Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aere si gem(ete) pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 852
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Bună dimineața și de la mine! Iarăși luni, a trecut weekendul ăsta prea repede... Concediul încă nu se arată. Rox, revenire ușoară la birou, să nu intri direct în pâine :). Ioana, cum se poartă Patricia cu Julia? Sau ai mai scris și n-am văzut eu? Ella, drum bun înapoi. Mă duc la munci.

 

se poarta foarte frumos. Uimitor as zice. Ne imita pe noi si o pupa si vb frumos cu ea. Ii shushuie cand plange. Sigur ca are mom cand zice sa taca J ca ii sparge timpanele  [:)]  . Pana acum nu da semne de gelozie si eu incerc sa ii acord cat de multa atentie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ioana , la multi ani sotului! ce ace bebelina, doarme noaptea? Kari, cum mai e baiatu'? Viviana, tocmai ce am venit de la film MI. ne-a placut la toti. cum se simte fetita ta? apropos de cinema, m-a controlat in geanta la intrare...si nu cred ca ss-a uitat dupa maincare. [fri] ...nu au zis nimic, ca aveam o pungutza cu cereal(William nu mai maninca popocorn decit I s-a facut rau de la el) aqai, unde esti la plaja.ce fac baietii?

 

De ce v-au controlat in geanta? Bizar mi se pare. Will a recuperat somnul dupa sleep over?

 

La plaja am fost tot la long point, locul acela care arata ca si plaja Danielei si ca si plaja letitiei. :)

 

Copiii sunt tot plecati, am vorbit aseara cu ei la telefon. Mi-e tare dor de ei. De vocea croncanita si mica a lui alex si de nazbatiile lui Tudor. Vineri scriam ceva de mana si ma gandeam la ei si era un sentiment atat de puternic incat pe cand am terminat de scris am observat ca am inversat b cu d si am scris noste cuvinte pe dos... asa cum face Tudor. 

 

Pe cand vin inapoi am plan sa le fac mic dejun cu clatite in pat, ca le place tare. Si de labour day ne-am hotarat sa incercam sa inchiriem a cottage pe plaja noastra favorita si sa stam acolo sa le facem si placerea cu cottage pe plaja.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, e greu fără cei mici, văd!  [flo2]  Ce drăguț te-ai gândit cu clătitele la pat! Te invităm și pe la noi :D.

 

Mariana, să-ți fie de bine concediul!

 

Ioana, foarte cooperantă Patricia, ce bine că se poartă frumos cu cea mică!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello  [hia]

Ne-am mutat de o saptamana, si suntem inca printre saci si cutii..am reusit sa scoatem strictul necesar doar, sa mai montam din mobila adusa de dincolo, sa mai facem ceva mobila pt aici direct... 

Am fost foarte stransi cu timpul, datorita reparatiilor facute in noua locatie (a fost un apartament fara imbunatatiri la care a trebuit sa refacem cam totul)  si ca atare am avut putin timp de mutat de colo dincolo. Si muuuulte lucruri frate, ce s-a putut strange...

Fetele au fost (si inca sunt) cu bunicii la tara, ca altfel, pe aici, era greu cu ele, si nici nu am fi putut sa le oferim un program cat de cat (activitati, plimbari etc) din lipsa de timp.

 

Buflea, am citit din urma si intrebai de tabere... taberele astea clasice, organizate de scoli, asa sunt, cu cartierul general intr-un loc (noptile de cazare) iar peste zi se umbla, se face un program... acum depinde... mai sunt si zile mai de relash, adica sa zicem au fost in vreo drumetie (ceva cf varstei copiilor, normal), un traseu ceva, si apoi se opresc intr-o poienita si se mai relaxeaza acolo, se joaca etc. Sunt zile in care viziteaza 1-2 obiective si poate nu au timp... depinde de la caz la caz.

 

Tabere din astea mai "nonconformiste" sa zic asa, adica mai speciale: echitatie, un alt sport anume, linbi straine, cercetasi etc sunt private, organizate prin diverse firme/agentii de turism, de scoli clasice de la noi, nu prea am auzit... Si au si alte preturi (ceva mai mari).

 

Legat de vizitele la obiective.... au vizitat si fetele mele diverse prin tabere sau excursii... treaba e cam pe la mijloc, adica nici nu au prins tot ce s-a discutat, nu-si aduc aminte totul, dar nici nu au uitat tot... Daca tot am eu mania vederilor, de am o colectie intreaga de vederi pe care o tot imbogatesc, au inceput si fetele sa cumpere vederi de prin locatii, si atunci mai discutam pe marginea lor, notam ce obiectiv a fost (daca nu scrie deja pe vedere tiparit), mai scriem vreo chestie importanta pe ea, data cand au fost.. si raman la pastrare.

 

Sunt obiective turistice la care au fost si cu scoala, si cu noi, parintii, in vacante. Si am observat ca (,) chiar isi aduc aminte diverse, daca anterior au fost la obiectivul respectiv inainte de a merge cu noi. Dar sunt si lucuri de care spun "am uitat, nu mai stiu" - deci depinde, memoria e selectiva [:D]

 

Sunt locuri la care ele au fost, dar eu/noi nu am ajuns pana acolo: Salina de la Turda, Pestera Scarisoara (asta prin zona Arieseni), zona din jurul Vatra Dorna (unde eu nu am fost niciodata), anul asta au mers la Dino Parc in Rasnov, unde noi inca nu am ajuns, de abia l-au deschis...

Anul asta de ex, au fost la Predeal in tabara, si ai facut asa (din amintiri): ajuns duminica dupa masa, pe drum s-au oprit la Campina la Castelul Iuliei Hasdeu, apoi la locatie program mai relas.. luni Cetatea si Dino Parc Rasnov, marti cetatea Fagaras, miercuri biserica Fortificata Prejmer, joi ceva drumetii catre Trei Brazi, vineri au plecat catre casa si s-au oprit in Sinaia la Peles si Pelisor... In alti ani, la fel, dar alte zone..

 

Relatia profesor-elev, din pacate este mai rigida in Romania, fata de occident, US si se stie asta... Buflea, tu trebuie sa stii, ca doar ai trait in Romania, ai facut scoala aici... cam la fel e si acum... Si nu e vorba de abuzuri (bun, din pacate exista si alea, vezi diverse cazuri la TV) dar eu ma refer la situatii de normalitate... pur si simplu sunt mai autoritare cadrele didactice aici... si la scoala, nu neaparat in tabere. In tabere, e si alta raspundere, trebuie sa-i tii pe toti sub ochi, sa vezi sa nu pateasca ceva, si atunci mai ridic tonul... Copiii tai ai fost si in tabere in US? Ma refer la tabere cu nopti dormite in alta locatie, nu campurile de care mai povestesti ti ca-i lasi peste zi, dar ii iei la orele 18? Daca da, acolo cum e? Ce activitati sunt?

 

Ella, vacanta frumoasa cu fetele!!

 

Vroiam sa va multumsc tuturor pentru vederi. Eu mi-am schimbat acum adresa, deci as vrea sa modific datele, la vechea adresa locuieste acum altcineva. Ultima vedere primita acolo a fost cea a Letitiei (Merci mult! [flo2] ), nu stiu daca o mai fi venit ceva acolo... banuiesc ca ma va anunta noul proprietar in caz de, oricum mai avem de facut niste plati acolo, aferente perioadei scurse intre semnatrea contractului V/C si termenul de eliberare.

 

Mai scriu eu pe parcurs.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici e de discutat.

Sunt absolut convins ca 99% din copiii ar vrea doar sa se joace, in loc de program de drumetie, vizite, etc. De asemenea, aparent nu retin nimic din ceea ce au vizitat.

Este insa doar aparent. M-am convins de asta cu copiii mei, cu copiii prietenilor mei.

Deci discutam daca e corect sa fie lasati in legea lor (desigur, cu supraveghere) sau sa li se ofere si altceva in afara de joaca/papa/somn.

Inclin sa cred ca mi-as dori pentru copilul meu cate putin din fiecare. De altfel, cred ca tine de copil: Anei ii place sa se joace, evident, dar nu-i dispac activitatile/excursiile, unde se distreaza. Cred ca doar discoteca de fiecare seara sa nu i-o scoata, ca ar fi jale...in rest, se distreaza oriunde.

Buflea, mie copiii tai mi-au spus ca le-a placut in tabara. Sigur, Alex imediat mi-a zis de fotbal si Flavia de inviorarea in pijama. Dar s-ar putea ca tabara sa nu fi fost chiar un dezastru, si doar se alintau/se plangeau la mamica lor, la telefon. Sau bunica era cu ochii pe ei si ce sa zica si ei...daaaa, a fost frumoooos...nu stiu ce sa zic.

Deci tabara doar cu joaca in program, la liber, mi-e teama ca nu gasesti.

Rufus, si ale mele s-au distrat la minidiscoteca de seara... in toate taberele au avut parte de asa ceva  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...