Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Copiii raciti, eu cu o criza abdominala acuta noaptea trecuta................

Suspectam o apendicita, dar, dupa discutia de azi cu doctora si, mai ales, dupa simptomele de acum, diferite de cele de peste noapte, nu mai sunt asa sigura.

M-a trimis la Pitesti, la o clinica privata, pentru un consult de specialitate, dar abia miercuri vine doctora lor. Dupa ce am umblat degeaba pe la cateva usi de la spitalul judetean, am hotarat sa astept pana miercuri. Ma rog doar sa nu mai ma loveasca o criza ca azinoapte, cand mai aveam putin si sunam salvarea [ascuns]

 

Vorba ceea: sa nu dea Dumnezeu omului cat poate sa duca............

Vai Gina...ai grija de tine si poate te gandesti totusi la un ajutor cu astia mici....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gina, ai grija...

balerina e un pic racita. iar. tuseste. va incepe cresa cu tuse cred...

vineri vom merge sa o cunoastem pe educatoare, iar de luni vom incepe programul de acomodare. am emotii...

 

Se pare ca balerina e pe aceeasi lungime cu ai mei...ne putem vedea mai des ca nu ma simtprost ca sunt cu muci...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am intrat sa va salut si pe voi

 

Multumim de intrebare, eu sunt bine deocamdata, dar ceva mai ramolita fata de prima sarcina. Dupa-masa mergem sa facem ecografia morfo-fetala si sper sa fie totul bine.

 

Cu Andi ne distram in fiecare zi. Mi se pare ca devin tot mai haiosi pe masura ce cresc. 

Sunt mandra de el ca a inceput sa lege propozitii. Acum 3 saptamani a zis-o pe prima: "A venit tata". Repeta tot ce aude acasa sau la cresa.

Legat de imbolnavirile din colectivitate, cred ca el si-a facut imunitatea in primul an de cresa (cand s-a ales cu o imbolnavire destul de urata). Anul asta n-a mai facut nicio raceala, n-am vazut niciun muc :) De unde as trage concluzia ca inceputul e mai greu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, fetelor :)

Monica, nu am de unde ajutor. Vine sora mea 5 ore pe zi, de luni pana vineri si ma ajuta foarte mult. Inca o femeie dupa amiaza nu prea ar mai avea ce sa faca. Adica..... daca m-am descurcat cu amandoi copiii imediat dupa operatie, acum deja nu prea mai vad rostul..... plus ca nu-mi vine sa aduc orice straina in casa.

 

Am fost astazi la control pentru presupusa apendicita, insa doar m-a "gadilat", abia pentru maine m-a programat la o ecografie pelvina plus un consult ginecologic. Suspecteaza o apendicita acuta sau o tumora anexa (parca asa a scris pe bilet)????!!?!?!??!?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, fetelor :) Monica, nu am de unde ajutor. Vine sora mea 5 ore pe zi, de luni pana vineri si ma ajuta foarte mult. Inca o femeie dupa amiaza nu prea ar mai avea ce sa faca. Adica..... daca m-am descurcat cu amandoi copiii imediat dupa operatie, acum deja nu prea mai vad rostul..... plus ca nu-mi vine sa aduc orice straina in casa. Am fost astazi la control pentru presupusa apendicita, insa doar m-a "gadilat", abia pentru maine m-a programat la o ecografie pelvina plus un consult ginecologic. Suspecteaza o apendicita acuta sau o tumora anexa (parca asa a scris pe bilet)????!!?!?!??!?

Gina astia sunt nebuni...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...