Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Deea, si Maria vad ca are o mare placere sa se culce pe mine seara, cand ne pregatim de nani. Rareori adoarme pe mine, de obicei sta cateva minute, pana isi ia portia de mama [:)] , apoi se rostogoleste singura in pat, pe pernuta ei.

Si tot asa o calmez noaptea, cand se mai trezeste plangand.

 

Un nou obicei al ei ma cam enerveaza: oricat de bine ar fi mancat seara, inainte de culcare, dupa ce dam stingerea, ea trebuie neaparat sa rontaie ceva in pat (oare am mai zis?!?? [alcool] ). Pun pe seama faptului ca nu bea lapte, dar tot imi displace. Sper sa fie temporar........

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gina exact asa face si Robi ii da cate un pumn in burta sau in spate si asta nu zice nimic.Ana tot la tzatza dar vreau sa o intarc ca numai rezist psihic

Daca plecam oriunde e calare pe mine.Doar sa ii las pe amandoi in scaunele lor in spate si eu sa stau in fata.Dar se plictiseste si incepe sa urle.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi!!

Noi suntem bine, Sara a avut vreo 2 zile cu mucisori, dar a scapat repede. Sotul incepe azi serviciul, sper sa fie bine.

Am fost si noi la control, masurat si cantarit, avem 10,5 kg si 82 cm.

Singurul meu of e ca Sara a inceput sa se uite cas cu un ochi, ochiul drept ii tot fuge spre exterior. Imi vine sa mor cand o vad. Am fost la Dr si ne.a zis CA nu are ce sa ii faca acum, CA dupa 3 ani, daca nu isi revine, o sa interview ei. Pana atunci fara TV, tableta, calculator. Sper sa treaca de la sine.

 

Deea, nepotul meu cel mic este cu strabism si inainte de un an au inceput cu ceva plasturi, iar de la 2 ani are ochelari. E bine sa o vada un oftalmolog bun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Ce mai fac copiii?

Noi suntem bine.... as zice ca Nadia mananca mai bine, cred ca din cauza ca nu mai am lapte asa ca inainte.Cu somnul tot cam rau e, dar mai sunt si nopti (rare) cand se trezeste o data sau de doua ori si adoarme in 3 minute la loc. Ziua sunt momente cand e ff nervoasa, nu inteleg de ce, nu stiu de ce se enerveaza, arunca jucarii si incerc sa vorbesc cu ea, sa o intreb ce a suparat-o, dar nu pot sa imi dau seama. Se calmeaza cand ii arat  altceva, dar ff greu uita ce a vrut sa faca si nu i-a iesit... Se ambitioneaza si nu vrea sa mai facem inca o data daca nu i-a iesit ceva. In special daca e obosita face urat daca nu ii convine ceva. Sunt insa si zile in care e foarte cuminte si linistita, se joaca frumos si nu se enerveaza.... Cu vorbitul tot greu pana acum, dar nu imi fac griji. Ultimele cuvinte sunt luna (niuna) si nani (nana). Tot ham zice la orice animal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Eu m-am trezit dupa ora veche. Va invit la cafea!

Iustin evolueaza zilnic cu vorbitul. Deja pronunta f multe cuvinte binisor. Spune si litera r acceptabil pt varsta lui. De ex ul intreb cum il cheama pevarul lui (Rares) si spune Raaa-raaa, pronunta litera r un pic...frantuzeste, dar sunt multumita. Aseara am cunoscut o fetita, Alina. O striga Ala. In loc de Andreea spune Adea. Cel mai haios este cand il rog sa spuna rata. Probabil i se pare prea greu si spune mac-mac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in ultimele zile Andrei a fost tare nervos, de multe ori abia m-am abtinut sa nu-i trag una la fund..pfu simt ca cedez nervos, nimic nu-i mai place, nimic nu-i convine, doar se miorlaie toata ziua si daca nu fac cum vrea el, sau imi iau 1 min pauza sa stau si eu jos face crize de isterie, ma loveste sau se loveste si se arunca pe jos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...