Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

de ce?


lucia3

Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by ManyHope
quote:
Originally posted by BOCANILA
...distractia „nevinovata” pe calculator cu „Diablo...
Astaaaa [wow]...de undeeeeeeee [:0] ai scos-o? > ca eu am vazut jocul respectiv si daca il joci, esti "in pielea unui erou" care TOCMAI lupti IMPOTRIVA respectivului personaj [drac] negativ si a acolitilor sai ca sa-l rapui, sa-i rapui pe toti...adica cumva esti de partea binelui si in lupta contra fortelor raului... Chiar nu pot sa apreciez eu cat de "nevinovata distractie" ar fi jucatul pe calculator al cuiva, dar macar in principiu, ca ideie, ca notiune in respectivul joc... aaaa... pai nu suna asa de tragic cum pari tu [starwars] a o prezenta problema asta prin asociere = parerea mea. [8)] [tv] -------------------------- "Las-o ba ca merge-asa, Ne-am obisnuit cu ea! Las-ooooo! Las-ooooo! Las-o ba ca merge-asa, Ne-am indragostit de ea! Las-ooooo! Las-ooooo!" [cusca]
Draga mea,nu trebuie sa joc un joc,ca sa lupt impotriva celui rau.Sa-mi umplu mintea cu imagini urate,lupta impotriva raului o duc prin rugaciune. Trebuie sa avem discernamantul de a separa lucrurile care vin de la Dumnezeu, de cele care vin de la diavol. Eu imi inventariez foarte des viata si actiunile si ma raportez mereu la etalon - viata Mantuitorului Isus Cristos -, si-ncet, incet, invat sa deosebesc lucrurile bune de cele rele. http://www.ringo.com/profile/cocuta_alisor.html unde dragoste nu e,nimic nu e...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lucia3
ok MARILENA12 ai facut seminarul sau ceva de genul asta?se vede ca le ai .mi-ar placea sa mai conversam.
Da, am facutatea de teologie, mi-ar placea sa vorbim. MARILENA [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15"]Votati-o pe Anna "In roz"[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by BOCANILA
Draga mea,nu trebuie sa joc un joc,ca sa lupt impotriva celui rau.Sa-mi umplu mintea cu imagini urate,lupta impotriva raului o duc prin rugaciune.
[audinti] Da cine mama-draga te-a pus pe tine sa te joci vreun joc? PRECIS NU EU ! ... tu implicit ai calificat un joc anume si pe oricine l-ar juca c-ar fi&face intr-un fel anume...neshte chestii = e dreptul tau, socotzi tu cum crezi! > eu doar tzi-am prezentat punculetul meu minuscul de vedere, nu trebuie sa ti cont de el, nici nu trebuie sa ma contrazici zadarnic la asa ceva, nici sa fi defensiva sau agresiva fata de ceva asa de nesemnificativ nu trebuie... am zis si eu ce-am vazut la jocul ala si asta e tot! nu-l promovez si nu-i fac nici o reclama si nu socot jocurile pe calculator a avea cine stie ce efecte benefice sau mare rol educativ, ci dimpotriva ... generatiile astea ultime de copii le vad comparativ "distruse", de pasiunea asta de jocuri pe calculator ! ...asa ca de ce ti s-o fi parut tie ca e cazul sa-mi raspunzi la astaaa... [audinti]
quote:
Trebuie sa avem discernamantul de a separa lucrurile care vin de la Dumnezeu, de cele care vin de la diavol. Eu imi inventariez foarte des viata si actiunile si ma raportez mereu la etalon - viata Mantuitorului Isus Cristos -, si-ncet, incet, invat sa deosebesc lucrurile bune de cele rele.
[asia] Asta chiar e FOARTE CORECT, da, asa este, trebuie sa deosebim intre bine si rau permanent si in toate cele si sa nu ne pacalim intentionat sau neintentionat cu privire la aparteneta a oricarui lucru(gand si/sau emotie). Bravo tie daca faci asa si reusesti din ce in ce ! ...totusi nu ignori ca mai e inca o clasificare afara de "separarea" asta expusa de tine, cum ca "unele lucruri vin de colo si unele de Dincolo", nu? ...nu omiti faptul ca sunt "doua paliere" pe care trebuia facuta "separatia" asta, nu-i asa ? ...sau asa e? [majoreta] -------------------------- "Las-o ba ca merge-asa, Ne-am obisnuit cu ea! Las-ooooo! Las-ooooo! Las-o ba ca merge-asa, Ne-am indragostit de ea! Las-ooooo! Las-ooooo!" [cusca]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...