Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aere si gem(ete) pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 852
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daca si voi imi confirmati ca excursiile astea sunt cam inutile pentru copii, adica nu le produc nici o placere, nici o amintire … atunci de ce se organizeaza ? Ca sa se plimbe adultii din tabara ? Caci va spun, maica-mea s-a simtit mult mai bine aici decat la mare, unde nu a facut decat sa mearga la plaja si la piscina, versus copiii mei care s-au simtit mult mai bine la mare unde, aparent, au avut mai multa joaca.

Ma gandesc daca nu ar fi mai ieftin si mai frumos pentru copii, sa ii duca undeva si acolo, animatorii aia, sa le organizeze jocuri frate …joaca de dimineata pana seara, organizata sau nu …sa ii mai lase si liber, sar supravegheati, asa cum ieseam noi pe maidan ...dar joaca si nu vizite turistice la 11 ani.

Nu ca as putea sau as vrea sa schimb eu ceva … doar gandesc cu voce tare.

 

Aici e de discutat.

Sunt absolut convins ca 99% din copiii ar vrea doar sa se joace, in loc de program de drumetie, vizite, etc. De asemenea, aparent nu retin nimic din ceea ce au vizitat.

Este insa doar aparent. M-am convins de asta cu copiii mei, cu copiii prietenilor mei.

Deci discutam daca e corect sa fie lasati in legea lor (desigur, cu supraveghere) sau sa li se ofere si altceva in afara de joaca/papa/somn.

Inclin sa cred ca mi-as dori pentru copilul meu cate putin din fiecare. De altfel, cred ca tine de copil: Anei ii place sa se joace, evident, dar nu-i dispac activitatile/excursiile, unde se distreaza. Cred ca doar discoteca de fiecare seara sa nu i-o scoata, ca ar fi jale...in rest, se distreaza oriunde.

Buflea, mie copiii tai mi-au spus ca le-a placut in tabara. Sigur, Alex imediat mi-a zis de fotbal si Flavia de inviorarea in pijama. Dar s-ar putea ca tabara sa nu fi fost chiar un dezastru, si doar se alintau/se plangeau la mamica lor, la telefon. Sau bunica era cu ochii pe ei si ce sa zica si ei...daaaa, a fost frumoooos...nu stiu ce sa zic.

Deci tabara doar cu joaca in program, la liber, mi-e teama ca nu gasesti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata si La Multi Ani,

 

Kari, sa traiesti inainte si sa imbatranesti zambind fericita, cu ochii luminand spre cei dragi care te iubesc si te merita.

 

Rufus, da ...nu a fost un dezastru, ar mai merge, vorba ta, numai pentru discoteca aia de seara si tot ar merge ...dar nici daca ar mai fi, nu i-ar duce lipsa. 

In fine, a fost prima data ...poate si eu am avut asteptari prea mari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani frumosi si fericiti, Kari!!!

 

Eu sunt in drum spre Bucuresti, gata vacanta in Vama... m-am relaxat, m-am distrat, vreau inapoi (peste vreo 2 saptamani). 

 

Am reusit sa ma intalnesc cu o familie frumoaaasa - DarkBendis (sper c-am scris corect) cu sotul si puii mici, care-s superbi. Am sarcina sa pun si o poza, dar mai tarziu, ca de pe telefon e prea complicat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...