Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aere si gem(ete) pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 852
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani, stimatului domn B la cat mai multe cilindree, cat mai putin in alezaje si arderi interne moderate. Sa fie iubit si cocolosit de domnisoarele lui.

[artif]  [artif]

=======

 

Ieri si azi bifam (bifam si nu bifez ca sa dau ceazarului ce-i al cezarului) asa:

copt 10 kg de vinete Iarasi si din nou.

copt 4 kg ardei capia

1 ciorba multa de fasole boabe cu afumatura

ardei umpluti

instalat cu succes Windows 10.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata din pat,

 

Vara racoroasa si la noi, putin cam racoroasa as spune ...parca deja miroase a toamna. Numai in Romania si Europa fierbe totul.

 

Noi am fost ieri in vizita la niste prieteni bogati ...Nu numai ca au o casa de $800k, dar stau in casa cea mai ieftina din cartier ...asa ca, dupa ce am mancat, ne-am plimbat prin cartier ...ce sa va spun ? Muzeu de imobiliare, de gradini, de landscape ... Superb ...imi dau seama ca multa lume anonima face bani in America, nu neaparat din profesii banoase ci din investitii intelepte. De ce naiba nu am realiat asta decat acum cand nu mai avem ce investi ? Asta este alta poveste ...

 

Azi am pe meniu ribs, aka coaste de porc ...desi numai oase si ceva carne printre ele, desi imi place sa rod, nu am gasit inca reteta ideala de a le prepara. Odata le-am grilled la foc mic si au iesit tari ...alta data le-am facut la cuptor si au iesit foarte moi, cadeau de pe os deci nimic de ros.

Azi vreau sa incerc sa le bag la cuptor putin si apoi pe grill ...nu stiu insa cat sa le tin in cuptor ca sa nu curga de pe oase ...si apoi cat sa le tin pe gratar ca sa nu se usuce.

 

Voi cum faceti coastele ???

 

 

In alta ordine de idei, de azi intr-o saptamana suntem deja intalniti cu Kari si in mijlocul intalnirii nr 2 ...asa ca, o chem pe Alinuk putin la tabla, sa ne puna/spuna inca o data programul, orele, locurile, adresele, meniurile.

 

Pana Alinuk se pregateste, o sa mai fac eu o data prezenta, ca sa stim cati suntem si sa o ajutam cu marimea rezervarii.

 

Sambata 15 August - La Hanul Berarilor (asa se numea) - la ora ???

Din ce imi aduc aminte, astia parca erau participantii.

 

- Alinuk

- Buflea

- Kari

- Mianna

- Caress

- Daniela

- J.G.

- Yagmur (?)

- Ioana (?)

 

 

Duminica 16 August - undeva cu copii (???) sau fara ei ? La ora ???

 

- Helbi

- Buflea

- Ioana (?)

- ????

 

Cine simte ca lipseste de pe vreo lista, sa sara pe ea, la data si ora care i se potriveste.

 

Cine simte ca e pe prea multe liste, sa sara de acolo unde crede ca e in plus.

 

No pressure, no obligations pentru nimeni ...eu personal am cu ce imi umple timpul.

 

Daca a doua intalnire e lipsita de entuziasm, putem renunta la ea ...

 

Tot ce doresc de la voi este sa finalizam pana cel tarziu joi detaliile acestor intalniri, pentru ca odata ajunsa in Romania, nu stiu cand si pe unde mai am acces la net ... In plus stau in Bucuresti foarte putin pana plec la Neamt si mai am niste diversi prieteni cu care vreau sa ma vad si i-as rezolva in jurul si pe langa intalnirilor cu voi ...ca sa vedeti ce prioritari sunteti dragii mei ... [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine.

 

Eu sunt prinsă într-o muncă de Sherlock Holmes, pun niște chestii cap la cap.

 

Ioana, să-ți trăiască domnul, să fie fericit alături de voi! [s] [s]

 

Ref. întâlnire, s-ar putea ca sâmbătă să avem întâlnire în familie să o serbăm pe mama, încă nu s-a discutat nimic final (că unii dintre ai mei au ceva program), așa că nu știu dacă ajung la Hanul Berarilor. O să știu cel mai probabil la mijlocul săptămânii.

 

De aseara mi s-a umflat palma dreaptă între două metacarpiene și strâng cu greutate pumnul. Nu știu ce am, nu m-am lovit, credeam că mă lasă până dimineață, dar văd că nu :(.

 

Mă duc la săpături.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok ...atunci sa stabilim o zi ...sa zicem joi.

 

Pana joi, va rog sa va inscrieti/dezinscrieti de pe listele de participare, ca sa putem face o estimare a intalnirii / intalnirilor ... Eu cred ca este rezonabil si ar trebui sa stiti pana joi daca aveti loc in program de o intalnire pinguiceasca sau nu.

 

In functie de participanti putem decide locatia, cu sau fara copii, ora si ne putem organiza weekendul acela.

 

"Duceti-va voi si daca este vin si eu" nu prea ajuta la aceasta estimare ... deci as dori sa evitam raspunsurile evazive ...am explicat mai sus de ce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la intalniri, in principiu si eu si Yagmur am veni la amandoua (si din cate stiu, si Alinuk vrea si la a doua, nu?).

 

Yagmur probabil va veni cu Turbo la ambele intalniri, ca nu are cu cine-l lasa.

 

E foarte aglomerat Hanul Berarilor, mai ales in week-end, asa ca eu zic sa facem rezervarea din timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, mie vineri pt sambata mi se pare tarziu, ca ne trebuie o masa destul de mare. Cred ca putem face rezervarea si conform listei provizorii - ne adunam vreo 10 oricum.

 

Si Viv parca a zis ca vine - nu mai stiu cum arata programul ei cel dat peste cap.

 

Vreti s-o anunt si pe Ralualexandrei? Poate vrea si ea sa vina.

 

Despre Hanul Berarilor, sper ca vorbim de cel de anul trecut - mie imi place mai mult decat cel din centru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...