 si se trezeste peste noapte de vreo trei ori, scurt. Dimineata la 7-7.30 e in picioare, gata de joaca. La pranz doarme 1-3 ore. Cel maides o ora si jumatate.

Aseara a fost o exceptie, a adormit la 20.30. Ce bine a fost! Am avut si eu putin timp pentru mine.

 

          E inalta si are body-uri 92 si 98, desi la maneci ii sunt lungi. Nu am mai masurat-o ca nu sta locului deloc.  La pantaloni iar e greu sa ii gasesc, e grasuta si o strang la burtica. Altii care ii vin bine sus ii sunt prea scurti. Ar trebui sa se subtieze ca sa ii gasesc usor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce dulce e, Zambilici :)

Si dolofanica......... pai unde-i silueta de balerina? [soricel]

Literele nu au si magnetut? Eu le-am ascuns pe-ale lui Mihai, ca mi-a fost teama sa nu se desprinda vreun magnetut si sa-l inghita Maria cumva [ascuns]

Cand e dezordine, mai este interesata de jucarii? Ca a mea nu prea, ii place mai mult sa le rascoleasca dupa ce le strangem [alcool]

multumim, multumim! [pup]

unde e balerina? si eu ma intreb...acum e o balerina rostogolicioasa! [pk]

ba, da...sunt si litere cu magnet. sunt si litere care au magnetica toata suprafata. cele care au magnet, pana acum nu s-a intamplat sa cada vreunul. si nu prea imi faca probleme, pentru ca balerina nu e curioasa sa bage in gura. am noroc, din punctul asta de vedere.

si da, daca e dezordine jucariile nu prea mai prezinta interes. asa ca, filmul zilei se deruleaza astfel: balerina imprastie jucariile, mami le strange. si tot asa...pana se termina ziua sau mami se plictiseste de atata strans de jucarii [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu ma grabesc cu olita. sincer, mi-e prea lene! [ups]  si, in plus, nu am vazut copil sanatos la 10 ani sa umble cu pampers...este vreme...ce atata graba?!

si mie imi e lene

nici nu avem olita in casa, il mai pune la cresa sa stea imbracat ca sa se invete cu ea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrei iar e bolnav :(

Saptamana trecuta a avut puroi in gat, i-am dat antibiotic

Sambata am fost cu el la control, la ascultat la plamani, sa uitat in urechi, gat etc si a spus ca nu mai are nimic....sambata noaptea a facut febra 40

azi sta mama cu el maine si poimaine mi-am luat 2 zile de concediu si stau eu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Andrei are 5 dinti si 4 masele, la el clar nu ies dintii ca la carte

Lasa, Meey, ca nu e importanta ordinea :)

Eu am intrebat pediatra daca e ok asa cum i-au iesit lui I si mi-a zis ca depinde de programul genetic ordinea de iesit dintii, sa stau linistita. Bine ca are, ca sunt buni, spalat pe dinti sa se obisnuiasca cu ideea si..gata, ai baiat mare ! 

Sa fie el sanatos si sa treaca febra si racelile. 

I a mai luat diversi virusi de pe la gradi. Cum a re inceput gradi, cum a reinceput cu mucii si cu febra. Na, plusuri si minusuri cu gradinita asta...

Sanatate! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scris un mesaj lung despre jucarii si l-am pierdut! Ideea principala: nu prea o interseaza jucariile "clasice". 

De vreo 2 saptamani favorita este jucaria de batut cuie de la ikea [batcap]. Plus culorile , plus plastina. Nu ca ar desena/modela cinestiece, dar ii place cu ele si le solicita in fiecare zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...