Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Lasa, Meey, ca nu e importanta ordinea :)

Si eu la fel as zice :)

Sanatate Andreiutului [pup]

 

multumim, multumim! [pup]

unde e balerina? si eu ma intreb...acum e o balerina rostogolicioasa! [pk]

ba, da...sunt si litere cu magnet. sunt si litere care au magnetica toata suprafata. cele care au magnet, pana acum nu s-a intamplat sa cada vreunul. si nu prea imi faca probleme, pentru ca balerina nu e curioasa sa bage in gura. am noroc, din punctul asta de vedere.

si da, daca e dezordine jucariile nu prea mai prezinta interes. asa ca, filmul zilei se deruleaza astfel: balerina imprastie jucariile, mami le strange. si tot asa...pana se termina ziua sau mami se plictiseste de atata strans de jucarii [alcool]

Nici Maria nu prea e cu bagatul in gura, dar........... eu vad drobul de sare peste tot [ascuns] [fri]

Literele respective stau cuminti in cutie, la fel si colectia de maimutoaie de la Lidl si cateva jocuri cu zaruri/pioni/alte piese mici. Am zis sa mai creasca ea, sa fiu eu sigura ca pricepe ce si cum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vaaaai, ce zambet am vazut! [il] Strange mama in urma ei, la asa frumusete.  [batcap]

 

Eu as sfatui-o pe mama sa stranga impreuna cu ea, ca altfel o sa tot stranga de una singura.............. [:)]

 

 

Eu seara ii dau mancare ca de pranz, dar alt fel. De obicei are preferinte. Il intreb dintre 2-3 feluri si imi spune el ce sa ii dau.

Adica ii gatesti 2-3 feluri zilnic? [fal]  Nu vrei sa ne infiezi si pe noi? Macar pana mai crestem putin........ [bib]

 

Si Tudor e in aceeasi categorie, 9.200 si innaltime nu stiu exact...de vreo 2 saptamani nu mananca mai nimic...maine vine pediatra sa-l vada sa vedem ce putem face...

 

De somn nu ma plang ca doarme binisor...noaptea cu tata-sau si la pranz singur.

 

Macar lapte bea?

Asa a fost Mihai al meu, insa el sugea bine, iar dupa intarcare bea lapte binisor, macar 500 ml/zi. Si acum bea lapte mai mult decat Maria [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Gina, eu am zile cand gatesc ceva pt Vlad, altceva pt Tudor si pt noi..cel mai trist e ca se intampla ca maimutele sa nu manance nimic....si atunci imi vine sa ma iau si sa ma duc pe campii....Noroc cu masina de vase ca ma mai salveaza...

 

Si la mine se intampla sa nu manance ca fac pentru ea.  ii mai dau din ce mancam noi, desi ea ar manca numai chestii cu gust foarte pronuntat, gen masline, branza sarata...iar eu inca insist sa nu i prea dau sare, macar acasa.

Mananca in schimb la gradi tot (asta insemnand si tot ce nu mananca acasa). I-am facut odata spanac cu orez, a luat 2 guri si a zis ca nu mai vrea. La 2 zile a.avut la gradi acelasi lucru si mi-a zis educatoarea ca a fost printre putinii copii care a mancat tot. Si stiau si ei ca nu e o mancare "favorita" pentru copii. Na, bine ca mananca.

N-am verificat la gradi, dar feeling ul meu imi spune ca le mai pun sare in mancare...

 

Altfel, ma gandeam la ce ziceai tu cu gradi si virusii. Eu de cate ori a luat ea ceva de la gradi, de atatea ori am luat si eu de la ea. Cand a racit fara sa fie la gradi, eu nu am.avut nimic. Oare daca il duci doar pe cel mare nu-i tot acelasi lucru? Zic si eu doar, ca n-am experienta de 2 copii, desi imi doresc :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine se intampla sa nu manance ca fac pentru ea.  ii mai dau din ce mancam noi, desi ea ar manca numai chestii cu gust foarte pronuntat, gen masline, branza sarata...iar eu inca insist sa nu i prea dau sare, macar acasa.

Mananca in schimb la gradi tot (asta insemnand si tot ce nu mananca acasa). I-am facut odata spanac cu orez, a luat 2 guri si a zis ca nu mai vrea. La 2 zile a.avut la gradi acelasi lucru si mi-a zis educatoarea ca a fost printre putinii copii care a mancat tot. Si stiau si ei ca nu e o mancare "favorita" pentru copii. Na, bine ca mananca.

N-am verificat la gradi, dar feeling ul meu imi spune ca le mai pun sare in mancare...

 

Altfel, ma gandeam la ce ziceai tu cu gradi si virusii. Eu de cate ori a luat ea ceva de la gradi, de atatea ori am luat si eu de la ea. Cand a racit fara sa fie la gradi, eu nu am.avut nimic. Oare daca il duci doar pe cel mare nu-i tot acelasi lucru? Zic si eu doar, ca n-am experienta de 2 copii, desi imi doresc :)

 

Nu prea e aceelasi lucru ca sunt doua chestii diferite....colectiv diferit, sali diferite etc...Cel macare macar mai filtreaza un pic din ei ca are si el un pic de imunitate...eu acum trag de aproape 10 zile de o raceala...nas infundat si muci la greu....culmea si sub tratament si parca nu vad lumina de la capatul tunelului...

 

Eu ii dau si sarat si picant si cum vrea el doar sa manance....dar nici asa nu vrea...cred ca intr-o zi ma anervez si il las sa rabde foamea...poate  asa merge...

\';

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz ma innebunesti cu jucarile alea.Vreau si eu pt mine.

balerina e frumos chiar daca nu mai e chiar balerina.

Ana are 11kg si vreo 85+ cm.Nu am mai masurat.o de mult.

Im pare rau ca va chinuiti cu alergiile.

ai mei se cearta pe jucarii.Orice jucarie are unul,vrea si celalt.

Ana zice caca si pipi cand face ea,cand facem noi,dar cand o punem la olita nu sta.

Aseara i-am dat reductorul coloraat primit cadou si i-a placut.Dar tot nu a facut.Dar e un pas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate bolnaviorilor!

Suzie, asa imi mananc eu nervii cu Ana Maria, habar nu am din ce creste fata asta, din aer, ca nici macar apa nu prea bea [smulgpar]  Dar in ultimul an parca-parca vad ceva progres, a ainceput sa guste si chestii noi. Aseara m-a uiit, a vrut tarator (supa rece bulgareasca, cu iaurt indoit cu apa, castraveti, usturoi! si marac). Si i-a placut. In primavara trecuta a gustat pentru prima oara rosii, acum mananca la scoala, le dau fruct si legume crude la ora 10 si mereu zice ca a avut rosii. Deci sa nu ne pierdem speranta, zic [pk]

Mocica, asa e si la noi cu jucariile, daa unul a inceput sa se joace frumos cu o jucarie, musai celalalt vine sa i-o ia. Ana Maria direct i-o smulge din mana lui Andrei, asta mic incepe sa urle, iar daca e invers, Andrei urmareste cand lasa sora-sa jucaria din mana si o insfaca, Ana Maria iar i-o ia, el iar urla [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi!!

Noi suntem bine, Sara a avut vreo 2 zile cu mucisori, dar a scapat repede. Sotul incepe azi serviciul, sper sa fie bine.

Am fost si noi la control, masurat si cantarit, avem 10,5 kg si 82 cm.

Singurul meu of e ca Sara a inceput sa se uite cas cu un ochi, ochiul drept ii tot fuge spre exterior. Imi vine sa mor cand o vad. Am fost la Dr si ne.a zis CA nu are ce sa ii faca acum, CA dupa 3 ani, daca nu isi revine, o sa interview ei. Pana atunci fara TV, tableta, calculator. Sper sa treaca de la sine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate bolnaviorilor!

Suzie, asa imi mananc eu nervii cu Ana Maria, habar nu am din ce creste fata asta, din aer, ca nici macar apa nu prea bea [smulgpar]  Dar in ultimul an parca-parca vad ceva progres, a ainceput sa guste si chestii noi. Aseara m-a uiit, a vrut tarator (supa rece bulgareasca, cu iaurt indoit cu apa, castraveti, usturoi! si marac). Si i-a placut. In primavara trecuta a gustat pentru prima oara rosii, acum mananca la scoala, le dau fruct si legume crude la ora 10 si mereu zice ca a avut rosii. Deci sa nu ne pierdem speranta, zic [pk]

Mocica, asa e si la noi cu jucariile, daa unul a inceput sa se joace frumos cu o jucarie, musai celalalt vine sa i-o ia. Ana Maria direct i-o smulge din mana lui Andrei, asta mic incepe sa urle, iar daca e invers, Andrei urmareste cand lasa sora-sa jucaria din mana si o insfaca, Ana Maria iar i-o ia, el iar urla [batcap]

Cu jucariile si la noi e cam la fel [smulgpar]

Mai sunt si momente in care se joaca foarte frumos impreuna, dar uneori Maria sta la panda ca o vulpe (mai ales cand e obosita) si, cum pune Mihai mana pe o jucarie, de obicei masinuta, fix pe-aia o vrea si ea.

Aseara Mihai se juca la garajul lui din piese lego, se duce Maria, infige mana i garaj si iese cu 2-3 piese si fuge. Garajul s-a stricat, Mihai a inceput sa urle ca s-a stricat jucaria lui cea frumoasa, fuge dupa ea, incearca sa-i smulga piesele din mana, ii mai trage si cate un pumn in burta sau in spate.............. [alcool]

Uneori nici nu stiu daca sa-i cert sau sa rad, ca tare amuzanti sunt. Bine, e adevarat ca ma amuza cand sunt si eu in toane bune, ca altfel imi vine sa le scot bateriile si sa-i pun cuminti pe raft :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De jucarii, se joaca toata ziua cu cuburi, papusi, carucior papusi, se plimbam cu masinuta, carti....are muuuulte carti de povesti si colorat, toata ziua ma streseaza cu ele.

La olita nici Eu nu ma streseaza sa o invat acum, dar imi spune cand face caca, daca face in pamp vrea sa o schimb imediat, de multe ori cere singura olita sa faca acolo kk.

Cu tzitzi tot asa suntem, la somnul de la pranz si seara, bine inteles cu autoservire toata noaptea. Si acum tot asa calare pe mine doarme, dar nu ma streseaza, CA doar atunci o mai prins si Eu la iubit si pupacit, asa CA profit la maxim cat mai pot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...