Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 948
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

salutare [flo2]

noi am fost azi la cresa, sa o cunoastem pe doamna educatoare. am stat aproape o ora numai noi 3 (copiii dormeau). daria a parut sa o accepte pe doamna educatoare. si parea sa-i placa in sala de clasa. sa vedem...luni vom merge si o voi lasa jumatate de ora, la joaca cu copiii.

gina, cum esti? ce s-a vazut la eco?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare [flo2]

noi am fost azi la cresa, sa o cunoastem pe doamna educatoare. am stat aproape o ora numai noi 3 (copiii dormeau). daria a parut sa o accepte pe doamna educatoare. si parea sa-i placa in sala de clasa. sa vedem...luni vom merge si o voi lasa jumatate de ora, la joaca cu copiii.

gina, cum esti? ce s-a vazut la eco?

Nu s-a vazut nimic. Adica uter si ovare curate, colecist, pancreas si rinichi curate (mint, pe rinichiul stang e o formatiune cat bobul de mazare, doctora a spus ca de la calciu).

Apendicele nu s-a vazut.

 

Pentru consultul ginecologic am fost la medicul meu si totul e ok.

El mi-a explicat mult mai multe decat doctora chirurg si cea de la eco.

Ma rog, concluzia este ca foarte probabil durerile sunt de la o raceala si am primit antibiotic 7 zile, Tavanic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gina, ma bucur ca esti ok [flo2]

maine vom merge la cresa. vom merge numai pentru jumatate de ora, cand copii vor iesi in curte. si o voi lasa singurica, cu ei. sa speram ca va fi bine [fri]

eu am alte teme de facut. de unde cumpar pantaloni de fas pentru balerina si cizmulite impermeabile sau de cauciuc? ii vor trebui pentru zilele cu ploaie. am inteles ca vor fi scosi in curte, indiferent de vreme, ploaie, vant, ninsoare...asa ca, trebuie sa ii cumpar pantaloni de fas si cizmulite impermeabile. idei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, febra nu e un lucru rau si de aia sunt de parere ca nu trebuie administrate antitermicele la primul semn de febra. Febra nu este o boala ci un simptom, un semn ca organismul lupta cu infectia si de aceea trebuie lasat sa lupte in prima faza.

D3-ul se ia de la soare vara. In sezonul rece se poate suplimenta, dar eu una nu cred ca se intampla nimic nici daca iei, nici daca nu iei. Cel putin eu sezonul asta am uitat de vigantol. Iar cu vaccinurile e discutie mai lunga.

 

Si mie mi se pare absurd sa ii interzici copilului tau mancare pe care tu ai comandat-o. Eu la ziua lui Andi am servit tort raw-vegan ca sa poata manca toata lumea din el. Ca mergem la petreceri unde se servesc pizza, suc si torturi cu zahar, e alta problema, insa tot nu ma duc cu mancarea de acasa. Si chiar daca eu evit sa-i dau carne acasa, nu i-am luat niciodata carnea din mana daca a primit din alta parte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a vazut nimic. Adica uter si ovare curate, colecist, pancreas si rinichi curate (mint, pe rinichiul stang e o formatiune cat bobul de mazare, doctora a spus ca de la calciu).

Apendicele nu s-a vazut.

 

Pentru consultul ginecologic am fost la medicul meu si totul e ok.

El mi-a explicat mult mai multe decat doctora chirurg si cea de la eco.

Ma rog, concluzia este ca foarte probabil durerile sunt de la o raceala si am primit antibiotic 7 zile, Tavanic.

Gina, ce bine ca esti ok!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...