Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Buna ,

 

A vazut o balerina frumușica si vesela :) imi plac jucăriile expuse de tine Maddutz , poate găsesc si eu .

 

Meey , pup Andrei sa se facă repede bine !!! Si cu dinții , bine ce ies :) 

 

Nadia este fata mare , cum imun cap mai înaltă ca puiul meu ...

 

Andrei are in jur de 81 cm si 10.8 kg ...

 

I-am luat o orga si ii place mult sa "cânte " la microfon si un fel de "cabinet medical " sa ne jucam de-a doctorul , vine si ne face injecții ... Astea fiind ultimile achiziții . 

 

Doarme 21-6.30 si la prânz 11.30 -12.30 approx . 

Ciuguleste , nu mănâncă cum trebuie , vine cu pâinea sa înmoaie in orice mâncam noi .Nu mai vrea in scaunul lui , in principiu se aseară pe masa cand mâncam ... 

 

 

Pup toți ghioceii !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cum stați cu scutecele? Noi avem probleme, mai nou se înroșește înzona scutecului și se tot scarpine,  îi dau chiloței prin casă, dar nu zice niciodată. Să ne înțelegem,  știe când îl trece, zice că este pic,  dar refuză categoric să facă la oliță sau toaletă. Poate și să țină,  fizic mi se pare că e pregătit,  dar nu vrea. Aveți ceva idei? Nu mi-aș bate atâta capul dacă nu ar avea probleme cu preliminar...nu vreau nici să îl forțez...

SI Dani site de kk. Dupa ce face se tine de pampers si vine sa il schimb. Inainte nu spune, dar nici nu am insistat. Daca in decembrie ne intoarcem acasa, am zis sa il invat acolo. E timp. :P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu incep serviciul, inca. abia in martie. dar mergem in ideea sa se obisnuiasca pana atunci. plus ca eu am un examen la care nu reusesc sa ma mobilizez sa ma apuc de invatat....

jucariile pe care am pus ochii:

 

Vaaaai, ce zambet am vazut! [il] Strange mama in urma ei, la asa frumusete.  [batcap]

 

Faine jucariile. eu i-am gasit casuta lui Dani, dar nu e interesat de ea. Adica ii plac usile, dar fara cheie. Din celelalte am notat si eu sa ii cumpar pana plec. E mai ieftin transportul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

          E mai bine cu somnul, in sensul ca nu mai sta treaza cate 2-3 ore cum statea noaptea, din cauza alergiilor, banuiesc ca nu are doar la proteina din lapte.... Nu stiu ce sa ii mai fac de mancarea seara. Oricum dupa ce am mai incercat o data (iar a stat treaza) am zis ca pana la primavara nu mai incerc cu nici un fel de lapte, suge cat o mai fi, apoi nu stiu. O sa incerc lapte fara lactoza, sa vedem. 

Stef, cum am ratat alergia? Credeam ca numai Dani are. Povesteste-mi putin, te rog. Nu inteleg daca are la proteina sau lactoza. Dani are la proteina. Am incercat de2 ori sa vad daca a trecut, dar inca nu. Dupa 2 ani mai fac un test.

 

Eu seara ii dau mancare ca de pranz, dar alt fel. De obicei are preferinte. Il intreb dintre 2-3 feluri si imi spune el ce sa ii dau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrei iar e bolnav :(

Saptamana trecuta a avut puroi in gat, i-am dat antibiotic

Sambata am fost cu el la control, la ascultat la plamani, sa uitat in urechi, gat etc si a spus ca nu mai are nimic....sambata noaptea a facut febra 40

azi sta mama cu el maine si poimaine mi-am luat 2 zile de concediu si stau eu

Sanatate multa, Andrei! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de somn. Mai sunt ghiocei care dorm in sac? Ii cam ramane mic sacul pe care il are si nu gasesc mai mare. [alcool] Nu stiu ce o sa fac. Acoperit nu sta deloc si oricum ii place sacul. Cand ii e somn il ia singur din pat si incearca sa se bage in el. Iar dimineata sta si cate o ora in sac, in pat la el si imi cere jucarii. Daca incerc sa-l scot din sac se supara. Imi arata el cand e pregatit si incearca sa il desfaca singur. [il]

 

Ai mei amandoi dorm in sac...de vara am de la o firma romaneasca, iar de iarna pt Tudor de la ikea, pt Vlad am facut pe cmanda la o prietena...Vlad incepe sa faca figuri ca nu mai vrea, dar e f usor pt mine noaptea ca nu ii mai port de grija daca e sau nu acoperit.

 

Incearca la mothercare, poate au ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrei iar e bolnav :(

Saptamana trecuta a avut puroi in gat, i-am dat antibiotic

Sambata am fost cu el la control, la ascultat la plamani, sa uitat in urechi, gat etc si a spus ca nu mai are nimic....sambata noaptea a facut febra 40

azi sta mama cu el maine si poimaine mi-am luat 2 zile de concediu si stau eu

 

Meey ...:(. Din pacate asta este riscul la intrarea in colectivitate, eu am renuntat la idee deocamdata, ii caut bona lui Tudor ca imi ajunge p sursa de virusi, nu cred ca as rezista la 2..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca s-a mai discutat, dar ce scaune de masina aveti? daca incepem cresa, ma gandesc ca un scaun si in masina lui tati ar fi binevenit.asa ca...dati-mi idei! [flo2]

Iti recomand Britax Evolve 1-2-3, e la pret f bun in Germania daca ai cum sa-l aduci, eu am dat 100 de euro pt al lui Vlad, cand au reduceri gasesti si sub....

 

Despre jucarii am tot zic ca iti dau contactele la tipele cu jucarii second si am tot uitat...Poate scapam si noi de muci sa ne vedem..eu si Tudor inca suntem mucosi bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai...putin peste 9 kg :( si peste 80 da' nu mult. O

 slabatura, ce mai! Mananca de mancat aproape orice dar putin cantitativ (asa mi se pare mie).

Noi cu dormitul avem maaari ramaneri in urma si sun t ingrijorata. 

Nici nu stiu cum sa fac, cu taica-su adoarme mult mai usor si fara prea mari proteste, la gradi adoarme dar nu doarme mult caci e galagie.

Cand adoarme cu mine...apoi ar face orice numai sa nu doarma, nu conteaza ca abia isi mai tine ochii deschisi si ca se impiedica si pica din picioare. Se uita la mine si zice "nu"... Si evident ca nu pot sa o oblig sa doarma, desi am mai incercat sa o tin in pat in brate sau macar sa stea si ea un pic sa se odihneasca.

Nu a dormit niciodata ca la carte, dar parca nici asa. Noaptea doarme cca 10-11 ore si...cam asta-i tot somnul ei in mae parte din zile.

Ghioceii cat dorm in medie pe zi?

 

Si Tudor e in aceeasi categorie, 9.200 si innaltime nu stiu exact...de vreo 2 saptamani nu mananca mai nimic...maine vine pediatra sa-l vada sa vedem ce putem face...

 

De somn nu ma plang ca doarme binisor...noaptea cu tata-sau si la pranz singur.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...